Aprīlī prognozē ērču aktivizēšanos

Līdz ar pavasara atnākšanu mostas daba un arī tās sastāvdaļa – ērces, kuras pēdējos gados aizvien biežāk pārnēsā bīstamo ērču encefalītu. Pēc Latvijas Infektoloģijas centra datiem, 2011. gadā tika reģistrēti 49 šīs saslimšanas gadījumi, kas ir nedaudz vairāk nekā 2010. gadā, taču daudz vairāk nekā 2009. un iepriekšējos gados.


Svarīgi atcerēties, ka ērču aktivitātes sezona Latvijā ir no aprīļa sākuma līdz oktobra beigām, bet labvēlīgu laika apstākļu gadījumā pat ilgāk. Ērces kļūst aktīvas kad gaiss sasilst līdz 3 – 5 grādiem. Latvijā ērces galvenokārt sastopamas mitrās, ēnainās vietās, jauktu koku mežos ar izteiktu pamežu un aizaugušās pļavās. Ērce uz auga stumbra parasti uzturas aptuveni 10 cm virs zemes (ne augstāk par 1 m), gaidot, kad garām ies piemērots upuris. Cilvēks parasti nejūt ērces kodienu, tāpēc, visticamāk, ērce nokritīs no cilvēks pirms tiks pamanīta. Ērces nav viegli pamanīt arī to sīciņā izmēra dēļ.


Vadoties no pēdējo gadu pieredzes, ērču aktivizēšanās šogad gaidāma aprīlī un ir ieteicams jau pirms tās sākuma vakcinēties pret ērču encefalītu.

Gudriem.lv,
Raksts ir publicēts Esi uzmanīgs!.