Gudra izvēle 70 E-žurnālu arhīvs


E-pasta saturs attēlojas nepilnīgi? Lasiet žurnāla online versiju šeit! Seko mums:
Nr.70

Apdrošini
ceļojumu

Pasūti maltīti
uz mājām

Mēneša
kuponi

Lielveikalu
atlaides

Tavs
autokredīts

Nosūtīt
draugam

10 padomi veiksmīgai automašīnu īrei. Noderēs!

Auto īre ārzemēs ir lielisks veids, kā apskatīt dažādus kultūras pieminekļus, tajā pašā laikā neesot atkarīgam no tūrisma grupas. Noteikti izlasi – te apkopota informācija, ko Tev vajadzētu zināt, pirms izvēlēties īrēt automašīnu ārzemēs. Padomi pasargās Tevi no nevajadzīgiem izdevumiem.

 1. Kā meklēt? Vispareizākais veids – izvēlēties un rezervēt auto portālā, kas apkopo informāciju. Bieži gadās, ka paši nomas uzņēmumi paredz zemāku cenu politiku portāliem, kas apkopo nomu piedāvājumus. Ienāc un atrodi atbilstošāko!  Vēl viens plus šiem portāliem – viņi sadarbojas ne tikai ar lielajiem nomas uzņēmumiem, bet arī ar citiem nomas uzņēmumiem konkrētajā valstī! Tev ir lielākas iespējas iegūt automašīnu pareizajā vietā, pareizajā laikā un ar izdevīgiem nosacījumiem.
 1. Izvēlies valsti, datumu un auto īres cenu, saņem pieejamo auto sarakstu. Auto kategorijām, atkarībā no auto nomas uzņēmuma, var būt dažādi nosaukumi, bet pārsvarā tie ir šādi: Mini – mazas automašīnas, piemēram, Smart, Nissan Micra, Ford Ka, uc, ekonomiskā klase – piemēram, Ford Focus, Hyundai Getz, Peugeot 207 un līdzīgi; sedans – vidējās un augstas klases auto, 4×4 piedziņas un bezceļa automašīnas, vans – furgoni, mikroautobusi.
 1. Ceļojot pa Eiropas pilsētām un izvēloties nelielo sedanu vai bezceļa auto, automašīnu būs ļoti grūti novietot šaurajās Lisabonas vai citu pilsētu ielās, turklāt Eiropā arī degviela ir dārgāka nekā Latvijā.
 1. Izvēloties auto, izlasi sadaļu "Terms and conditions" («Noteikumi un nosacījumi"). Tas ir nomas uzņēmuma līgums. Starptautiskās vietnēs līgumi un noteikumi parasti ir angļu valodā, tādēļ, ja Tev rodas kādas problēmas ar teksta saprašanu, lieto tekstu tiešsaistes tulkotāju vai izmanto draugu un paziņu palīdzību, kuri varētu iztulkot tekstu.
 1. Kādi varētu būt ierobežojumi? Piemēram, kilometrāža. Ja īres noteikumos atrodi terminu “Unlimited kilometers”, tad izvēlētai mašīnai nav noteikti nobraukuma ierobežojumi. Dažreiz noteikumos ir paredzēti ierobežojumi, piemēram, 200 km/dienā. Ja brauksi vairāk, tad var nākties papildus piemaksāt un tādos gadījumos noteikumos jābūt atrunātai maksai par katru papildus kilometru.
 1. Parasti nomas pamata izmaksas iekļauj apdrošināšanu bojājumu gadījumā, kas saistīti ar trešās personas darbībām. Bieži vien nav iekļauta apdrošināšana, kas paredz automašīnas vai trešajām personām nodarīto kaitējumu atlīdzināšanu, kas radušies Tavas vainas dēļ. Šādi kaitējumi tiek atlīdzināti daļēji. Tādā gadījumā Tev būs jāatmaksā zaudējumi – sākot no 1000 $ līdz pilnai automašīnas vērtībai, atkarībā no līguma nosacījumiem. Tādēļ, slēdzot līgumu, nomas uzņēmumi vienmēr piedāvā par papildus maksu noslēgt pilnu apdrošināšanu, lai Tu būtu pasargāts no lieliem finansiāliem zaudējumiem. Protams, tikai Tu vari izlemt – riskēt vai nē?
 1. Ja Tu plāno apmeklēt vairākas valstis, lūdzu izlasi rindkopu noteikumos, kur atrunāta auto izvešana ārpus valsts. Lielākā daļa nomas uzņēmumi aizliedz izvest savas automašīnas ārpus ES. Muitas darbinieki jebkurā gadījumā lūgs uzrādīt atļauju automašīnas izvešanai ārpus robežas. Ja tāda atļauja netiks uzrādīta, Tavs brauciens beigsies uz robežas.
 1. Papildus nomas uzņēmumi piedāvā nomāt, piemēram, navigatorus vai bērnu sēdeklīšus (cena ir atkarīga no uzņēmuma un valsts, kurā automašīna tiek izīrēta). Dažos uzņēmumos ir jāveic piemaksa par otru vadītāju.
 2. Kad esi iepazinies ar visiem noteikumiem, apstiprināti datumi un cenas, tad vari veikt maksājumu. Tev būs nepieciešama kāda no starptautiskajām bankas norēķinu kartēm – VISA, MasterCard. Pēc tam, kad maksājums ir veikts, saņemsi par to apstiprinājumu savā e-pastā.

Dzimšanas diena mums – dāvanas jums!

AVIO biļetes, iPad mini Cellular, kursi no New Horizons un citas lieliskas balvas tikai dažu klikšķu attālumā!

Tāpat kā pagājušajā gadā, arī šogad – piedalies Gudriem.lv lielajā loterijā un laimē lieliskas balvas

UZZINI VAIRAK

Gudrais Padoms

Par Gudrā Padoma konkursa laimētāju šoreiz kļuva Ludmila Švidko, kura mums iesūtīja padomu par olu vārīšanu. Par iesūtīto padomu Ludmila saņem gardu suši komplektu 10 Ls vērtībā. Balvu nodrošina portāls PērkamKopā.lv

„Šo pārsteidzošo un neticami vienkāršo olu vārīšanas veidu redzēju kādā televīzijas pārraidē un nolēmu izmēģināt. Manā ģimenē  vārītas olas ir iecienīts brokastu ēdiens, bet izvārīt tās tā, lai ola nesaplīstu, man neizdodas. Un tad es redzēju šo vienkāršo triku – lai olas, izņemtas no ledusskapja, vārot nesaplaisā, ūdenī jāliek zobu balstāmais kociņš vai sērkociņš bez sēra. Uzminiet nu! Olas patiesi palika veselas. Izmēģiniet paši!”
Nākamā numura balva – relaksējoša masāža 15 latu vērtībā.

Nākamā padoma balva – suši komplekts 10 Ls vērtībā.

Padomus raksti te, vai arī izveido diskusiju mūsu forumā.

  Atrodi izdevīgāko preci kādā no 600 interneta veikaliem visā Latvijā. Ienāc un pārliecinies.
Gomarket.lv 50%

Cena: 700.00 Ls (1400.00Ls)
ISMA: divas izglītības par vienu cenu!

DonKupon.lv 93%

Cena: 4.90 Ls (69.00 Ls)
B kategorijas autovadītāja teorētiskā apmācība, autoskola CREDO -93%

Gomarket.lv 50%

Cena: 5.00 Ls (9.90Ls)
Unimarine SPA apmeklējums

 1. Autonomas uzņēmuma birojā, Tev būs nepieciešams uzrādīt pasi un autovadītāja apliecību, lai tās varētu nokopēt. Pēc tam pārstāvji lūgs uzrādīt Tavu bankas karti, kurā jābūt vismaz 1000 dolāriem vai eiro. Uzņēmums naudu „iesaldēs” līdz automašīnas nomas līguma beigām. Kad automašīna tiks atdota, naudu „atsaldēs” 2 nedēļu laikā. Ja vien, protams, nomas uzņēmumam neradīsies pretenzijas par automašīnas stāvokli. Lai nerastos sarežģījumi, brauc uzmanīgi un, pats galvenais, brīdī, kad saņem automašīnu, rūpīgi izvērtēt tās stāvokli un autonomas izsniegtajā shēmā norādi visas skrambas un citus bojājumus, ko atrodi.

 Gudriem.lv iesaka:
Pievērs uzmanību: tagad Tu vari ne tikai salīdzināt apdrošināšanas uzņēmumu piedāvājumus, bet uzreiz arī noformēt OCTA polisi caur Gudriem.lv. Mūsu sadarbības partneris, apdrošināšanas brokeris IIZI, piedāvā visizdevīgākos ilgtermiņa apdrošināšanas līgumus no Latvijas apdrošinātājiem. Neaizmirsti aizpildīt īpaši izstrādāto formu (atrodas labajā pusē) un mēs, savukārt, neaizmirsīsim Tev atgādināt par Tavas OCTA polises termiņa beigām!

Noderīga informācija ātro kredītu uzņēmumu klientiem!

2014. gada 1. janvārī stājas spēkā grozījums Civillikumā, saskaņā ar kuru savlaicīgi nenomaksāta parāda gadījumā, uzņēmums nevar iekasēt vairāk nekā 10% no parāda. No vienas puses, aizdevuma ņēmējiem tas atvieglo kredīta nosacījumus, no otras puses, ātro kredītu uzņēmumi brīdina, ka šie noteikumi var novest pie mikrokredītu augstākās summas samazināšanās. Turklāt klientiem, kam ir negatīva kredītvēsture, var tikt apgrūtināta kredīta saņemšana.

Tādēļ Gudriem.lv kredītņēmējiem atgādina 3 galvenos noteikumus kredīta noformēšanai:

 1. Nevari atmaksāt aizdevumu? Nenozūdi! Saskaņā ar statistikas datiem, 18% no aizņēmējiem, nevar nomaksāt ātro aizdevumu laikā. Problēma rodas tādēļ, ka lielākā daļa no tiem sāk uzvesties kā strausi – slēpjas no kreditoriem, neatbild uz tālruņa zvaniem, u.c. Nekādā gadījumā šādi nerīkojies! Ja tu nevari atmaksāt  naudu laikā, ar ātro kredītu uzņēmumu vienmēr var vienoties pagarināt  atmaksas termiņu  par 1 – 2 mēnešiem.
 1. Kredīta noformēšanas brīdī vienmēr pajautā aizdevējam, cik maksā kredīta termiņa pagarināšana un kādas ir soda sankcijas. Iespējams, ka šie izdevumi ir neizdevīgi un vieglāk atmaksāt kredītu būs, ja aizņemsies naudu no draugiem vai radiniekiem.
 2. Vissvarīgākā lieta, pirms noformē aizdevumu – saprast, vai tas ir nepieciešams. Kredīta izmantošanas maksājums nav mazs – 10% mēnesī un augstāk. Tādēļ ar mērķiem, dēļ kādiem tas tiek patērēts, jābūt nozīmīgiem. Mūsu ieteikums – pirms noformē aizdevumu, sastādi ģimenes budžeta plānu, kurā maksimāli novērtē ieņēmumus un izdevumus. Atceries, ka par parādu piedzīšana caur tiesu instancēm ar mantas konfiskāciju ir ļoti nepatīkama procedūra.

Atcerieties! Ātro kredītu uzņēmumi sāk sūtīt atgādinājumus par atmaksas termiņu septiņas dienas pirms termiņa beigām. Ja kavē kredītmaksājumu, tad saņemsi vairākus atgādinājumus. Tomēr, ja rodas situācija, kad kredīta ņēmējs nevar vienoties ar kredīta izsniedzēju par termiņa pagarināšanu, tad lieta tiek nodota kredītu piedzinējiem.

Gugriem.lv iesaka:
Pirms kredīta izvēles, rūpīgi jāizvērtē visi apstākļi.  Ja šis ir Tavs pirmais aizdevums, tad Tev nebūs jāmaksā procenti par tā izmantošanu.

medShop 36%

Cena: 17.00 Ls (26.46Ls)
Bezkontakta infrasarkanais termometrs Rossmax ķermeņa, ūdens vai ēdiena temperatūras mērīšanai

DonKupon.lv 67%

Cena: 9.99 Ls (30.00Ls)
Fotoepilācijas seanss padusēm, Crème de la Crème -67%

Prieks.lv 43%

Cena:79.00 Ls (138.00Ls)
Čehu Šveices pasakainās dabas ainavas! Prāga – Drēzdene. 5 dienas. Visas naktis viesnīcās!

  Pie mums ir visplašākais kuponu izvēles klāsts, kuru atlaides sasniedz līdz pat 80%!

Atgādinām par mūsu servisiem, kuri vasarā palīdzēs Tev atpūsties un ietaupīt!

medShop 70%

Cena:18.00 Ls (59.90 Ls)
Fitnesa josta Abtronic X2 – izteiksmīgs muskuļu reljefs bez vingrinājumiem

Travel RSP 40%

Cena:39.00 Ls (65.00 Ls)
Lietuva – Pēc sniega un ūdens uz Druskininkiem

PērkamKopā.lv 50%

Cena:3.36 Ls (6.72 Ls)
Sieviešu iemīļotā žurnāla "Lilit" abonements 4 mēnešiem (septembris-decembris)

Uzraksti savu atsauksmi par šo izdevumu vai arī dod mums padomu –
par ko Tev būtu interesanti lasīt turpmāk!

Ja nevēlies saņemt e-ziņas, spied šeit