Gudra izvēle 72 E-žurnālu arhīvs


E-pasta saturs attēlojas nepilnīgi? Lasiet žurnāla online versiju šeit! Seko mums:
Nr.72

Apdrošini
ceļojumu

Pasūti maltīti
uz mājām

Mēneša
kuponi

Lielveikalu
atlaides

Tavs
autokredīts

Nosūtīt
draugam

UZMANĪBU, KONKURSS!

Pievienojies mums portālā Google+ un piedalies konkursā! 5.septembrī izlozēsim lielisku balvu starp visiem mūsu Google+ sekotājiem!

Tuvojas rudens, tādēļ jāsāk gatavoties lietainam un vējainam laikam.

Nesenais atgadījums, kad Rīga „slīka” plūdu ūdeņos, ko izraisīja spēcīgās lietusgāzes, bojājot garastāvokli ne tikai gājējiem, bet arī autobraucējiem. Plūdi var nopietni sabojāt Tavu automašīnu. Gudriem.lv piedāvā 10 padomus, kā pasargāt savu automašīnu lietus gāžu laikā.

 1. Ja gaidāmas spēcīgas lietus gāzes, labāk jau iepriekš nodrošini savam auto drošu stāvvietu. Izvairies no vietām, kurās iespējama applūšana. Šajās vietās, spēcīgu lietusgāžu laikā, ūdens līmenis ceļas dažu minūšu laikā.
 2. Nenovieto automašīnu blakus kokiem – lietus gāzes bieži vien noris kopā ar spēcīgu vēju. Ja Tevi tomēr pārsteigusi stihija un stāvvietas sola pārvērsties par upi, pārvieto automašīnu, kamēr vēl nav par vēlu.
 3. Bieži vien auto applūst nevis stāvvietā, bet atrodoties ceļā. Reizēm vadītāji paši provocē problēmas rašanos, cenšoties pēc iespējas ātrāk pārbraukt peļķi. Rezultātā automašīna noslāpst tieši peļķes vidū. Teorētiski vieglā automašīna spēj izbraukt peļķi vairāku desmitu centimetru dziļumā, tomēr ūdens, pārvietojoties viļņveidīgi, var sasniegt aizdedzes mehānismu vai iekļūt motorā. Jebkurā no šiem gadījumiem, Tu riskē palikt peļķes vidū.
 4. Pirms „dodies uzbrukumā”, novērtē savas iespējas šķēršļu pārvarēšanā. Braucot pa nomaļu meža ceļu, prātīgākais būtu uzvilkt gumijas zābakus un ar kājām izpētīt peļķes reljefu.
 5. Pilsētā izmanto citu taktiku – vizuālais novērtējums. Kā orientieris var kalpot peļķei blakus esošie objekti, piemēram ielas apmales. Novērtē citu ceļu satiksmes dalībnieku rīcību – priekšā vai arī pretimbraucošais auto parādīs peļķes dziļumu.
 6. Liels dziļums ir brīdinājums, ka jāizvēlas cits ceļš, vai arī šķērslis jāpārvar citādi, piemēram, izmantojot gājēju celiņu, kas novietots augstāk.
 7. Kad esi pārvarējis ūdens šķērsli, neaizmirsti, ka nepieciešams nožāvēt bremzes, jo samirkuši bremžu kluči un diski nedarbojas efektīvi. Lai tos nožāvētu, nepieciešams vairākas reizes strauji nobremzēt.
 8. Ja motors ir noslāpis, izvērtē, kāds varētu būt tā iemesls. Ar benzīna dzinēju Tev tomēr būtu jāspēj nokļūt līdz „krastam”. 
 9. Ja ir aizdomas par to, ka ūdens iekļuvis dzinējā, automašīna jāevakuē, neiedarbinot motoru.
 10. Iegādājoties KASKO noteikti pārliecinies, vai apdrošināšana sedz automašīnai nodarīto kaitējumu lietusgāžu un slīkšanas gadījumā.

Dzimšanas diena mums – dāvanas jums!

Priecājamies paziņot, ka mūsu jubilejas akcija ir noslēgusies. Akcijas ietvaros izlozējām vērtīgas balvas no airBaltic, iPad mini un dāvanu kartes no New Horizons, Atletika un Don Kupon. Izlozes galveno balvu ieguva Natalja Leisāne un aktīvākie dalībnieki bija Ivars Purmalis, Ieva Gaile, Inta Backāne, Dace Backāne un Inna Turoka.

UZZINI VAIRAK

Gudrais Padoms

Gudro padomu šoreiz mums iesūtījusi Līga Dulkina, kura stāsta, kā sagatavot mazuli bērnu dārzam. Par iesūtīto padomu, Līga saņem balvu – blenderi 18 Ls vērtībā, ko nodrošina portāls PērkamKopā.lv

Tuvojas 1. septembris, kad daudzi bērni uzsāks pirmās skolas gaitas un mazie ķipuri pirmoreiz mēros ceļu uz savu pirmo bērnudārzu. Mammas beidzot varēs atviegloti uzelpot, iegūstot mazliet brīvības un iespēju strādāt, kamēr viņu acuraugi ir drošās rokās. Taču ne visām mammām tiek šāda iespēja  - mēs visi zinām, ka bērnudārzos pieprasījums pārsniedz piedāvājumu un pat…

Lasīt tālāk

Mums ir vēl viens blenderis, kuru vēlamies uzdāvināt nākamā Gudrā Padoma autoram! Varbūt tas esi tieši TU? 

Padomus raksti te, vai arī izveido diskusiju mūsu forumā.

  Atrodi izdevīgāko preci kādā no 600 interneta veikaliem visā Latvijā. Ienāc un pārliecinies.
Gomarket.lv 50%

Cena: 700.00 Ls (1400.00Ls)
ISMA: divas izglītības par vienu cenu!

DonKupon.lv 98%

Cena: 1.00 Ls (50.00 Ls)
Teorijas kurss B vai BE kategorijai tikai 2 nedēļās, autoskola RIPO, -98%

Gomarket.lv 80%

Cena:98.00 Ls (490.00Ls)
Iespējas studēt augstskolā "Attīstība" par svētku cenām

Skola sākas jau nākamnedēļ!

Vēlreiz iesakām vecākiem nepārmaksāt un nopirkt skolai nepieciešamo ar atlaidēm un no akciju piedāvājumiem! Konkurences padome sniedz dažus padomus, kā ietaupīt uz mācību grāmatām:

 1. Lai mācību literatūru varētu iegādāties par zemāku cenu, pašvaldībām vai valstij vajadzētu izmantot iespēju iegādāties tās bez papildu mazumtirgotāju uzcenojuma.
 2. Vērsieties pie skolas vadītāja vai direktora, lai nodrošinātu mācību grāmatu iepirkšanu vairumā. Šādi iespējams izvairīties no uzcenojuma maksāšanas, kas mācību literatūrai svārstās 20 – 70 % robežās.
 3. Izvērtējot, ka laika posmā no 2010. līdz 2013. gadam, izdevēji 30 – 60% no izdotajām grāmatām pārdevuši grāmatu veikaliem. KP secina, ka ne skolas, ne vecāki neizmanto visnotaļ izdevīgāko iespēju iegādāties mācību materiālus internetā, tādējādi pārmaksājot.
 4. Neaizmirsti, ka Rīgas dome no augusta sākuma līdz 31.oktobrim Rīgas iedzīvotājiem piedāvā pabalstu mācību materiālu iegādei. Pabalsts tiek piešķirts ģimenēm, kas pierakstītas Rīgā un uz iesnieguma iesniegšanas brīdi periods nav mazāks par 12 mēnešiem. Kopējie ienākumi ģimenei mēnesī nedrīkst pārsniegt 135 latus.

Gudriem.lv iesaka:
Ienāc sadaļā „Veikalu katalogi”, te Tu atradīsi vairāk kā 400 piedāvājumus skolas precēm ar izdevīgām atlaidēm. Sastādi sarakstu ar nepieciešamo un dodies iepirkties! Neaizmirsti par „Atlaižu kuponiem”, kuri piedāvā skolas piederumu izpārdošanu (pildspalvas, zīmuļus, apģērbu) ar atlaidēm līdz 50-60%. 

Cherry.lv 90%

Cena: 9.00 Ls (89.00Ls)
RALPH LAUREN briļļu ietvari -90% Stils un kvalitāte!

Gomarket.lv 50%

Cena: 32.50 Ls (65.00Ls)
Lieliska iespēja apgūt aizraujošu un pieprasītu profesiju! Tūrisma aģentūru darbinieku kursi

Prieks.lv 50%

Cena: 12.50 Ls (25.00Ls)
JAUNUMS! Glezniecības meistarklase divām personām mākslas galerijā „AVEC ELIZE” tikai par 12.50 Ls!

  Pie mums ir visplašākais kuponu izvēles klāsts, kuru atlaides sasniedz līdz pat 80%!

Mūsu partneru ziņas

 • Gudriem.lv iesaka regulāri pārbaudīt, vai mobilo sakaru operatoriem nav izveidoti jauni tarifu plāni, kuri Tev varētu būt izdevīgāki!
 • Nepareiza apdzīšanas manevra veikšana ir visbiežākais nelaimes gadījumu izraisītājs, kuru sekas mēdz būt traģiskas, kā norāda apdrošināšanas sabiedrība BTA. Lai palīdzētu samazināt satiksmes negadījumu skaitu, informētu un izglītotu Latvijas autovadītāju, BTA uzsākusi sadarbību ar drošas braukšanas skolu, izveidojot pirmās 333 video instrukcijas, kas sniedz praktiskus padomus par to, kā pareizi veikt apdzīšanas manevru. Apmācība ir pieejama šeit.
 • Lai informētu autovadītājs par Bonus-Malus sistēmu, Bonus-Malus iedalījumiem, kā arī, lai izskaidrotu, kādi faktori ietekmē Bonus-Malus iedalījumus, punktu piešķiršanu un kā tas var ietekmēt OCTA polises cenu, Latvijas transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB) uzsācis sociālās drošības kampaņu "Lielāks – labāks". Nezini par savu Bonus-Malus? Ienāc šeit www.ltab.lv

Dodies atvaļinājumā un plāno iznomāt auto? Ienāc un izvēlieties visekonomiskāko automašīnu!Mūsu klienti ietaupa vismaz 40% no automašīnu nomas cenas. Neaizmirsti izlasīt 10 zelta likumus veiksmīgai auto rezervēšanai.

medShop 30%

Cena: 2.94 Ls (4.20 Ls)
3 Rūdolfa mammas gardie BIO augļu biezenīši bērniem

DonKupon.lv 70%

Cena:14.99 Ls (50.00 Ls)
Profesionāla fotosesija fotostudijā All friends Studio -70%

Atlaiders.lv 64%

Cena: 2.49 Ls (5.50 Ls)
Praktisks piedāvājums mācību gada sākumam! Pildspalva ar lāzeru un lukturīti.

Uzraksti savu atsauksmi par šo izdevumu vai arī dod mums padomu –
par ko Tev būtu interesanti lasīt turpmāk!

Ja nevēlies saņemt e-ziņas, spied šeit