7 vienkārši padomi tiem, kas grib sākt sportot

Tuvojas pavasaris, un ja vēlies vasarā labi izskatīties, pēdējais laiks sākt sportot. Piedāvājam 7 padomus tiem, kas atraduši iespējas doties uz sporta zālēm un grib visu izdarīt pareizi. Jo pārcensties var jebkur, arī sporta zālē.


1. padoms – pieslēdz gribasspēku
Cik sportot iesākušu, bet neturpinājušu cilvēku Tu pazīsti? Statistika liecina, ka 90% fitnesa nodarbību vai trenažieru zāļu apmeklētāju pirmajā mēnesī daudzas reizes piemeklē doma nodarbības pārtraukt. Pēc 2 mēnešu sportošanas šīs protestējošās domas kļūst divreiz retākas, bet pēc pusgada – var izzust pavisam.


2. padoms – regularitāte un vēlreiz regularitāte
Galvenais sportošanas noteikums – pie panākumiem var tikai tikai trenējoties regulāri! Viens izlaists treniņš jau ir solis prom no mērķa samazināt svaru, uzlabot figūras formas vai nostiprināt veselību, u.c. Ja tomēr jāizlaiž treniņš (komandējums, slimība), speciālisti iesaka nepārtraukt nodarbības ilgāk kā 10 dienas. Acīmredzama rezultāta sasniegšanai jātrenējas vismaz 3 reizes nedēļā vairākus mēnešus, vēlāk pārejot pie uzturošo nodarbību programmas (30 – 40 minūtes 2 reizes nedēļā).


3. padoms – pakāpeniska slodzes palielināšana
Ja pirms tam nav sportots, treniņus labāk iesākt ar īslaicīgām – 10 – 15 minūšu nodarbībām, pakāpeniski palielinot to ilgumu līdz 30 – 40 minūtēm dienā. Jāsāk ar aerobo slodzi (vīriešiem – skriešana, muskuļu iesildīšana), treniņu turpinot trenažieru zālē. Nevajag mocīt sevi ar pārliekām slodzēm, īpaši sportošanas iesākumā – no tā būs vairāk ļaunuma nekā labuma. Noteikti izvēlies sportam ērtus apavus un apģērbu!


4. padoms – pastāsti draugiem par saviem plāniem
Ar to nošausi divus zaķus. Pirmkārt – tiksi pie vērtīgiem padomiem no jau sportojošajiem draugiem, otrkārt – draugu zināšanas par tavu sportošanu neļaus tās pamest, lai nepaliktu kaunā draugu acīs. Starp citu, draugi var būt arī lieliska kompānija sportošanai un viņi neļaus Tev neapmeklēt nodarbības. Būs arī ar ko apspriest sportošanu – priecāties par sasniegumiem un atrast neveiksmju cēloņus.


5. padoms – sastādi personisko programmu
Puse panākumu ir pareizi sastādīta treniņu programma! Iesācējs pats to izdarīt nevar, jo pārcensties ar vingrojumu daudzumu un specifiku ir ļoti vienkārši. Tāpēc jāvēršas pie profesionāla trenera. Uz tikšanos ar treneri paķer līdzi savu nedēļas plānotāju, lai varat precīzi izplānot kādas sporta aktivitātes veiksi un kad tas notiks. Profesionāla trenera pakalpojumi, protams, nav bezmaksas, taču pietiks ar 2-3 nodarbībām viņa vadībā lai būtu skaidra turpmāko treniņu programma.


6. padoms – nebaidies justies neveikli
Fitnesa iesācēji bieži sevi nomoka ar jautājumu: “Vai es labi izskatos uz pieredzējušo sporta kolēģu fona?” Šādi pašpārmetumi ir pilnīgi lieki, jo sporta klubu apmeklētāji turp dodas lai rūpētos par savu izskatu un veselību, nevis domātu par tavējo. Turklāt katrs no viņiem reiz bijis tāds pats iesācējs kā tu tagad.


7. padoms – apbalvo sevi!
Izdomā kā apbalvosi sevi par katru paveikto sportošanas posmu! Nopērc sev kaut ko sen gribētu, aizej uz restorānu, neraizējoties par liekajām kalorijām vai citādi palutini sevi – pelnīti taču.


Visbeidzot, vienmēr atceries – sākt sportot ir visgrūtākais, jo tas prasa mainīt gadiem piekoptos ieradumus. Kad pirmais solis jau paveikts – viss būs arvien vieglāk un patīkamāk. Tev izdosies!

Gudriem.lv,
Raksts ir publicēts Gudrās informācijas kumosiņš.