Gudra izvēle 100 E-žurnālu arhīvs


E-pasta saturs attēlojas nepilnīgi? Lasiet žurnāla online versiju šeit! Seko mums:
Nr.100

Apdrošini
ceļojumu

Pasūti maltīti
uz mājām

Mēneša
kuponi

Lielveikalu
atlaides

Tavs
autokredīts

Nosūtīt
draugam

Pats labākais šī gada Lieldienām! No 25. līdz 28. martam Latvijā ir oficiālas brīvdienas!

Ko mēs zinām par Lieldienām?

25. martā – Lielā Piektdiena
27. martā – Pirmās Lieldienas
28. martā – Otrās Lieldienas

Lieldienas – tie ir ne tikai Kristus Augšāmcelšanās baznīcas svētki, bet arī pavasara saulgriežu svētki, kurus svin par godu pavasara atnākšanai un saulei, mēģinot ar senču tradīcijām palīdzēt zemei atmosties un nodrošināt zemes auglību.

Lieldienās obligāti ir daudz jāšūpojas šūpolēs. Tās ir ļoti daudzveidīgas – no mazām līdz lielām, koka un metāla… Pēc tradīcijas šūpolēm ir jābūt novietotām pašās augstākajās vietās.

Tāpat Lieldienās seko līdzi laikapstākļiem – šajās dienās var pareģot, kāds būs pavasaris un vasara, un vai būs bagāta raža.

Lieldienās var apmeklēt svētku dievkalpojumus, folkloras kopu un citu mākslinieku koncertus, tematiskās izstādes, kultūras pasākumus un tradicionālos Lieldienu tirdziņus.

Kā skaisti nokrāsot Lieldienu olas?

1. Krāsojam olas ar krāsvielām
Lai nokrāsotu olas ar veikalā nopirktajām pārtikas krāsvielām, pietiek tikai atšķaidīt krāsu ar ūdeni un ievietot tajā olas uz 10 – 20 minūtēm.
2. Olas ar skaistu krāsu pārejas efektu
Lai nokrāsotu olu ar krāsu pārejas efektu (ombre), izmantojam parastu zupas kausiņu. Iemērcam apmēram pus olu krāsā uz 3 minūtēm, periodiski nedaudz paceļot un nolaižot olu krāsā. Pēc tam paceļam olu līdz pusei un atstājam uz 5 minūtēm krāsā, atkal viegli paceļot un nolaižot olu, bet pēdējās 10 minūtes krāsā paturam tikai olas apakšējo daļu.
3. Svītrainas olas
Atšķaidiet krāsu vairākās glāzēs dažādās koncentrācijās un pārmaiņus iegremdējiet tajās olas dažādos līmeņos.
4. Rakstainas olas
Olas pašā vienkāršākajā veidā var izkrāsot ar guaša krāsām vai zīmuļiem, galvenais ir zīmēt maigi.
5. Olas mežģīnēs
Krāsojam olas ar maigu mežģīņu rakstu: ietiniet olu mežģīņu audumā un ievietojiet to šķīdumā ar krāsu uz 10 minūtēm. Noņemiet audumu – gatavs!

Turpinājumu lasiet zemāk …

Vairāk nekā 4500 atlaižu kuponi katru dienu TIKAI pie mums!

Ielūkojies sadaļā “kuponi, akcijas, atlaides” un iegādājies preces un pakalpojumus ar atlaidi 50 – 70% no sākotnējās cenas

UZZINI VAIRAK

Gudrais Padoms

Šomēnes par “Mēneša gudrais padoms” uzvarētāju kļūst Diāna Lūsiņa, kura atsūtīja padomu par to, kā mājās pagatavot garšīgu Lieldienu pashu. Diāna saņem balvu no Gudriem.lv – pusdienas diviem restorānā 20 EUR vērtībā. Dāvanu nodrošina portāls Perkamkopa.lv

"Uz Lieldienām es nekad nepērku gatavas kūciņas vai pashu veikalā, vienmēr gatavoju šos gardumus pati. Dalīšos ar jums savā iecienītākajā pashas receptē. Nepieciešams: Biezpiens ar tauku saturu 9% – 2 kg; Sviests (tauku saturs 82%) – 0,5kg; Cukurs – 2 glāzes …
Lasīt tālāk

Nākamā konkursa balva – suši komplekts 19 EUR vērtībā. Kā saņemt balvu no Gudriem.lv? Padomus vari reģistrēt šeit vai vai arī ieraksti to Gudriem.lv lietotāju forumā

  Vairāk nekā 3 miljoni preču 673 interneta veikalos Latvijā.
Atlaiders.lv 62%

Cena: 1.15 € (3.00 €)
Krāsojamās lapas, uzlīmes, zīmuļi un aplikācijas figūras ar Lieldienas tematiku!

Kuponiem.lv 50%

Cena: 5.00 € (10.00 €)
Īsts Lāzera Peintbols 1 stundas garumā

Kumi.lv 40%

Cena: 5.99 € (10.00 €)
Saliekamais krēsls atpūtai brīvā dabā

6. Olas ar spīdumiem
Rotājam olas ar spīdumiem: spīdumus var nopirkt veikalu nodaļās, kur tirgo Lieldienu dekorus vai kosmētikas veikalos – var izmantot izberamos spīdumus, kas paredzēti grima vai manikīra veidošanai, bet šādā gadījumā tos vajag uzmanīgi notraukt no olas un sekot līdzi tam, lai tie neiekļūtu ēdienā. To olas daļu, kuru jūs vēlaties noklāt ar spīdumiem, vajag iesmērēt ar līmi vai olas baltumu,un ielikt spīdumos, kas ir izbērti bļodā.
7. Olas kūku dekorēšanas skaidiņās
Dažādu krāsu skaidiņas, kas paredzētas kūku dekorēšanai, var izmantot ne tikai, lai rotātu Lieldienu smalkmaizītes, bet arī pašas olas. Vienkārši iemērciet olu olbaltumā un pēc tam ielieciet to bļodā ar skaidiņām kūku dekorēšanai.
8. Olas ar zīmējumiem
Izmantojot līmlentu, uzlīmējiet uz olas dažādas formas attēlus. Pamazām iemērciet olu krāsā un noņemiet līmlentes gabaliņus – eksperimentējiet!
9. Olas ar dizainu
Skaistu efektu var iegūt ar flomāstera un marķiera palīdzību: pietiek izvēlēties dizainu, kas ir iepaticies, un to ar tievu marķieri pārzīmēt uz olas.
10. Mozaīkas efekts
Kā nokrāsot olu ar mozaīkas efektu? Ļoti vienkārši – ar karotes palīdzību nedaudz iedauziet novārītas olas apvalku, neilgi pirms tam, kad grasāties olu iemērkt krāsās, un oriģinālas olas svētku galdam ir gatavas!

Kur svinam Lieldienas?

Lieldienās rīdzinieki un galvaspilsētas viesi tiek aicināti uz folkloras kopu un deju grupu koncertiem, ģimenes pasākumiem, tradicionālajiem Lieldienu rituāliem un šūpošanos šūpolēs. Svētku programma sākas 23. martā un turpinās līdz pat 28.martam.

* 23. martā koncerts "Rekviēms klusajā nedēļā" Sv. Pētera baznīcā. Skanēs renesanses laika spāņu komponista Kristobala de Moralesa mūzika
* 25. martā Sv. Pētera baznīca apmeklētājus gaidīs uz diviem koncertiem – “Lielās piektdienas koncertu” un “Crucem tuam adoramu” koncertu.
* 26.martā vecajā Sv. Gertrūdes baznīcā koncertā “Kristus ēnā” skanēs gregoriāņu dziedājumi, Johana Sebastiana Baha, Sezāra Franka un Šarla Guno skaņdarbi. Šajā pašā dienā notiks koncerti kamerkora “Ave Sol” izpildījumāi, kuri notiks SV. Pētera baznīcā un Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā, koncertos tiks izmantota Baroka laikmeta mūzika.

* Lieldienām ir sagatavota īpaša svētku pasākumu programma ģimenēm ar bērniem. Tradiocinālie Lieldienu rituāli, šūpošanās šūpolēs, olu krāsošana. Kopīgas dejas un dziesmu dziedāšana notiks kultūras centros “Imantā”, “Iļģuciemā”, “Ziemeļblāzmā”, “VEF Kultūras pilī", kā arī laukumā pie Brīvības pieminekļa un Līvu laukumā.

* Bērnus gaida Rīgas porcelāna muzejā, kur norisināsies Lieldienu radošās darbnīcas porcelāna apgleznošanā.

* Otrajās Lieldienās koncerti notiks “Mazajā Ģildē”, kā arī “Lielajā Ģildē”, kur ar svētku programmu “Orķestromīma” uzstāsies orķestris “Rīga”. Pasākuma laikā visi, kuri to vēlēsies, varēs piedalīties pantomīmu meistarklasē un noskatīties Rīgas pantomīmu uzstāšanos.

* Lieldienu pasākumi notiks arī Kalnciema kvartālā. Tur varēs ņemt dalību dažādos latviešu rituālos un noklausīties muzikālo grupu uzstāšanos. Ielūkojies www.kultura.riga.lv – tur tu atradīsi Lieldienu svētku programmu.

Gudriem.lv iesaka:

Veselas 4 atpūtas dienas – tā ir lieliska iespēja doties nelielā Lieldienu ceļojumā pa Latviju, Baltiju vai Eiropu, bet varbūt pat vēl tālāk. Apskaties šos čeļojumu piedāvājumus ar 50% un izvēlieties sev pašu labāko!

Uzmanību! Jauna servisa superpiedāvājums tieši Tev!

Ikviens, kuram ir automobīlis, vēlētos uzzināt, kāda ir personīgās automašīnas vidējā vērtība un kāda tā būs pēc 3 gadiem. MyCarValue.eu – tas ir jauns serviss, kurš parāda auto pašreizējo cenu Eiropā, kā arī prognozē tās nākotnes vērtību.

Kādiem nolūkiem šis serviss ir domāts un kā to izmantot?

MyCarValue.eu pētījumi liecina, ka pirmajā vietā ir vēlme noskaidrot sava auto cenu ziņkārības pēc (75% no interesentiem ir sievietes). Otrajā vietā ir vairāku automašīnu praktisks salīdzinājums pirms jaunas mašīnas iegādes, kas palīdz saprast, vai mašīnu šobrīd ir vērts iegādāties, vai labāk ir nogaidīt. Treškārt, servisu izmanto grāmatveži, lai prognozētu vai pārbaudītu auto amortizāciju.

Gudriem.lv iesaka:

Līdz aprīļa beigās Gudriem.lv dāvina saviem lasītājiem iespēju izmantot MyCarValue.eu servisu bezmaksas, ievadot kupona kodu: 3CF350

Jaunas atlaides un nosacījumi braukšanai sabiedriskajā transportā Rīgā!

* No 1. aprīļa nakts autobusos par braucienu varēs norēķināties ar e-talonu, kuros ir uzpildīti braucieni 1.15 eiro vērtībā, tādējādi brauciena maksa nakts autobusos samazināsies. Tāpat kā līdz šim, nakts autobusos bez maksas varēs pārvietoties pirmsskolas vecuma bērni, 1.un 2. grupas invalīdi, personas līdz 18. gadu vecumam ar invaliditāti, kā arī 1. grupas invalīdu un bērnu invalīdu pavadoņi.

* No 1. jūlija “rīdzinieka kartes” īpašniekiem būs pieejama 50% atlaide stundas brauciena biļetei braucienam sabiedriskajā transportā, kura maksās 1.15 eiro. Brīvdienās stundas brauciena biļete maksās vēl lētāk – 0.60 eiro. Ne-rīdziniekiem stundas brauciena biļetes cena būs 2.30 eiro.

Perkamkopa.lv 51%

Cena: 4.90 € (9.90 €)
DIENAS vai NAKTS boulings! 1h spēle "Bowlero" centrā 6 personām

Simplify.lv 51%

Cena: 53.00 € (109.00€)
PĒRNAVA: Fantastiska atpūta diviem (Ūdens centra apmeklējums)

Zizu.lv 17%

Cena: 25.00 € (30.00 €)
Atpūtas kompleksa „AKVALANDE” apmeklējums

  Lieliska iespēja pagaršot lieliskākos Latvijas restorānu ēdienus.

Shēma, pēc kuras jūs cenšas apkrāpt uz OCTA un KASKO polišu kompensāciju izmaksām.

Krāpniecisko darbību apmērs Latvijā vidēji ir 10% no visiem apdrošināšanas gadījumiem un visbiežāk tas ir vērojams OCTA un KASKO polišu segmentā. Pēdējos gados arvien biežāk tiek konstatētas avāriju inscenēšanas shēmas, kurās mērķtiecīgi tiek iesaistīti arī apzinīgie autovadītāji. Latvijas apdrošinātāju asociācija ir apkopojusi situācijas un pazīmes, kuras norāda uz šādām krāpnieciskām darbībām.

Tipiska ceļu satiksmes negadījuma inscenēšanas shēma, kurā iesaistītas divas automašīnas ar mērķi, lai viena no mašīnām iegūtu OCTA apdrošināšanas prēmiju, bet otra – KASKO. Pirmā braucošā automašīna negaidīti strauji bremzē kā rezultātā aizmugurē esošais otrais vadītājs (izraudzīts “upura lomai”), bez iespējas izvairīties no sadursmes, ietriecas pirmā vadītāja mašīnas aizmugurē un to apskādē. Ja nu tomēr aizmugurē esošā automobiļa vadītājs pagūst nobremzēt, sadursmi nodrošina trešais vadītājs, kurš atrodas aiz otrā automobiļa – viņš nebremzē un loģiski ietriecas “upura” mašīnas aizmugurē.

Galvenokārt krāpnieciskās darbības ir konstatētas sadursmju gadījumā, kuras notikušas apļa krustojumos, autostāvvietās vai to pievadceļos, tādēļ tieši šādās vietās ieteicams būt īpaši uzmanīgiem.

Kā noteikt, vai avārijai ir krāpnieciskas pazīmes?

* Strauja bremzēšana priekšā esošai automašīnai bez redzama iemesla, kā arī distances neievērošana no aizmugurē braucošās mašīnas puses.
* Cietušā automobiļa vadītāja prasība neizsaukt policiju un aizpildīt saskaņoto paziņojumu, neraugoties uz to, ka mašīnai nodarīti nopietni bojājumi.
* Neadekvāta ceļu satiksmes negadījumā iesaistītās cietušā autovadītāja izturēšanās, kā piemēram, bezrūpība, viegla un virspusēja attieksme, kurā šādā situācijā nebūtu iespējama.
* Aizdomīgi liels transportlīdzeklim nodarītais kaitējums pēc tik salīdzinoši nelielas sadursmes.

Kā rīkoties?

* Nekavējoties ziņot policijai;
* Neatstāt notikuma vietu līdz ierodas policija;
* Nofotografēt negadījumā iesaistītos transportlīdzekļus tieši notikuma vietā;
* Palūgt negadījuma vietā esošajiem cilvēkiem būt par aculieciniekiem un saglabāt viņu kontaktinformāciju

Gudriem.lv iesaka:

Iegādājies OCTA polisi par šī brīža cenām jau šodien, vislabāk uz visu gadu. Tādējādi Tu izvairīsies no sagaidāmā apdrošināšanas polišu cenu kāpuma. Aplūko piedāvājumu šeit un izvēlies labāko polisi!


Kāpēc telefons ātri izlādējas? To var labot!
Ar šiem lieliskajiem ieteikumiem, ātras viedtālruņa izlādēšanas problēmu varēs atrisināt uz visiem laikiem. Aicinām ar tiem iepazīties rūpīgi, pilnīgi iespējams, arī jūs pieļaujiet šīs kļūdas.

1. Jūs vienmēr uzlādējiet tālruni par 100%.
Pēc ekspertu domām, optimāls telefona uzlādes līmenis, lai pagarinātu baterijas mūžu ir 30-80%. Uzlādējiet telefonu vairākas reizes dienā, lai saglabātu šādu uzlādes līmeni.
2. Jūs ļaujiet tālrunim izlādēties pilnībā.
Katru reizi, kad Jūsu akumulatora uzlādes līmenis ir kritiski zems, patiesībā tas kaitē baterijai. Tādējādi samazinās Jūsu tālruņa baterijas jauda. Eksperti atzīst, ka izlādēt akumulatoru līdz 0% nepieciešams reizi divos mēnešos, ne vairāk.
3. Jūs pieļaujiet akumulatora pārkaršanu.
Viedtālruņa baterija nepanes ļoti augstas temperatūras. Centieties neizmantot viedtālruni salā (zem 0 grādiem), kā arī pludmalē (temperatūrā virs 35 grādiem). Neatstājiet viedtālruni vasarā uz palodzes un neizmirstiet to mašīnā ziemā!
4. Jūs esiet iemīļojuši savu bezvadu lādētāju.
Bezvadu uzlādes ierīces veicina baterijas pārkaršanu tādēļ tās nevajadzētu izmantot katru dienu.
5. Jūs ļaujiet telefonam pārkarst uzlādes laikā.
Ja uzlādes laikā telefons atrodas uz mīkstas segas, tad akumulators uzkarst jau uzlādes procesā. Uzlādes laikā novietojiet tālruni uz galda, kumodes vai arī turiet to tālāk no citiem siltuma avotiem.
6. Jūsu rezerves telefons ir vienmēr izlādēts.
Daudziem no mums ir telefoni, kuri tiek izmantoti kā papildus tālruņi. Liela kļūda ir tos glabāt pastāvīgi izlādētus. Ja jūs aktīvi neizmantojiet telefonu, saglabājiet tā uzlādes līmeni virs 50%.
7. Jūs neizmantojiet oriģinālo lādētāju.
Bieži vien tālruņa lietotāji, iegādājoties papildus kabeli lādētājam, izvēlās pašu lētāko. Neoriģinālās uzlādes ierīces bieži vien ir galvenais akumulatora bojājumu iemesls.

Prieks.lv 50%

Cena:13.99 € (28.00€)
King Hoff grila-panna ar alumīnija pārklājumu. Ērti, praktiski, oriģināli!

Zizu.lv 33%

Cena: 10.00 € (15.00 €)
Ēdieni un ūdenspīpes jaunajā indiešu restorānā „Taj Mahal Empire”

Cherry.lv 20%

Cena: 20.00 € (25.00 €)
Eksotiskai maltītei: dāvanu karte taizemiešu restorānā KOTAI

Uzraksti savu atsauksmi par šo izdevumu vai arī dod mums padomu –
par ko Tev būtu interesanti lasīt turpmāk!

Ja nevēlies saņemt e-ziņas, spied šeit