Gudra izvēle 101 E-žurnālu arhīvs


E-pasta saturs attēlojas nepilnīgi? Lasiet žurnāla online versiju šeit! Seko mums:
Nr.101

Apdrošini
ceļojumu

Pasūti maltīti
uz mājām

Mēneša
kuponi

Lielveikalu
atlaides

Tavs
autokredīts

Nosūtīt
draugam

Kā atgūt naudu par kuponu no Cherry.lv?

Pirms dažām nedēļām kolektīvās iepirkšanās kuponu portāls Cherry pārtrauca savu darbību. Pēc kupona devēja mājaslapā pieejamās informācijas, visi līdz šim uzņēmumā iegādātie pakalpojumi ir nodrošināti ar līgumiem, un vairākums klientu necietīs zaudējumus. Taču, kā dzīve rāda, daudzi klienti (un tādu ir ap 4000) tomēr nav saņēmuši preces un pakalpojmus, kas iegādāti interneta vietnē Cherry.lv. Ko šiem pircējiem darīt?

Pirmkārt, nepieciešams sazināties ar Cherry.lv, kurš apgalvo, ka “uzņēmumā līdz šim iegādātie kuponi, tajā skaitā uz restorāniem un SPA centriem, joprojām ir derīgi un ir atprečojami pie konkrētajiem pakalpojumu sniedzējiem uz tādiem noteikumiem, kā ir norādīts iegādātajos kuponos. Cherry ar visiem pakalpojumu sniedzējiem ir noslēdzis līgumus, kas nodrošina patērētājiem pakalpojumu saņemšanu. Ir apmaksāta arī lielākā daļa ar Cherry starpniecību iegādāto lidmašīnu biļešu un ceļojumu. Klientu ērtībai pircēji, kas iegādājušies ceļojumus pie Cherry.lv, var sazināties ar šo uzņēmumu, rakstot uz e-pastu: info@cherrymedia.lv

Otrkārt, daži uzņēmumi, kuri sadarbojās ar Cherry jau ir paziņojuši, ka neraugoties uz zaudējumiem, tomēr nodrošinās saviem klientiem pakalpojumus, kurus tie iegādājušies ar kuponu lapas tarpniecību. Kā, piemēru var minēt fitnesa klubu Atlētika, kas, piekritis pieņemt visus Cherry.lv iegādātos kuponus. Nav izslēgts, ka arī citi pakalpojumu sniedzēji sekos šī uzņēmuma piemēram. Tā tūroperators InterLux piedāvā klietiem, kuri iegādājušies braucienu voučerus pie Cherry.lv, alternatīvus braucienus.

Visbeidzot, galvenais arbitrs šajā jautājumā ir Patērētāju tiesību aizsadzības centrs. PTAC pastāvīgi informē klientus, ko viņiem tālāk darīt. Uz šo brīdi centrs aicina kuponu īpašniekus sākumā sazināties ar Cherry Media, jo juridiski uzņēmumiem ir jānodrošina pārdotie pakalpojumi. Ja tas netiks izdarīts, tad klienti var prasīt Cherry atgriezt naudu.

“Mēs aicinām pakalpojumu sniedzējus būt apzinīgiem un nodrošināt iegādātos pakalpojumus, tomēr aicinām būt saprotošiem arī patērētājus, jo, iespējams uzņēmums salīdzinoši īsā laika periodā nevarēs nodrošināt tos visiem uzreiz. Tāpēc būtu jānoslēdz rakstiska vienošanās” – stāsta PTAC pārstāve Sanita Gertmane.

Patērētāju tiesību aizsardzības centra tālrunis: 65452554
 

Uzmanību! Gudriem.lv ir  izveidots jauns serviss – kredītlīniju salīdzināšana


Tagad Gudriem.lv apmeklētāji tiešsaistes režīmā varēs izvēlēties sev izdevīgako kredītlīniju no vairāku kompāniju piedāvtajām. Tiem, kam par šo pakalpojumu nav ne jausmas – kredīlīnija ir aizdevuma veids, kurš dod iespēju pašam izvēlēties kreditlīnijas limitu un izmantšanas termiņu. 

Pieņemsim, Jūs ziniet, ka tuvākā pusgada laikā Jums būs nepieciešams ap 1000 eiro, taču uzreiz šī summa nav nepieciešama. Tādā gadījumā iespējams noformēt kredītlīniju un saņemt šo summu pakāpeniski.

Turpinājumu lasiet zemāk …

Jau tūlīt būs klāt Līgo svētki! Gudriem.lv novēl visiem jautru un drošu atpūtu! Mēs atbalstām ikgadējo kampaņu “Nebrauc dzēris” un atgādinām par mūsu servisu – Taksometru cenu salīdzināšana.

Tas ir Latvijā vienīgais taksometru cenu saīdzināšanas serviss ar ekskluzīvām atlaidēm un fiksētu brauciena cenu, kā arī – lielisku iespēju pasūtīt taksometru jau iepriekš. Neesi pie datora? http://m.gudriem.lv/taxi/lv pasūti taksi no sava mobilā ātri un ērti.

UZZINI VAIRAK

Gudrais Padoms

Šomēnes par konkursa “Mēneša gudrais padoms” uzvarētāju kļuvusi Katrīna Lančevska, kura mums iesūtījusi padomu, kā karstajā laikā pagatavot saldējumu mājās tikai 5 minūšu laikā! Katrīna iegūst balvu – sejas kosmetloģisko procedūru 25 eiro vērtībā. Balvu nodrošina portāls Perkamkopa.lv

"Ja jums ļoti sakārojās saldējumu, taču saldētavā valda tukšums, pamēģiniet pagatavot ātro saldējumu mājās. Tuklāt recepte ir ļoti vienkārša …
Lasīt tālāk

Nākamā konkursa balva – pusdienas diviem restorānā 20 eiro vērtībā. Kā saņemt balvu no Gudriem.lv? Padomus vari reģistrēt šeit vai vai arī ieraksti to Gudriem.lv lietotāju forumā

  Ja plāno samērā dārgu dāvanu, aizņemties nepieciešamo summu Tu vienmēr vari no ātro kredītu kompānijām
Simplify.lv 46%

Cena: 10.20 € (18.90 €)
Pārgājiena komplekts: Cirvis, nazis, lāpsta (46 cm)

Perkamkopa.lv 50%

Cena: 3.49 € (6.99 €)
Atraktīva Līgo ķivere ar 2 vietām alus, kokteiļu vai citu dzērienu bundžiņām

Kumi.lv 50%

Cena: 2.25 € (4.50€)
Pretmoskītu mitrās salvetes, aproces un repelenti bērniem un pieaugušajiem

Svarīgi, ka aizņemoties var nenorādīt, kādam mērķim tiks izlietoti aizņemtie līdzekļi. Tādējādi klientam pastāvīgi ir pieejama uzticama naudas rezerve, kuru var izmantot neparedzētās situācijās. Līdzīgs princips darbojas overdraftam un kredītkartēm. 

Ļoti būtiski, ka procentu maksājumi kredītņēmējam ir jāveic tikai par izmantoto summas daļu. Piemēram, ja kredītlīnijas limits ir 600 eiro, taču tika izmantoti tikai 100 eiro, procentu maksājums tiek uzrēķināts tikai no 100 eiro.

Kā izvēlēties visizdevīgāko kredītlīniju?

  1. Novērtējiet piedāvājumu no 3 aspektiem – summa, termiņš un gada procentu likme.
  2. Ja izmantosiet šo pakalpojumu pirmo reizi, ieskatities vai ir pieejami kādi īpaši piedāvājumi jaunajiem klientiem.
  3. Kad izvēle ir izdarīta, nospiediet pogu “Saņemt naudu” un sekojiet instrukcijām.
  4. Ja gadījumā kredotors Jums atsaka kredīlīniju, tad iemesli var būt dažādi, piemēram, pieteikums aizpildīts kļūdaini vai arī Jums ir slikta kredītvēsture.


Gudriem.lv iesaka:

Kā pārbaudīt savu kredītvēsturi?

Tagad to izdarīt ir ļoti vienkārši! Nesen Latvijas iedzīvotājiem pirmo reizi tika dota iespēja iepazīties ar savu kredītvēsturi. To iespējams izdarīt Kredītinformācijas biroja mājaslapā manakreditvesture.lv

Jaunais pakalpojums palīdzēs iedzīvotājiem saņemt nepieciešamo informāciju par savu kredītvēsturi, kuru izmanto kreditori, lai izvērtētu potenciālā kredītņemēja maksātspēju pirms izsniegt kredītu. Šobrīd Kredītinformācijas birojs piedāvā datus no 6 komercbankām – ABLV Bank, Citadele banka, DNB banka, Nordea, Swedbank un SEB banka kā arī no kompānijām, kuras piedāvā no bankām alternatīvus finanšu pakalpojumus.

Mājaslapā var arī uzzināt vai personai ir kādi regulāro maksājumu parādi, piemēram uzņēmumiem, kuri sniedz komunālos pakalpojumus. Turklāt, birojs apstrādā datus no parādu piedziņas kompānijām, apsardzes firmām, degvielas uzpildes stacijām un citām institūcijām.
 

 Svinam Līgo un Jāņus – garšīgi, jautri un piedzīvojumiem bagāti! Kas obligāti nepieciešams saulgriežu svinībām?

Līgo svētki jeb Jāņi – latviešu nacionālie tautas svētki, kam ir dziļi simboliska nozīme. Svētki, kuri jau sen ir pazīstami ārpus Latvijas, tiek svinēti 3 dienu garumā.

* Jāņu naktī nedrīkst gulēt, lai sajustu gada īsākās naksts burvību un noslēpumainību. Dejām un dziesmām jāturpinās visu nakti. Šajā naktī jauniešiem mežā ir jāatrod “papardes zieds”. Ja to atradīsi – iegūsi laimi. Kā vēsta leģenda – paparde zied tieši Jāņu naktī. Jāņu svinību vēsturē papardes zieds tā arī vēl nav ticis atrasts, tomēr speciālisti apgalvo, ka šī prakse uzlabojot demogrāfisko situāciju valstī.

* Pienāk lielais ziedēšanas laiks – Zāļu diena – laiks, kad augiem ir visaktīvākā ziedēšana. Šajā dienā var ievākt zāļu ražu visam gadam. Līgo naktī gatavojam aizsargājošus amutetus no dažādiem augiem. Visvienkāršākais – pakarināt pīlādžu saišķīti virs staļļa vai kūts durvīm aizsardzībai no ļaunām burvestībām, kas varētu kaitēt mājlopiem un mājputniem.

* Gatavojam amutetus no augiem, kas zimbolizē pašu Sauli – no asinszāles. Asinszāle ir augs ar spilgti dzelteniem ziediem, kuram piemīt spēks sasaitīt garus. Lai iedarbība būtu spēcīgāka, vēl labāk izmantot uzreiz vairākus augus – ar sarkanu aukliņu ir jāsasien kopā  pīlādžu zariņu, rūtas zariņu un asinzāli.

* Saucam “Līgo, līgo!” – tā mēs sev piesaistām veiksmi. Dzert iesakām īpašo citronu-medus dzērienu. To gatavo šādi: nogriežam viena citrona miziņu, to sīki sagriež, vāra ar cukuru (1 ēd.k.). Ļauj atdzist un pievieno raugu. Aiztaisa ar vāciņu, ļauj uzrūgt siltā vietā. Pēc tam pievieno citrona sulu un medu. Samaisa un atdzesē. Piekožam klāt “putru”: samaļ biezenī piena produktus, dārzeņus, zivi un gaļu. Ēdienu gatavot labāk uz ugunskura. Sakaņā ar ticējumu – putrā savienojas četri dabas elementi un tas nozīmē, ka tā ir ļoti veselīga.

* Jāņu naktī pītiem vainagim piemīt maģisks spēks. Vīriešiem parasti pin enerģētiski spēcīgo ozolu vainagu, bet sievietēm – maigu ziedu vainagu. Šos noslēgtos riņķus ir jāliek galvā ne tikai sev, bet arī mājdzīvniekiem. * Lecot pār ugunskuru vajag ņemt pie rokas mīļoto draugu vai draudzeni. Kopš senām dienām tiek uzskatīts, ja mīļoto rokas palaižas vaļā -  kāzas neredzēt!

* Līgo naktī vīriešiem ieteicams nopeldēties kailiem, savukart sievietēm – peldēties rīta rasā. Līgo rasai piemīt maģisks spēks. Tautas ticējums vēsta, ka tā ir universāls līdzeklis pret pumpām uz sejas. Līgo rasu izmanto arī mājās – apslaka ar to sienas un mēbeles, lai mājās neienāktu neviena slimība. Šim nolūkam izmanto tīru drāniņu, kuru samērcē rīta rasā un pēc tam izspiež šķidrumu uz ēdamtrauka.

Gudriem.lv iesaka:

Atzīmējot Līgo svētkus dabā, parūpējies par savu drošību – noteikti paņem līdzi aptieciņu un līdzekli pret odien un ērcēm. Līgo svētkos Latvijā vienmēr strādā dežūrārsti! Pilnu darba laiku sarakstu ģimenes ārstiem skaties mājaslapā www.vmnvd.gov.lv. Bezmaksas tālrunis  80001234. Tāpat var zvanīt uz diennakts ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni  66016001, kā arī traumu un akūtu veselibas problēmu gadījumā vērsieties pie Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta  (113).

Edemtour 51%

Cena: 142.10 € (290.00 €)

Ciemos pie baltkrieviem uz Līgo svētkiem!

Travelrsp 31%

Cena: 69.00 € (99.00€)

Igaunija – Līgo Sāremā!

Perkamkopa 50%

Cena: 5.99 € 12.00 €)
Lielākā Jāņuguns Vidzemē! LĪGO festivāls Vecpiebalgā + telšu pilsētiņa 3 dienām

  Vairāk nekā 700 interneta veikalu! Preču meklēšana vēl nekad nav bijusi tik ātra un ērta. Pamēģini arī Tu!

Saņem 116 eiro auklītes paklpojumiem. Kur vērsties?

No 1. jūnija auklītes pakalpojumus fiansēs Rīgas dome. Šai iniciatīvai pievienojušies arī Jelgavas, Carnikavas, Liepājas un Mārupes pašvaldības. Ja bērnam nav vietas pašvaldības bērnu dārzā, dome sedz auklītes izdevumus. Likuma ietvaros par auklīti var kļūt bērna vecmāmiņa, tante, radiniece, tikai ne pati mamma. Kādēļ gan neizmantot iespēju saņemt papildus 116 eiro mēnesī laikā, kamēr vecāki atrodas darbā? Kā to izdarīt?

* Pabalstu var saņemt par bērniem no pusotra gada vecuma. Turklāt vienam no vecākiem un pašam bērnam jābūt deklarētam Rīgā vai kādā no tām pašvaldībām, kuras arī atbalstījušas šo pakalpojumu.

* Topošajai auklītei būs nepieciešams iziet auklītes kursus, lai saņemtu sertifikātu. Šie kursi ilgst ne vairāk kā 40 stundas un tajos speciālists skaidro par dažādiem bērna attīstības etapiem, par rīcību situācijās, kad  apdraudēta bērna drošība, par to kā vajadzētu komunicēt ar bērnu dažādās situācijās. Visa informāciju par šiem kursiem, kā arī kompāniju saraksts, kuras var oficiāli apmacīt topošās auklītes (uz šo brīdi to ir ap 30), pieejama Izglītības kvalitātes valsts dienesta mājaslapā www.ikvd.gov.lv.

* Pēc kursu noklausīšanās sertifikāta saņemšanas, nepieciešams reģistrēties Izglītības kvalitātes valsts dienestā kā licencētai auklītei. Dienesta adrese: Zigfrīda Annas Meierovica bulvāris 14, Rīga. Sazināties ar IKVD izziņu gadījumā iespējams pa tālruni  67222504. Iesniegumu par to, ka jūs pieskatīsiet bērnus, nepieciešams nosūtīt pa pastu vai elektroniskā formā uz ikvd@ikvd.gov.lv . Dienests pēc iesnieguma saņemšanas reģistrēs kā personu, kas nodrošina bērnu pieskatīšanas pakalpojumus.

* Nepieciešams reģistrēties Valsts ieņēmumu dienestā kā pašnodarbinātai personai. VID informatīvais tālrunis – 1898. VID konsultantu epasta adrese – VID.konsultanti@vid.gov.lv.

* Nepieciešams noslēgt līgumu ar Izglītības, kultūras un sporta departamentu. Auklītes līguma paraugs atrodams mājaslapā www.e-skola.lv . Līguma paraugu nepieciešams aizpildīt  un izdrukāt 2 ekemplāros, parakstīt un nogādāt departamentam Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010 vai nosūtīt pa pastu.

* Jāgaida, kad līgums tiks parakstīts no Izglītības, kultūras un sporta departamenta puses. Informācija par līguma parakstīšanu būs pieejama mājaslapas  www.eriga.lv sadaļā “Līdzfinansējums bērnu uzraudzības pakalpojumam”. Šī sadaļa būs pieejama no 2016. gada 1. jūnija sadaļā  “Vispārējā informācija”.

* Pēc tam, kad attiecīgā informācija ir parādījusies šajā sadaļā (apmērams pēc 5 darba dienām), dodamies uz departamentu, lai saņemtu parakstītu savu līguma eksemplāru Kr. Valdemāra ielā 5, Rīgā, 366., 365. vai 363. kabinetā. Tālrunis izziņām – 67026817, 67026833, 67026818 vai 67026841.

* Iesniedzam pieteikumu auklītes pabalsta izmaksai. To iespējams izdarīt tikai elektroniskā formā e-pakalpojuma  “Līdzfinansējums bērna uzraudzības pakalpojumam” ietvaros. Šī sadaļa par finasējumu jautājumiem pieejama no 2016. gada 1. jūnija. Pieteikumu nepieciešams iesniegt tieši auklītei, jo nauda tiks pārskaitīta uz auklītes bankas kontu.

Gudriem.lv iesaka:

Šogad tāpat kā citus gadus, iespējams pieteikties studijām elektroniski portālā Latvija.lv. Pieteikšanās studijām sāksies no 27. jūnija. Pieteikumus pamatstudijām būs iepējams iesniegt līdz 12. jūlijam. Reģistrācijas maksa par pieteikuma iesniegšanu, neatkarīgi no izvēlēto universitāšu un programmu skaita ir 30 eiro. Portālā tiešsaistes režīmā būs iespēja sekot līdzi statistikai un savai vietai konkursā par uzņemšanu augstskolā, kā arī mainīt programmu prioritāšu secību un pārskatīt izvēlēto programmu saturu.


Aviobiļete par 2 eiro? Tas ir iespējams!

No Baltijas valstu lidostām samērā ekonomiski var nokļūt dažādos galamērķos Eiropā un tālāk ir iespējams ceļot burtiski par dažiem centiem. Taču tas viss protams pie nosacījuma, ka Jūs lidojiet ar zemo cenu aviokompānijām, ka jums nav noteikti stingri lidošanas datumi, Jūs visu rezervējiet laicīgi un ziniet, kas ir Skyscanner un Google. Par to kā nopirkt lidmašīnas biļeti par 2 eiro, raksta portāls  travelblog.lv. Lūk daži vērtīgi padomi:

* Mēdz gadīties, ka uz konkrētu Eiropas lidostu ir lētāk aizlidot no Rīgas, bet citreiz no Viļņas. Citreiz tiešais reiss ir tikai no Tallinas. Vai arī, lai izdevumi būtu minimāli, nepieciešams izlidot no vienas pilsētas  un atlidot uz citu. Lētas biļetes no Rīgas uz Tallinu vai Viļņu iespējams iegādāties pie autobusu pārvadātāja Ecolines par 7 eiro, ja biļeti iegādājas pāris nedēļas pirms brauciena.

* Tāpat var iegādāties lētas biļetes no Viļņas uz Tallinu un atpakal. Arī uz citām pilsētām. Ir arī vēl viens pārvadātājs – Lux Express, kur iespējams iegādāties biļetes par sviestmaizi jeb 4 eiro no Viļņas uz Rīgu, ja seko līdzi īpašajiem piedāvājumiem. Autobusu pārvadātāju ir daudz un tie aug,kā sēnes pēc lietus, Jums tikai ir jāatrod to mājas lapas un jāseko akcijām. Visvienkāršākais – parakstīties uz akciju jaunumu saņemšanu no šīm kompānijām.

* Noskaidrojiet, uz kurieni no Rīgas, Viļņas vai Tallinas lido budžeta klases aviokompānijas. Tad ir svarīgi nepalaist garām lētos piedāvājmus. Viena no iespējām – sekot līdzi spec-piedāvājumiem un avikompāniju akcijām. Tām var sekot līdzi, parakstoties uz jaunumu saņemšanu sociālajos tīklos vai speciālās mājaslapās, kā, piemēram, travelfree.info vai Fly4free.com:

* Piemēram, biļetes no Rīgas uz Oslo Norvēģijā var iegādāties sākot no 9.99 eiro vienā virzienā. Taču aviokompāniju akcijas biļetes no Rīgas uz Oslo abos virzienos var iegādājas par  8.98 eiro, kas sanāk par 4.99 еiro vienā virzienā! Tiesa gan jāatzīst, ka iegādāties biļetes par šādu summu atvaļinājumu sezonā (parasti no maija līdz septembrim) un svētkos (kā, piemēram, Ziemassvētki, Jaunais Gads un citi) ir praktiski neiespējami.

* Otra iespēja – ceļot bez jebkādām  maršruta, datumu un citām saistībām. Tas nozīmē – pērkam biļetes uz galamērķiem, kur vēl nav būts. Izpētiet, kur vēl papildus ir iespējams aizbraukt no vietas, kur atrodaties. Protams ir jāņem vērā, cik tālu braucienu atļauj Jūsu budžets. Šim nolūkam var izmantot biļešu meklēšanas lapu www.gudriem.lv/avio/

* Vislabākais laiks biļešu iegādei – apmērams 6 nedēļas pirms gaidāmā lidojuma. Vienmēr skatieties biļetes ar līdzekļiem uz kredītkartes, jo tādu gudru lēto aviokompāniju ceļošanas mīļu kā mēs ar jums ir ļoti daudz! Tāpēc, ja pamanījāt zemu cenu (īpašs akcijas piedāvājums mājaslapā) – uzreiz pērciet nost!

Gudriem.lv iesaka:

Ja vēlaties lēti ceļot, tad iesakām apmeklēt Gudriem.lv pašu lētāko viesnīcu cenu salīdzināšanas servisu un dodieties pretī piedzīvojumiem!

 

Zizu.lv 65%

Cena:40.00 € (115.00€)
Izklaides kuģīša „ANNA” īre (1 stunda) kompānijai līdz 14 cilvēkiem ar 65% atlaidi

Kumi.lv 46%

Cena: 42.00 € (78.00 €)

Peldošas pirts kompleksa noma (3 stundas)

Tiesitev.lv 62%

Cena: 3.81 € (10.00 €)
SUP Instruktāža + inventāra noma (1 -3 h). Izbaudi SUP pie LV vindsērfinga čempiona!

Uzraksti savu atsauksmi par šo izdevumu vai arī dod mums padomu –
par ko Tev būtu interesanti lasīt turpmāk!

Ja nevēlies saņemt e-ziņas, spied šeit