Gatavo jogurtus mājās un ietaupi naudu!

„Man ir divi bērni un brokastīs viņi labprāt ēd dažādus jogurtus. Kādā rakstā izlasīju informāciju par to, cik daudz kaitīgu vielu tiek pielietotas jogurta izgatavošanas procesā un nolēmu turpmāk jogurtu gatavot pati. Pagatavotais jogurts sanāca daudz gardāks un, galvenais, veselīgāks, jo tas nesatur ķīmiskas vielas. Pasniedzot jogurtu saviem bērniem, tam klāt pievienoju ievārījumu vai ogu sīrupu, kuru arī gatavoju pati. Gatavojot jogurtu mājās, es ietaupu līdz pat 50% no tās naudas summas, kuru līdz šim tērēju, iegādājoties jogurtu veikalā.
Ja līdzekļi atļauj, iegādājieties veikalā speciālo jogurtu pagatavošanas ierīci. Tā, atkarībā no ražotāja, maksā apmēram 15 – 20 latus. Es šādu ierīci neizmantoju.
Jogurta pagatavošanas recepte:
Ņemiet litru piena, labāk izvēlēties pasterizētu pienu, ielejiet atbilstoša izmēra katliņā un uzsildiet uz lēnas uguns. Neļaujiet pienam uzvārīties! Pievienojiet pienam 2-3 ēdamkarotes veikalā pirktā, dabīgā jogurta – bez garšas un krāsvielām (es pērku vai nu „Activia” vai „Lakto”) un 1 tējkaroti cukura. Samaisiet un atstājiet katliņu diennakti 40 – 45 grādu siltumā. Es ietinu katliņu dvielī un nolieku pie krāsns vai sildītāja. Šis laiks ir pilnīgi pietiekošs, lai baktērijas, kuras atrodas veikalā pirktajā jogurtā, pārstrādātu pienu veselīgā un ekoloģiski tīrā, mājās gatavotā jogurtā. Gatavo jogurtu ledusskapī var uzglabāt 4 – 5 dienas. Turklāt šo jogurtu varat izmantot kā sagatavi jauna jogurta pagatavošanai! Labu apetīti!”

Gudriem.lv,
Raksts ir publicēts Gudrās informācijas kumosiņš.