Gudra izvēle 84 E-žurnālu arhīvs


E-pasta saturs attēlojas nepilnīgi? Lasiet žurnāla online versiju šeit! Seko mums:
Nr.84

Apdrošini
ceļojumu

Pasūti maltīti
uz mājām

Mēneša
kuponi

Lielveikalu
atlaides

Tavs
autokredīts

Nosūtīt
draugam

Kam jāpievērš uzmanība, izvēloties interneta operatoru?

Kādas interneta vides tendences būs aktīvas šogad?

 • Turpinās video ierīču popularitātes kāpums – palielinās gan to pārdošanas apjoms, gan izmantotāju skaits.
 • Interneta satura līdera pozīcijas vēl joprojām saglabā video materiāli. Lietotāji aizvien biežāk video materiālus skatās on-line vidē nevis lejupielādē tos savā datorā. Sakarā ar šo tendenci palielinās arī piedāvāto interneta pieslēgumu stabilitāte un ātrums.
 • Palielinās internetam pieslēdzamo ierīču skaits – spēles, dažādi sensori, pulksteņi, u.c., kas nozīmē, ka WiFi kļūs vēl nozīmīgāks.
 • Aizvien biežāk tiks piedāvāti bezmaksas pakalpojumi. Piemēram jau tagad viens no lielākajiem ASV interneta operatoriem piedāvā saviem klientiem reklāmdevēju sponsorētu interneta pieslēgumu un lielāku interneta ātrumu brīvdienās.

Ko vajadzētu ņemt vērā, izdarot savu izvēli?

1. Pakalpojuma izmaksas. Dzenoties pēc zemākās cenas, lietotāji bieži vien saņem ļoti „lēnu internetu”, problēmas ar savienojumu un praktiski nekādu tehnisko palīdzību.
2. Kādu interneta ātrumu klientam garantē interneta piegādātājs – šim ātrumam noteikti jābūt norādītam līgumā, kuru slēdz ar piegādātāju. Šis ir svarīgs aspekts, lai Tu varētu strādāt bez problēmām un interneta pieslēgums neuzkārtos. Garantētais interneta ātrums ir svarīgs, lai tiktu nodrošināta nepārtraukta interneta pieslēguma darbība.

Gudriem.lv iesaka:
Daudzi lietotāji nezina, kāds interneta ātrums būtu atbilstošs viņu vajadzībām.
Parēķināsim:

 • Interneta lapu apskate, darbs ar dokumentiem, e-pasta lietošana – vēstuļu saņemšana un izsūtīšana pieprasa 1-5 Mbit/s ātrumu.
 • Skype lietošana, interneta spēles, neliela apjoma failu lejuplādēšana pieprasa ap 2-6 Mbit/s.
 • Ja internetu izmantosi, lai skatītos filmas, aktīvi lejupielādētu informāciju, spēlētu spēles, minimālais nepieciešamais interneta ātrums būs aptuveni 10 Mbit/s.
 • Ir lieliski, ja interneta ātrums ir lielāks, jo lielāks interneta ātrums nodrošina iespēju veikt visas iepriekš minētās darbības ātrāk un daudz kvalitatīvāk.

3. Optimāla kombinācija starp tarifu plānā piedāvāto pakalpojumu paketi un cenu. Interneta operatora piedāvājumu pakešu klāstam jābūt pietiekami plašam, lai apmierinātu katra klienta prasības. Apsver, kura piedāvājumu pakete būtu Tev izdevīgākā gan pēc cenas, gan pēc piedāvājuma satura.
4. Savienojuma stabilitāte – bez pārtraukumiem un kļūmēm. Pakalpojuma sniedzējam jāgarantē noteikts laika posms, kurā klientam tiks nodrošināta nepārtraukta interneta pieeja. Jebkurai problēmai, kas saistīta ar savienojumu un ir radusies pakalpojuma nodrošinātāja vainas dēļ, jābūt atrisinātai pēc iespējas ātrāk un klientam par to nav jāmaksā.
5. Ņem vērā to, kā interneta piegādātājs paredz atlīdzināt pārtraukumu interneta pieejai, kas radusies viņa vainas dēļ.
6. Tehniskā uzturēšana. Efektīva klientu apkalpošana un iespēja saņemt konsultāciju vai tehnisku palīdzību jebkurā diennakts laikā.
7. Ņem vērā, kādus papildus pakalpojumus piedāvā interneta operators.
Klientu atsauksmes. Pirms līguma slēgšanas noteikti painteresējies par jau esošu klientu atsauksmēm. Atsauksmes vari meklēt vietējā interneta forumā, vai pajautāt, kādu interneta pieslēgumu lieto Tavi draugi un paziņas.

Gudriem.lv iesaka:
Lai izvēlētos piemērotu interneta operatoru, ienāc šeit.

Reģistrējies portālā loterijas.lv un laimē skaistumkopšanas procedūru!

UZZINI VAIRAK

Gudrais Padoms

Gudrā Padoma autore šoreiz ir Aleksandra Bondare. Viņa dalījās ar mums padomā par mājas vīna gatavošanu. Aleksandra balvā saņem kosmētisko procedūru 25 eiro vērtībā. Balvu nodrošina portāls Perkamkopa.lv

"Vairumā vasarnīcu un māju dārzos atrodami dažādi ogu krūmi. Ko darīt ar ienākušos ražu? Pirms pāris gadiem ģimenē iesākām raudzēt mājas vīnu. Tas izdevās krietni gardāks par veikalā pirkto, turklāt mums izdevās ieekonomēt dažādos pasākumos. Vīnu var gatavot no dažādām ogām un augļiem, tomēr vislabākais vīns sanāks tieši no vīnogām. Lai pagatavotu vīnogu vīnu, ņem gatavas ogas, nomazgā, pārlasa un izspiež sulu. Tīro sulu atšķaida ar vārītu ūdeni attiecībā 2:1, pievieno cukuru – pusi glāzes uz 1kg ogu. Šis ogu sulas maisījums jāiepilda speciālās pudelēs vai mucās un jānoslēdz ar hidroslēdzi – speciāla ierīce, kas ievietojas pudeles korķī vai arī caurulīte, kuras otrs gals ievietots ūdens burciņā. Pudeles novieto siltā vietā. Svarīgi pudeles nepiepildīt līdz galam – jāatstāj apmēram 1/5 daļa pudeles tukša, citādi var rasties pārplūde…

Lasīt tālāk

Nākamā numura balva – divas lielās picas! Kā saņemt balvu no Gudriem.lv? Iesūti savu padomu! Padomus raksti te.

  Atrodi izdevīgāko preci kādā no gandrīz 700 interneta veikaliem visā Latvijā. Ienāc un pārliecinies.
Diamondsky.lv 50%

Cena: 35.82 € (71.65€)
Garšo medus? Apzeltītas bižutērijas komplekts "Hanī" ar Swarovski Elements kristāliem.

Cherry.lv 40%

Cena: 11.90 € (19.90 €)
Ērti un gaumīgi vasaras krekliņi

Diamondsky.lv 50%

Cena: 35.78€ (71.56€)
Interesanta rokassprādze "Arianda" izpildīts antīkās grieķijas stilāar Swarovski Elements kristālu izmantošanu.

Padomi ietaupīšanai ceļojot un plānojot ceļojumu

Ietaupīt atpūšoties ir gan vienkārši, gan reizēm ļoti sarežģīti. Ja vasaras atpūtu plāno laicīgi – 3 līdz 6 mēnešus iepriekš, var ietaupīt 50 – 70% no izmaksām, salīdzinot ar plānošanu 1 mēnesi pirms atvaļinājuma. Galvenie padomi ietaupīšanai:

1. Karstie piedāvājumi. Ja izvēlies ceļot ar tūroperatoru, pēdējā mirkļa piedāvājumi ir vislabākā izvēle. Tomēr esi uzmanīgs – izvēlies pārbaudītu un uzticamu tūrisma aģentūru, lai Tavs atvaļinājums no atpūtas nepārvērstos murgā.

2. Agrā reģistrācija. Daudzi tūroperatori jau agrā pavasarī piedāvā ceļojumus jūlija un augusta mēnešos. Parasti tiem pieejama arī atlaide līdz 30 %. Klientam jāveic neliela priekšapmaksa, lai reģistrētos ceļojumam.

3. Autobusa ceļojumi ir lielisks veids, kā apskatīt vairākas Eiropas pilsētas vienā ceļojumā. Tomēr šim ceļošanas veidam ir arī mīnusi, jo ne visiem patīk vairākas stundas pavadīt sēžot autobusā. Lai palielinātu komforta līmeni, iesakām izvēlēties autobusu tūres, kurās visas naktis iespējams pavadīt viesnīcās.

Gudriem.lv iesaka:
Plašu ceļojumu piedāvājumu klāstu ar atlaidēm līdz 50 – 60% atradīsi šeit. Piemēram, 11 dienu ceļojums uz Horvātiju Tev izmaksās no 250 – 280 eiro. 

4. Ceļojam ar kolektīvās iepirkšanās kuponu palīdzību – atrodi labāko piedāvājumu par atbilstošāko cenu. Ceļojumu kuponi ir sezonas top pirkums un iespēja aplūkot pasauli par puscenu.
Gudriem.lv iesaka:
Pērkot ceļojumus kolektīvās iepirkšanās portālos, ir vērts ievērot pāris  noteikumus:

 • Iepazīsties ar informāciju par pašu kolektīvās iepirkšanās kuponu portālu. Mājaslapā jābūt norādītai uzņēmuma juridiskajai adresei, reģistrācijas numuram, kontaktinformācijai u.t.t.
 • Meklē atsauksmes no cilvēkiem, kas jau iegādājušies kuponus konkrētajā kolektīvās iepirkšanās portālā.
 • Uzzini, kurš tūroperators organizē konkrēto ceļojumu un, vai tas ir reģistrēts tūrisma aģentūru datu bāzē TATO.
 • Pārbaudi TATO datu bāzē, vai konkrētajam tūroperatoram ir maksātnespējas apdrošināšana. Šī apdrošināšana ir obligāta prasība visām tūrisma aģentūrām.
 • Uzmanīgi izlasi visus ceļojuma noteikumus. Noskaidro, vai brauciens notiks, ja netiks savākta pilna grupa. Vai iespējama brauciena datuma maiņa, ja grupa netiks nokomplektēta. Vai visi papildus izdevumi ir norādīti brauciena aprakstā.
 • Obligāti saglabā ceļojuma apmaksas čeku. Tas noderēs, ja pakalpojums būs nekvalitatīvs un vēlēsies vērsties Patērētāju tiesību aizsardzības centrā.

5. Plāno ceļojuma maršrutu pats! Laicīgi rezervē aviobiļetes, viesnīcu, dzīvokli vai hosteli, noīrē automašīnu un lejupielādē noderīgas maršrutu kartes. Tu ne tikai ietaupīsi, bet arī būsi neatkarīgs un varēsi plānot savu ceļojumu kā vēlēsies.
Gudriem.lv iesaka:
Lētas aviobiļetes no vairāk kā 600 aviokompānijām visā pasaulē Tu atradīsi šeit. Atrodi izdevīgu viesnīcu! Šajā jautājumā Tev palīdzēs Gudriem.lv viesnīcu salīdzināšanas serviss. Izīrē automašīnu un plāno savu ceļojuma maršrutu pats! Tev palīdzēs autonomas sadaļa un mūsu partneris „Discover Car Hire”!

medShop 72%

Cena:14.00 € (50.00€)
LPG lipomasāža VAI kavitācija VAI biostimulācija ideālai figūrai

PerkamKopā.lv 42%

Cena:52.00 € (89.00€)
Latvijā ražotā koka skrejriteņa "Dip Dap" jaunais modelis – MOCĪTIS bērniem

Prieks.lv 50%

Cena: 449.00 € (900.00€)
Atpūta Spānijas Rivjērā. Nirnberga – Liona – Avinjona – Barselona – Figueresa un Žirona – Potsdama!

  Ja Tev nav personīgā auto, salīdzini brauciena cenas un piesaki taksometru sadaļā Taksometri

Noderīga informācija Tev un Tavai ģimenei!

 • Sakarā ar vairākām problēmām, kas saistās ar bezmaksas interneta pārlūkprogrammas "Internet Explorer" lietošanu, Latvijas komercbanku asociācija neiesaka lietot šo programmu, lai apskatītu savu interneta bankas kontu. "Internet Explorer" atklāta nepilnība, kas ļauj hakeriem attālināti kontrolēt lietotāja datoru.

Gudriem.lv iesaka:

Swedbank Business Network sadarbībā ar Cert.lv (Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija) izstrādājusi video semināru, kurā ietverti praktiski padomi uzņēmumiem „informācijas higiēnas” uzturēšanā un naudas līdzekļu datu aizsardzības jautājumos. Video seminārs bez maksas pieejams šeit.

 • Rīgas namu pārvaldnieks maijā saviem klientiem, kuriem ir komunālo pakalpojumu parādi, piedāvā veikt pārrunas par pakāpenisku parāda atmaksu un soda procentu dzēšanu. Noslēgt līgumu varēs visos klientu apkalpošanas centros no 6. līdz 31. maijam. Arī Rīgas pilsētbūvnieks saviem klientiem piedāvā šādu iespēju.
 • „Lauku ceļotājs” atvērto durvju dienu ietvaros no 16. līdz 18. maijam aicina pilsētniekus uz laukiem. Apmeklētāji varēs sekot līdzi produktu izgatavošanas procesam, piedalīties degustācijās, un iegādāties produktus, kas iepatikušies. Akcijā piedalīsies 129 saimniecības no visas Latvijas. Plašāka informācija Lauku ceļotāja mājas lapā.
 • Muzeju nakts atkal ir klāt!17.maijā savas durvis apmeklētājiem vērs ap 120 muzejiem visā Latvijā. Šī akcija norisinās jau 10 gadus. Ja vēl neesi paspējis piedalīties muzeju naktī, dari to šogad!

Gudriem.lv iesaka:

Neaizmirsti līdz 30. jūnijam deklarēt savu kredītu VID!
Jādeklarē tikai tie kredīti, kuru summa pārsniedz 15 000  eiro, kā arī tie kredīti, kuri aizņemti no privātpersonām, piemēram, draugiem vai paziņām, vai no juridiskas personas, kas nav oficiāls kredītu izsniedzējs, piemēram, darba devējs. Šie noteikumi neattiecas uz oficiālu kredītiestāžu izsniegtajiem kredītiem, kā arī aizdevumiem starp ģimenes locekļiem, piemēram, kad tēvs aizdod naudu dēlam. Arī gadījumā, ja aizdevums saņemts no svešas personas vai uzņēmuma, bet tērēts veselības rēķinu vai izglītības apmaksai, tas nav jādeklarē un ienākuma nodoklis nav jāmaksā. Šādā gadījumā VID jāiesniedz atbilstošs dokuments – čeks vai kvīts.

Zizu.lv 50%

Cena: 5.00 € (10.00€)
Aizraujoša 3 stundu ilga peintbola spēle Trīsciema peintbola parkā netālu no Rīgas centra ar 50% atlaidi. Izaiciniet sevi jauniem piedzīvojumiem!

Citylife.lv 50%

Cena: 14.90 € (29.90 €)
Kleita-tunika ar jostiņu

PerkamKopā.lv 50%

Cena: 12.50 € (25.00 €)
Atpūta 2 personām viesnīcā "Fontaine Royal" jebkurā nedēļas dienā

Uzraksti savu atsauksmi par šo izdevumu vai arī dod mums padomu –
par ko Tev būtu interesanti lasīt turpmāk!

Ja nevēlies saņemt e-ziņas, spied šeit