Gudra izvēle 69 E-žurnālu arhīvs


E-pasta saturs attēlojas nepilnīgi? Lasiet žurnāla online versiju šeit! Seko mums:
Nr.69

Apdrošini
ceļojumu

Pasūti maltīti
uz mājām

Mēneša
kuponi

Lielveikalu
atlaides

Tavs
autokredīts

Nosūtīt
draugam

3 jaunumi par OCTA polisi – obligāta lasāmviela katram autovadītājam!

1. Tuvākajā laikā iespējama polišu cenu celšanās, tādēļ ir vērts laicīgi nodrošināties un iegādāties polisi uz gadu!

Apdrošināšanas uzņēmumi brīdina: līdz ar apdrošinātāja Balva darbības pārtraukšanu, kas notika licenzes atcelšanas rezultātā, Latvijā var pieaugt OCTA polišu cenas. Pārējo apdrošinātāju vidū saasināsies konkurence par Balvas klientu piesaisti. Spēcīgāk šī konkurence var izpausties tieši OCTA polišu segmentā, jo šajā sfērā Balva apkalpoja 15%  tirgus. Eksperti uzskata, ka šādu tirgus daļu uzņēmums ieguva zemo apdrošināšanas cenu dēļ un tas ietekmēja kopējo OCTA cenu politiku. Jau šobrīd transportlīdzekļu apdrošināšanas nozarē var sagaidīt cenu pieaugšanu 5% robežās.

2. Gudriem.lv brīdina: pēdējo gadu laikā pieaudzis apdrošinātāju regresiju skaits un atteikumi par KASKO apdrošināšanas izmaksām. Ko darīt šādos gadījumos?

Pareizākais lēmums – vērsties ar sūdzību Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojā (LTAB). Turklāt to vari paveikt tieši organizācijas mājas lapā www.ltab.lv. Paziņojumā ir jānorāda auto īpašnieka personas dati, kurš iesniedzis sūdzību par ceļu satiksmes negadījumu (CSN), kā arī sūdzības aprakstu. Tāpat ir iespējams pievienot visus dokumentus, kuri ir Tavā rīcībā un attiecas uz noteikto avārijas gadījumu.

3. Uzzini par OCTA savā mobilajā tālrunī!

Autovadītāju un autoīpašnieku ērtībai Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) ir izstrādājusi mobilo aplikāciju, ar kuras palīdzību viedtālruņu un planšetdatoru īpašniekiem ir iespēja saņemt informāciju par sevi kā autovadītāju, arī par sev piederošajiem transportlīdzekļiem  Apple un Android operētājsistēmās. Turklāt šo aplikāciju var saskaņot ar viedtālruņa kalendāru un tā atgādinās par tehniskās apskates termiņiem, OCTA polisi un vadītāja apliecības atjaunošanu. Aplikācija piedāvā iespēju arī saņemt vienas dienas braukšanas atļauju un iespēju uzzināt par neapmaksātām soda kvītīm.

 

Gudriem.lv iesaka:

Tagad Tu vari ne tikai salīdzināt apdrošināšanas uzņēmumu piedāvājumus, bet uzreiz arī noformēt OCTA polisi caur Gudriem.lv. Mūsu sadarbības partneris, apdrošināšanas brokeris IIZI, piedāvā visizdevīgākos ilgtermiņa apdrošināšanas līgumus no Latvijas apdrošinātājiem. Neaizmirsti aizpildīt īpaši izstrādāto formu (atrodas labajā pusē) un mēs, savukārt, neaizmirsīsim Tev atgādināt par Tavas OCTA polises termiņa beigām!

Dzimšanas diena mums – dāvanas jums!

AVIO biļetes, iPad mini Cellular, kursi no New Horizons un citas lieliskas balvas tikai dažu klikšķu attālumā!

Tāpat kā pagājušajā gadā, arī šogad – piedalies Gudriem.lv lielajā loterijā un laimē lieliskas balvas

UZZINI VAIRAK

Gudrais Padoms

Irēna Kučinskaja iesūtīja mums padomu par to, kā ilgstoši uzglabāt produktus vasarā.  Par iesūtīto padomu Irēna balvā saņem sulu spiedi, ko piedāvā portāls PērkamKopā.lv

„Parasti iegādājos pārtikas produktus nedēļai un, lai šajā laika posmā tie neaizietu bojā, esmu iemācījusies tos pareizi uzglabāt… Lasīt tālāk

Nākamā padoma balva – suši komplekts 10 Ls vērtībā.

Padomus raksti te, vai arī izveido diskusiju mūsu forumā.

  Atrodi izdevīgāko preci kādā no 600 interneta veikaliem visā Latvijā. Ienāc un pārliecinies.
Gomarket.lv 50%

Cena: 700.00 Ls (1400.00Ls)
ISMA: divas izglītības par vienu cenu!

DonKupon.lv 50%

Cena: 10.00 Ls (20.00 Ls)
Dāvanu karte 20 Ls vērtībā jebkurai masāžai, Samana -50%

Gomarket.lv 48%

Cena: 5.98 Ls (11.50Ls)
Aproce-mobilā telefona turētājs sportam vai aktīvai ikdienai

Vasara rit pilnā sparā!

Ja plāno brīvdienas, neaizmirsti, ka Gudriem.lv ir vairāki noderīgi pakalpojumi, ar kuru palīdzību vari organizēt lielisku ceļojumu sev un savai ģimenei. Pērc lētāko lidojumu, un blakus sadaļā  "Viesnīcas" vari izvēlēties viesnīcu ar atlaidi 50-70%. Ārzemēs noderēs arī auto nomas pakalpojumi.
Bet, ja nevēlies plānot braucienu pats, droši ienāc "atlaižu kuponu" sadaļā, kur var izvēlēties brīvdienas katrai gaumei. Autobusu vai klasiskās tūres ar atlaidi līdz pat 50%.

Ceļojam droši – ko vajadzētu zināt par ceļojumu apdrošināšanu?

Mūsu lasītāja Iveta raksta: „Zinu, ka dodoties ceļojumā uz kādu no Eiropas valstīm, nav nepieciešamības iegādāties ceļojuma apdrošināšanu, jo slimības gadījumā izdevumus segs bezmaksas medicīniskā karte EVAK”

Atbilde: Jā, katram ceļotājam ir iespēja saņemt EVAK karti (Eiropas veselības apdrošināšanas karti). Tas ir bezmaksas pakalpojums. Tomēr ir vērts zināt, ka karte nebūt nesedz visus apdrošināšanas gadījumus un riskus, kas var atgadīties, atrodoties ārzemēs. Ceļojumu apdrošināšana un EVAK viena otru neizslēdz, bet gan papildina, jo apdrošināšanas gadījumi atšķiras.

EVAK sedz neatliekamās medicīniskās palīdzības izdevumus tādā apjomā, kādi ir paredzēti pēc konkrētās valsts likumdošanas. Ceļojumu apdrošināšana segs medicīniskos izdevumus praktiski visās medicīnas iestādēs.

Vai tiek apmaksāti visi medicīniskie pakalpojumi?

Ar EVAK tiek apmaksāti tikai neatliekamās medicīniskās palīdzības izdevumi, kas garantēti pēc valsts likumdošanas uz kuru Tu dodies. Ja iegādāsies ceļojumu apdrošināšanu, tad tā segs negaidītas saslimšanas vai negadījumu traumu ārstēšanas izmaksas, izņemot hronisku saslimšanu ārstēšanas izmaksas, saskaņā ar polises aprakstu.

Kādi tieši medicīniskie pakalpojumi tiek apmaksāti? 

EVAK apmaksātie neatliekamās medicīniskās palīdzības pakalpojumi katrā valstī atšķiras. Par to jāinteresējas individuāli. Bet ar ceļojumu apdrošināšanas polisi tiek apmaksāti visi izdevumi, kas saistīti ar negaidītām saslimšanām vai negadījumu traumu ārstēšanu līdz brīdim, kad cietušās personas veselībai vairs nedraud briesmas un viņu ir iespējams pārvietot.

Kas sedz mājupceļa izmaksas saslimšanas gadījumā? 

Ja Tev ir EVAK – pats vai radinieki, ja apdrošināšana – apdrošināšanas uzņēmums.

Vai cietušajam ir nepieciešama nauda medicīnas pakalpojumu apmaksai vai, parādot ārstam polisi, ārsti sazināsies ar apdrošinātājiem un atrisinās šos jautājumus?

Ja ir pieejami pietiekoši līdzekļi, tad varat apmaksāt ārstu pakalpojumus un, atgriežoties Latvijā, iesniegt apdrošinātājam čekus un ārsta izrakstu. Ja līdzekļi nav pietiekami, medicīnas iestāde nosūtīs medicīnas izziņu un rēķinu pa faksu apdrošināšanas uzņēmumam, kurā esi nokārtojis ceļojumu apdrošināšanu.

Kur izvēlēties ceļojuma apdrošināšanas polisi? Ienāc un atrodi labāko!

Gudriem.lv iesaka:

Kā izvēlēties tūroperatoru?

Viens no svarīgākajiem faktoriem, izvēloties ceļojumu aģentūru, kas organizē braucienu, ir drošības garantijas, saistībā ar klientu naudu. Tas ir īpaši svarīgi, ja esi nolēmis izmantot kādu no jaunajām vai tirgū mazpazīstamajām aģentūrām. Šobrīd patērētājam jau ir iespēja iepazīties ar Ekonomikas ministrijas interneta datu bāzi, lai pārliecinātos, ka izvēlētajai aģentūrai ir nokārtota šī garantija (www.em.gov.lv – datubāze ceļojumu aģentiem un tūroperatoriem).
Izvēloties tūrisma aģentūru ir svarīgi:

  • Pārbaudīt maksātnespējas garantijas esamību, izvēloties sadarbību ar kādu jaunu, vai maz zināmu uzņēmumu – jautā uzņēmumam vai pārbaudi datus Ekonomikas ministrijas datu bāzē.
  • Ieraugot ceļojuma piedāvājumu uz siltajām zemēm uz nedēļu par 150 Ls, padomā, vai tas ir reāls piedāvājums vai mārketinga triks.
  • Interneta forumos pajautā par citu ceļotāju pieredzi, sadarbībā ar izvēlēto ceļojumu aģentūru. Latvijā to ir viegli pārbaudīt, jo tirgus ir mazs.
medShop 50%

Cena: 25.00 Ls (50.00Ls)
Mūžīgās jaunības eliksīrs: ķermeņa RF-liftings!

DonKupon.lv 67%

Cena: 9.99 Ls (30.00Ls)
Fotoepilācijas seanss padusēm, Crème de la Crème -67%

Prieks.lv 41%

Cena:26.00 Ls (44.00Ls)
Mikseris bērnu maltītes pagatavošanai – Amazing Baby Mixer tikai par 26.00 Ls!

  Pie mums ir visplašākais kuponu izvēles klāsts, kuru atlaides sasniedz līdz pat 80%!

Aktuāla un noderīga informācija!

  • Mobilo sakaru operators «Tele2» turpmāk bloķēs nozagtos mobilos telefonus Baltijas valstīs, kā rezultātā iespējamā mobilo telefonu zādzību skaita samazināšanās. Līdz šim, mobilais tālrunis varēja tikt bloķēts tikai tajā valstī, kurā ierīce bija reģistrēta, tādēļ zagļi varēja tās pārdot  citās Baltijas valstīs, un jaunie īpašnieki tos varēja lietot bez jebkādām problēmām. Tieši tāpēc nozagtie mobilie tālruņi tika pārdoti kaimiņvalstīs.
  • Pirmdien Rīgā, atvēra pirmo pop up veļas mazgātavu, kurā vari savu veļu izmazgāt bez maksas ar jauno pulveri Persil Expert. Reklāmas akcija notiks līdz jūlija beigām. Veļas mazgātava atrodas Barona ielā 33 un ir atvērta līdz jūlija beigām, katru dienu no 17:00 līdz 22:00. Veļu var ne tikai mazgāt, bet arī izžāvēt, kā arī izmantot bezmaksas bezvadu internetu no Tele2.
  • Eiropas Savienībā paredz bezmaksas  viesabonēšanas ieviešanu gan tālruņa zvaniem, gan mobilajam internetam. Šādu direktīvu ierosinājusi Eiropas Komisija un Eiropas Rūpniecības Parlamenta  pētniecības un enerģētikas komiteja. Sešu nedēļu laikā ierosinātā direktīva tiks iesniegta Eiropas Parlamentam. Ja likuma apspriešana notiks savlaicīgi visās stadijās, bezmaksas "eiroroumings" būs no nākamā gada 1. jūlija.
medShop 50%

Cena:3.59 Ls (7.19 Ls)
GinkoMax 120 atmiņai un asinsritei

Travel RSP 15%

Cena:599.00 Ls (700.00 Ls)
Somija – Maģiskā Lapzeme

PērkamKopā.lv 50%

Cena:9.95 Ls (20.00 Ls)
Biļete uz talantīgā mūziķa Alex Clare koncertu Sapņu fabrikā 8. augustā

Uzraksti savu atsauksmi par šo izdevumu vai arī dod mums padomu –
par ko Tev būtu interesanti lasīt turpmāk!

Ja nevēlies saņemt e-ziņas, spied šeit