Gudra izvēle 76 E-žurnālu arhīvs


E-pasta saturs attēlojas nepilnīgi? Lasiet žurnāla online versiju šeit! Seko mums:
Nr.76

Apdrošini
ceļojumu

Pasūti maltīti
uz mājām

Mēneša
kuponi

Lielveikalu
atlaides

Tavs
autokredīts

Nosūtīt
draugam

10 padomi, kurus vērts zināt, gatavojot savu automašīnu ziemai

Tuvojas ziema, tātad laiks sagatavot savu automašīnu ziemas sezonai tā, lai brauciens neizvērstos par ekstrēmu piedzīvojumu:

1. Pārbaudi akumulatoru
Aukstums ļoti ietekmē akumulatora darbību. Ķīmiskās reakcijas, kuras nepieciešamas efektīvai akumulatora darbībai samazinās, iestājoties aukstam laikam. Pat pie -15 ° C, pilnībā uzlādēts svina-skābes akumulators darbojas tikai ar pusi jaudas, tāpēc ziemā, akumulatoram vajadzētu darboties kā pulkstenim, lai iedarbinātu dzinēju. Pārliecinies servisā, ka akumulators nav jānomaina. Pat tad, ja to nav nepieciešams mainīt, ir vērts akumulatoru attīrīt no korozijas.

2. Nomaini logu tīrītāju slotiņas un ielej jaunu logu tīrīšanas šķidrumu
Ziemas laikā sniegs un lietus būtiski pasliktina redzamību. Logu tīrīšanas slotiņas, kuras būs labā darba kārtībā un nesasalstošs logu tīrīšanas šķidrums, palīdzēs Tev redzēt ceļu arī sniegputeņa laikā. Logu tīrīšanas slotiņas kvalitatīvi strādā tikai vienu gadu.  Nomaini savējās, ja tās jau izskatās nolietojušās. Ir iespējams izvēlēties pat speciālas logu tīrīšanas slotiņas, kuras ir paredzētas lietošanai ziemas periodā. Izvēlies logu tīrīšanas šķidrumu, kas ir paredzēts lietošanai zemās temperatūrās.

3. Apsver iespēju iegādāties jaunas riepas
Ziemā ceļu klāj ledus un sniegs, tāpēc ir nepieciešams iegādāties ziemas riepas. Tās ir izgatavotas no mīkstākas gumijas, kas ļauj tām saglabāt elastību aukstumā. Bez tam ziemas riepu protektora zīmējums ir speciāli izstrādāts, lai uzlabotu saķeri ar sniegu un ledu. Nekādā gadījumā nedrīkst vieglpratīgi attiekties pret ziemas riepu izmantošanu. Tā nav tā lieta, uz kuras iegādi vajadzētu ekonomēt.

4. Pārbaudi spiedienu riepās
Pārejot uz ziemas riepām, montāžas brīdī pārbaudi tajās spiedienu. Pazeminoties temperatūrai, spiediens riepās samazinās. Atbilstošs spiediens riepās nodrošinās pašu labāko saķeri ar ceļa segumu, kas ir nepieciešams, lai droši pārvietotos ziemas apstākļos.

5. Pārbaudi auto pilnpiedziņu
Jāpārliecinās, ka sistēma darbojas bez aizķeres, pārnesumu kārba ir kārtībā un visi nepieciešamie šķidrumi iepildīti vajadzīgajā apjomā. Turklāt, ja kādu laiku neesi lietojis pilnpiedziņu, pēdējais laiks atcerēties, kā tas darāms.

6. Nomaini eļļu
Lai motors darbotos tekoši, tas ir jāieeļļo. Diemžēl aukstais laiks ievērojami samazina eļļas darbības efektivitāti. Jo aukstāks laiks, jo eļļa vairāk sabiezē, bet pārāk bieza eļļa necirkulē motorā ar tādu vieglumu, kā tai būtu jācirkulē. Šajā gadījumā dzinējs netiek pietiekami ieeļļots un tas slikti darbojas vai arī to nevar iedarbināt vispār. Lai izvairītos no šādām nepatikšanām, ieteicams eļļu nomainīt pret jaunu.

7. Pārbaudi siksnas un caurulītes
Zemās temperatūrās siksnas un caurulītes, kuras pārsvarā izgatavotas no gumijas, zaudē savu elastību. Pārbaudi, vai tās nav nolietojušās vai ieplaisājušas un nomaini, ja tas ir nepieciešams.

Ja Tu vēl neseko mūsu akcijām un izlozēm sociālajos tīklos, tad tu daudz ko palaid garām!

Katru mēnesi mēs izspēlējam dažādas vērtīgas balvas, un regulāri rīkojam loterijas, kurās vari laimēt planšetdatorus, mobilos tālruņus un dāvanu kartes. Tikai viens klikšķis un Tu jau esi mūsu draugu lokā! Sekojiet mūsu jaunumiem sociālajos tīklos.

UZZINI VAIRAK

Gudrais Padoms

Gudrais padoms Par Gudrā padoma konkursa laimētāju šoreiz kļuvusi Anda Beinora no Durbes, kura mums iesūtīja padomu par trauku mazgāšanu ar sinepju pulveri. Par iesūtīto padomu Anda saņem blenderi 15 Ls vērtībā! Balvu nodrošina portāls Perkamkopa.lv

"Šovasar uzzināju par lielisku līdzekli trauku tīrīšanai! Izrādās, ka sinepju pulveris labi šķīdina taukus un lieliski tiek galā ar netīrām pannām. Izmēģināju – tiešām strādā! Vispirms saslapinu mazgājamo virsmu un tad uzbārstu kādu šķipsnu sinepju pulvera. Noberžu, noskaloju un panna tīra! Lieliski palīdz arī taukainu gaļas dēlīšu attīrīšanai…"

Lasīt tālāk

Nākamā gudrā padoma autors balvā saņems Garra Ruffa pedikīr-masāžu 10 Ls vērtībā. Kā saņemt balvu no Gudriem.lv? Iesūti savu padomu! Padomus raksti te.

  Kā Tev patiktu pavasari nosvinēt saulainajā Krētā? Ienāc, piesaki komandu PērkamKopā.lv spēlei un LAIMĒ!
Prieks.lv 58%

Cena: 149.00 Ls (358.00Ls)
TRANSILVĀNIJAS NOSLĒPUMI. 7 neaizmirstamas dienas brīnumainajā Rumānijā. Visas naktis viesnīcās!

DonKupon.lv 98%

Cena: 1.00 Ls (50.00 Ls)
Teorijas kurss B vai BE kategorijai tikai 2 nedēļās, autoskola RIPO, -98%

Postcard.lv 25%

Cena: 14.99 Ls (20.00Ls)
Bērnu zīmēšanas kursi INNER LIGHT

8. Atceries, ka saskaņā ar ceļu satiksmes noteikumiem, sākot ar 1. decembri riepām ir jābūt nomainītām uz ziemas.
Pretējā gadījumā Tevi var sodīt un, ja gadīsies avārija, tad apdrošināšanas kompānija nesegs  zaudējumus, kas saistīti ar mašīnas remontu, pamatojot to ar sezonai neatbilstošu automašinas riepu lietošanu.

9. Noteikti iegādājies labu skrāpīti un slotiņu
Apledojis mašīnas stikls no rīta ir ziemas norma un bez skrāpīša un slotiņas Tev var nākties tīrīt sniegu no mašīnas ar rokām.

10. Ievēro distanci!
Distance ir jāievēro ne tikai ziemas sniegputenī, bet arī tagad – rudenī. No rītiem uz ceļiem mēdz būt neredzams apledojums, tā saucamais „melnais ledus”, kas pagarina automašīnas bremzēšanas ceļu.

Gudriem.lv brīdina:
Avāriju skaita ziņā apļa kustības ceļos, rekordu uzstāda Mūkusalas aplis.  Avārijas šajā posmā tiek reģistrētas ļoti bieži. „If Apdrošināšana” dati rāda, ka šogad šajā posmā notikuši 47% no visām apļa kustības krustojumos reģistrētajām avārijām.
Biežākie nelaimes gadījumu cēloņi šādos krustojumos – vadītāja neuzmanība pie izejas no apļa. Nelaimes gadījumi bieži notiek arī pirms iebraukšanas aplī, jo braucot aiz priekšējās automašīnas vadītājs laicīgi nepalēnina gaitu vai nav pārliecināts, ka priekšā stāvošā automašīna jau iebraukusi aplī.

Kopš 16.oktobra Rīgā var nokārtot  "Rīdzinieka karti", kura dod 50% atlaidi sabiedriskajam transportam galvaspilsētā

Kā to izdarīt?
Ja Tev ir personalizēts e-talons, esi deklarējies Rīgā un iegādājies biļetes par pilnu cenu, tad:

 1. Dodies uz kādu no Rīgas satiksmes klientu apkalpošanas centriem, ņemot līdzi personu apliecinošu dokumentu, un aizpildi pieteikuma veidlapu Rīdzinieka kartes saņemšanai.
 2. No 16. oktobra anketas vari aizpildīt arī elektroniski Rīgas satiksmes mājas lapā.
 3. Decembrī dodies uz kādu no biļešu automātiem, ieliec un automātiski aktivizē savu Rīdzinieka karti.

Ja esi deklarēts Rīgā, bet Tev nav personalizētā e-talona, iesniedz pieteikumu Rīdzinieka kartes saņemšanai no 2013. gada 1.novembra, aizpildot pieteikuma anketu un iesūtot savu foto Rīgas satiksmes mājas lapā. Neaizmirsti atzīmēt, kurā no klientu apkalpošanas centriem vēlies saņemt savu Rīdzinieka karti.

 1. No 1. decembra varēsi izņemt savu Rīdzinieka karti attiecīgajā klientu apkalpošanas centrā.
 2. Gadījumā, ja pieteikumu aizpildīsi pēc 1. decembra, Rīdzinieka karti klientu apkalpošanas centrā varēsi saņemt 2 dienu laikā.
 3. Sākot ar 2013. gada 15. novembri, vari doties uz Rīgas satiksmes klientu apkalpošanas centru, ņemot līdzi personu apliecinošu dokumentu un karte Tev tiks izgatavota uz vietas.

Ja esi nestrādājošs pensionārs, Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidētājs, politiski represēta persona, Rīgas iedzīvotājs, kurš vecāks par 75 gadiem, viens no vecākiem ģimenē, kurā aug 6 vai vairāk bērni, bārenis, skolotājs, arodskolas audzēknis, students, skolnieks vai invalīds, tad:

 1. Tev jau ir personalizētais e-talons un Tu jau izmanto atlaides vai bezmaksas braucienus sabiedriskajā transportā. Tu varēsi turpināt izmantot priekšrocības, ko sniedz tavs e-talons sabiedriskajā transportā;
 2. Savu e-talonu pret rīdzinieka karti varēsi apmainīt, beidzoties e-talona darbības termiņam, tāpēc tagad Tev nav nepieciešams speciāli to pārreģistrēt. TEV NEKUR NAV JĀIET!      
 3. No 16. oktobra Tu vari aizpildīt pieteikuma veidlapu Rīgas satiksmes mājas lapā (sk. Rīdzinieka karte), vai reģistrēties, lai apmeklētu klientu apkalpošanas centru. Lai to izdarītu,  lūdzu, zvani 80001919 vai meklē informāciju mājas lapā www.rigassatiksme.lv.

Jaunās biļešu cenas būs spēkā no 2014. gada 1. janvāra!

medShop 50%

Cena: 6.05 Ls (12.10Ls)
Jamieson Salmon Oil – savvaļas lašu zivju eļļa. 90 kapsulas 3 mēnešu kursam

DonKupon.lv 50%

Cena: 21.00 Ls (42.00Ls)
Ginekologa konsultācija + USG + ekspresanalīzes, 21LS/29.88EUR

Prieks.lv 50%

Cena: 1.43 Ls (2.86Ls)
Skārienjūtīgo ekrānu pildspalva VAI pretputekļu akmentiņš pēc Jūsu izvēles ar atlaidi līdz 50%! Neskrāpē ekrānu un ir sensorjūtīga!

  Tu taču atceries, ka tikai pie mums ir visplašākais kuponu izvēles klāsts, kuru atlaides sasniedz līdz pat 80%!

Noderīgi padomi katram rīdziniekam un ne tikai galvaspilsētas iedzīvotājiem!

 1. Jau šobrīd, gatavojoties valūtas maiņai uz eiro, visiem ātro kredītu klientiem, noformējot kredītu, summa vienlaicīgi ir norādīta gan latos, gan eiro un tiek aprēķināta pēc noteiktā valūtu kursa. Informācija par atmaksājamo summu ir norādīta kontos, konvertējot aizdevuma summu, kas izteikta latos pēc oficiālā valūtas maiņas kursa 1 eiro = 0,702804 lati. Turklāt šī informācija tiek norādīta arī aizdevuma līgumā, ja tas noslēgts pēc 1. oktobra. Savukārt atmaksāt aizdevumu eiro klienti varēs no 1.janvāra, kad Latvija oficiāli pievienosies eiro zonai. Sākot ar 1.janvāri, maksājumi tiks automātiski konvertēti uz eiro.

Gudriem.lv iesaka:
Pirms Tu saņem kredītu, rūpīgi izvērtē visus apstākļus.

 1. Kā mainīsies auto apdrošināšanas cenas, ja tiks paaugstināts akcīzes nodoklis autogāzei? Apdrošināšanas sabiedrība Balta uzskata, ka būtiskas izmaiņas nav gaidāmas. Tomēr apdrošinātāji, aprēķinot apdrošināšanas cenu, ņem vērā dažādus riskus, no kuriem viens var būt arī degvielas veids. Kā rāda pieredze, automašīnas, kas darbojas ar dīzeļdegvielu un autogāzi, gadā veic lielāku nobraukumu nekā automašīnas, kas aprīkotas ar benzīna dzinējiem. Daži apdrošinātāji var ņemt to vērā, aprēķinot apdrošināšanas cenas, piemēram, ja kāds no klientiem uzstāda gāzes iekārtu savam auto,  tas var mainīt apdrošināšanas noteikumus.

Gudriem.lv iesaka:
Tagad Tu vari ne tikai salīdzināt apdrošināšanas uzņēmumu piedāvājumus, bet uzreiz arī noformēt OCTA polisi caur Gudriem.lv. Mūsu sadarbības partneris, apdrošināšanas brokeris IIZI, piedāvā visizdevīgākos ilgtermiņa apdrošināšanas līgumus no Latvijas apdrošinātājiem. Neaizmirsti aizpildīt īpaši izstrādāto formu (atrodas labajā pusē) un mēs, savukārt, neaizmirsīsim Tev atgādināt par Tavas OCTA polises termiņa beigām!

 1. Siguldas novada Tūrisma informācijas centrs izstrādājis trīs jaunus kājāmgājēju maršrutus: Atklājējs, Uzticīgais un Ekstrēmists. Katrā maršrutā iekļauts vismaz viens bezmaksas WiFi punkts, lai ceļotāji ērti lietotu viedierīces un dalītos ar Siguldas skaistākajiem rudens mirkļiem sociālajos tīklos.

Maršruts Atklājējs veltīts tūristiem, kas vēl nekad nav bijuši Siguldā. Tajā ietilpst Gūtmaņa ala, Spieķu parks, Livonijas ordeņa Siguldas pils un dabas baudītājiem iecienītais Paradīzes kalns, kā arī viens no Latvijas tūrisma simboliem – Turaidas muzejrezervāts, kur pieejams bezmaksas WiFi.

Maršruts Uzticīgais izstrādāts tiem, kas jau apmeklējuši pilsētu un ik gadu dodas Siguldas virzienā. Pastaigā ietilpst Siguldas novada Tūrisma informācijas centrs, kur iespējams uzzināt pilsētas aktualitātes un interesantākos gala mērķus, ar Laimas pulksteni un bezmaksas WiFi punktu. Maršrutā iekļauts Elmāra smilšu namiņš, kur iespējams ar acīm baudīt neparastas un pasaulē unikālas smilšu gleznas. Ceļā norādīta arī papīrmākslas darbnīca Viktora vēstules - mūsdienās, kad  ar roku rakstītas vēstules kļuvušas par retumu, ikvienam tomēr ir iespēja  mirkļa sajūtas un emocijas saglabāt rokrakstā. Posmu noslēdz Livonijas ordeņa Siguldas pils ar rekonstruēto viduslaiku stāstu.

Savukārt maršruts Ekstrēmists veidots cilvēkiem, kas dod priekšroku neparastām izklaidēm un piedzīvojumu ziņā asākām izjūtām, ļaujot izbaudīt plašu emociju amplitūdu un iegūt gaidīto adrenalīnu bobsleja un kamaniņu trasē Sigulda ar bezmaksas WiFi punktu, piedzīvojumu parkā Tarzāns, vagoniņā pār Gauju un gumijlēkšanā, kā arī piedzīvojumu parkā Mežakaķis un Livonijas ordeņa Siguldas pilī, baudot viduslaiku cīņu notikumus un spilgtas izjūtas.

DonKupon.lv 76%

Cena:17.00 Ls (70.00 Ls)
10 limfodrenāžas procedūru kurss visam ķermenim, Beauty Empire, 17.00LS/24.19EUR

Altebo.lv 0%

Cena: 1.00 Ls (699.00 Ls)
Brīnumainā Taizeme (Novatours) – Maksā 10% avansu, norēķinies 24 mēnešos!

PerkamKopā.lv 52%

Cena: 12.00 Ls (24.00 Ls)
1 mēneša abonements sporta klubā "Veselības Fabrika"

Uzraksti savu atsauksmi par šo izdevumu vai arī dod mums padomu –
par ko Tev būtu interesanti lasīt turpmāk!

Ja nevēlies saņemt e-ziņas, spied šeit