Gudra izvēle 86 E-žurnālu arhīvs


E-pasta saturs attēlojas nepilnīgi? Lasiet žurnāla online versiju šeit! Seko mums:
Nr.86

Apdrošini
ceļojumu

Pasūti maltīti
uz mājām

Mēneša
kuponi

Lielveikalu
atlaides

Tavs
autokredīts

Nosūtīt
draugam

1.Jūlijā stājusies spēkā jaunā patērētāju tiesību aizsardzības direktīva!

Pamatā šī direktīva attiecās uz pirkumiem internetā, jo tas ir viens no mūsdienu populārākajiem iepirkšanās veidiem. Zini savas tiesības!

1. Vairs nekādu slēpto maksu, kuras atklājas preces apmaksas brīdī! Tas pats attiecas arī uz pakalpojumu sfēru. Īpaši uzmanīgiem jābūt, iegādājoties ceļojumu kuponus kolektīvās iepirkšanās portālos. Šajos piedāvājumos reizēm parādās slēptās maksas. Piemēram, ceļojuma kupons maksā 230 eiro, bet sīkā drukā tiek aprakstīti papildus izdevumi, no kuriem nedrīkst atteikties. Esi uzmanīgs un izlasi visu informāciju!

Gudriem.lv iesaka:
Ceļo ar kolektīvās iepirkšanās portālu palīdzību – atrodi piemērotāko un izdevīgāko piedāvājumu. Ceļojumu kuponi ir sezonas tendence un iespēja redzēt pasauli par puscenu!

2. Tirgotājam turpmāk būs jāuzrāda preces galējā cena. Turklāt, interneta veikalā vai avio biļešu pārdošanas portālā nedrīkstēs izmantot veco meklētājprogrammu.

3. Preces atgriešanas termiņš pagarināts no 7 līdz 14 dienām. Šajā laika posmā pircējs pēc preces saņemšanas var izdomāt, vai tā viņam ir nepieciešama vai nē.

4.Ja esi izlēmis atteikties no iegādātās preces, Tev nav jāpaskaidro, kādēļ vēlies no tās atteikties. Pārdevējam jāatmaksā preces vērtība 14 dienu laikā pēc tās atdošanas.

5. Ja ar preci kaut kas atgadās pārsūtīšanas laikā, par to atbild pārdevējs.

6. Ja prece iegādāta ES valstīs, tās atgriešanai nevajadzētu sagādāt nekādas problēmas. Ir izstrādāta speciāla elektroniska veidlapa ērtākai preču atgriešanai.

Gudriem.lv iesaka:
Latvijas Eiropas patērētāju tiesību aizsardzības centrs – te Tu vari iesniegt sūdzību par kādu pārdevēju vai arī pierakstīties konsultācijai pie kāda no centra speciālistiem. www.ecclatvia.lv

7. Tirgotājam nav tiesības iekasēt papildus maksu par informatīvā tālruņa izmantošanu, kā arī par kredītkaršu izmantošanu norēķinoties. Tirgotājam ir pienākums iepazīties ar visiem tirdzniecības noteikumiem. Ja tie ir pārkāpti, nāksies maksāt sodu.

Ja Tev pietrūkst 100 – 200 eiro savam sapņu ceļojumam, neatsaki sev to prieku!

Šo summu Tu vari aizņemties pie ātro kredītu uzņēmumiem. Pirms aizņemies, rūpīgi apskati un salīdzini visus noteikumus un izvērtē savas spējas kredīta atmaksai! Ja šis ir Tavs pirmais kredīts, izvēlies uzņēmumu, kas piedāvā bezmaksas pirmo kredītu.

UZZINI VAIRAK

Gudrais Padoms

Gudrā padoma konkursa laimētāja šoreiz ir Inese Bunte. Viņa mums iesūtīja pašgatavota kečupa recepti. Inese balvā saņem 2 lielās picas. Balvu nodrošina portāls Perkamkopa.lv

"Maniem bērniem ļoti garšo kečups, taču, apskatot rūpnieciski ražotā kečupa iepakojumu, var redzēt tik daudz e vielas, ka vēlme šo izstrādājumu dot bērniem sarūk pavisam…

Lasīt tālāk

Nākamā numura balva – pusdienas 20 eiro vērtībā! Kā saņemt balvu no Gudriem.lv? Iesūti savu padomu! Padomus raksti te.

  Atrodi izdevīgāko preci kādā no gandrīz 700 interneta veikaliem visā Latvijā. Ienāc un pārliecinies.
Zizu.lv 60%

Cena: 12.00 € (30.00€)
SĒDVIETAS: Biļetes uz superdiskotēku "Retro FM zvaigznes" Mežaparkā ar 60% atlaidi!

Citylife.lv 33%

Cena: 11.99 € (17.99 €)
Izbrauciens ar ūdensmotociklu

PerkamKopā.lv 53%

Cena: 8.99 € (18.00 €)
Aukstumterapijas seanss kriosaunā stiprai imūnsistēmai un ādai bez celulīta

Kā saņemt morālo kompensāciju no OCTA?

Ne visi zina, ka OCTA apdrošināšana ne tikai aizsargā pret finansiālajiem izdevumiem mašīnas remontam, bet arī ļauj Tev saņemt kompensāciju par morālo kaitējumu. Ja, piemēram, pēc negadījuma esi cietis psiholoģisku šoku un nepieciešama ārstēšanās, izdevumus segs polise.

Kādos gadījumos var prasīt morālo kompensāciju?

  • Ja vadītājs ieguvis kādu traumu, ieskaitot jebkuras ķermeņa daļas traumu, piemēram, kaulu lūzumi, iekšējo orgānu traumas, to zaudēšana vai bojājumi u.t.t. Kompensācija ir atkarīga no miesas bojājumu daudzuma un to smaguma pakāpes.
  • Arī psiholoģiska rakstura traumas ietilpst šajā kategorijā. Piemēram, noticis negadījums, bet vadītājs laimīgā kārtā nav fiziski cietis. Reizēm pārbīlis var radīt depresiju, neirozes, citas psiholoģiskas problēmas, kas var novest pie darbspējas zuduma. Arī šādos gadījumos atlīdzība jāpieprasa par veselībai nodarīto kaitējumu. Veselības pārbaude jāveic medicīnas iestādēs, kuras ir spējīgas izsniegt attiecīgu izziņu un speciālista diagnostiku.
  • Ja vadītājs pēc negadījuma ir kļuvis par invalīdu, viņam pienākas arī morālā kompensācija. Tās apmērs atkarīgs no invaliditātes grupas.
  • Ja persona pēc avārijas ir mirusi, morālā kompensācija pienākas personas laulātajam un bērniem.
  • Kāds ir morālā kaitējuma kompensācijas apjoms? Līdz šim morālās kompensācijas ierobežojums bija 1430 eiro. Tomēr ir bijuši gadījumi, kad tiesa pieprasa un piešķir lielāku kompensāciju par morālo kaitējumu, nekā norādīts OCTA normatīvajos aktos.

Gudriem.lv iesaka:
Iesniedz saskaņoto paziņojumu pareizi!
Ar katru gadu Latvijā arvien vairāk autovadītāju ceļu satiksmes negadījuma (CSNg) apstākļu noformēšanai izmanto saskaņoto paziņojumu (SP). Tomēr, kā liecina Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) rīcībā esošā informācija, ne visi autovadītāji zina, ka arī negadījuma izraisītājam SP ir jāiesniedz apdrošinātājam, pie kura pirkta OCTA polise, turklāt ne vēlāk kā 10 dienu laikā.

Autovadītāji, nenokavējiet! Gudriem.lv piedāvā izmantot atjaunoto OCTA polišu servisu. Tagad Tu vari ne tikai atrast izdevīgāko polisi, bet arī noformēt to portālā Gudriem.lv

medShop 58%

Cena: 19.90 € (47.00€)
PERSIL veļas mazgājamais līdzeklis (7,3 l) – Prece pieejama uzreiz!

Magicdeals.lv 50%

Cena:23.90 € (45.90€)
Smaržas Lanvin Eclat D’Arpege Arty EDP 50ml.

Prieks.lv 50%

Cena: 9.24 € (18.48€)
PIEGĀDE VISĀ LATVIJĀ! Neaizmirstama dāvana! Sudraba auskari ar Swarovski elementu ar 50% atlaidi!

  Ja Tev nav personīgā auto, salīdzini brauciena cenas un piesaki taksometru sadaļā Taksometri

Jūlija jaunumi un notikumi

  • Mobilās sarunas kļūs lētākas. No 1.jūlija, ES samazinās viesabonēšanas izmaksas, bet maksa par zvaniem samazināta par 21%. Par šādu rīcību tika lemts Eiropas Komisijas sanāksmē. Maksimālais tarifs par datu pārraidi samazināsies no 45 līdz 20 eiro centiem par megabaitu, izejošie zvani par 28,5%, SMS – par 25%.
  • Tele2 tarifi palielināsies no 1 jūlija. Cenas par trīs populārākajiem tarifiem – Nr.3, Nr.5 un Zelts – pieaugs no 5,45% līdz16.9%. Tarifa Nr.3 cena no  4,99 € pieaugs līdz 4,27 € Tarifa Nr.5 cena no 7,11 € līdz 7,99 €, bet tarifa Zelts cena no 11,37 € uz 11,99 €.
  • Rīgas Ūdens arī paaugstinās ūdens tarifus no 1.jūlija uzreiz par 25%.Uzņēmums skaidro, ka tarifi nav mainīti jau 7 gadus.
  • AS Sadales tīkls saviem klientiem bez maksas uzstāda jaunākās paaudzes skaitītājus. Šogad uzņēmums AS Sadales tīkls sāk aizstāt tehnoloģiski novecojušos elektroenerģijas patēriņa skaitītājus pret jaunās paaudzes skaitītājiem. Juridiskām personām Latvijā jau ir uzstādīti aptuveni 15000 jaunie skaitītāji. Pakāpeniski jaunie skaitītāji tiks uzstādīti arī Latvijas mājsaimniecībām. Šo skaitītāju rādījumus varēs nolasīt no attāluma, kā arī tie parādīs, kura ierīce mājās tērē visvairāk elektroenerģijas.

Gudriem.lv iesaka:
10 noteikumi veiksmīgai auto īrei. Izlasi – noderēs!

Iznomāt automašīnu citā valstī ir labs veids, kā apskatīt daudz vietas un nebūtu atkarīgs no citām personām vai sabiedriskā transporta. Izlasi, ko Tev vajadzētu zināt, pirms izvēlies un rezervē automašīnu.

1. Kā izvēlēties? Vispareizākais veids – izvēlēties automašīnu īrei, izmantojot agregatoru portālus. Gadās, ka auto īres uzņēmumi agregatoru potāliem piešķir akcijas un zemākas cenas īrei. Ienāc te!
2. Izvēlies valsti, datumus un labāko cenu izvēlētajai automašīnai. Kategorijas kopumā ir šādas: mini – mazo automobiļu kategorija –  Smart, Nissan Micra, Ford Ka u.t.t.; Ekonomiskā klase – Ford Focus, Hyundai Getz, Peugeot 207 un tamlīdzīgas; sedans – vidēju automašīnu un pilnpiedziņas klase; 4×4 – SUV; furgoni, mikroautobusi.
3. Nelieto sedanu vai džipu, ja dodies ceļojumā uz Eiropas pilsētām - Tev būs ļoti grūti novietot automašīnu šaurajās Lisabonas vai Nicas ielās. Arī degviela Eiropā ir dārgāka, nekā Latvijā.
4. Noteikti izlasi īres uzņēmuma “Terms and conditions” – noteikumu sadaļu. Tas ir nomas uzņēmuma līgums. Starptautiskos īres uzņēmumos šī sadaļa parasti ir angļu valodā, tādēļ, ja tas Tev sagādā problēmas, izmanto automātisko tulkošanas iespēju vai lūdz palīdzību draugiem.
5. Ar kādiem ierobežojumiem Tu vari saskarties? Piemēram, kilometrāža. Ja īres noteikumos redzi terminu “Unlimited kilometers”, ierobežojuma nav, bet gadās, ka īrētajai automašīnai ir nobraukuma ierobežojums, piemēram, 200 km dienā. Ja brauksi vairāk, no Tevis var pieprasīt piemaksu ( noteikumos ir norādīts, cik maksā katrs liekais kilometrs).
6. Parasti īres bāzes summā ir iekļauta arī apdrošināšana gadījumā, ja rodas kaitējums trešās personas vainas dēļ. Tomēr, ja bojāta trešās personas automašīna Tavas vainas dēļ, īres uzņēmums zaudējumus sedz tikai daļēji. Šādā gadījumā Tev nāksies atmaksāt no 1000 dolāriem līdz pilnai automašīnas vērtībai, atkarībā no līguma. Tādēļ slēdzot līgumu, īres uzņēmumi par papildus maksu vienmēr piedāvā iegādāties pilnu apdrošināšanu, lai pasargātu Tevi no lieliem naudas izdevumiem avārijas gadījumā.
7. Īres uzņēmumi papildus piedāvā noīrēt navigatorus un bērnu krēsliņus. (Cena ir atkarīga no uzņēmuma un valsts, kurā īrējat auto.) Daži īres uzņēmumi par papildus samaksu piedāvā reģistrēt arī otru autovadītāju.
8. Pēc tam, kad esi pārlasījis visus noteikumus, rezervējis visus datus un apzinājis cenas, vari pāriet pie apmaksas. Lai veiktu apmaksu, Tev būs nepieciešama starptautiskā maksājumu karte VISA, MasterCard. Pēc elektroniskās apmaksas Tu saņemsi apstiprinājumu par rezervāciju savā e-pastā.
9. Auto īres uzņēmumā Tev būs jāuzrāda sava pase, kura tur tiks nokopēta. Pēc tam Tev vajadzēs uzrādīt savu bankas karti, kurā jābūt vismaz 1000 dolāriem vai eiro. Šo summu auto īres uzņēmums iesaldēs līdz līguma termiņa beigām. No brīža, kad nodosiet automašīnu, naudas līdzekļi tiks atsaldēti 2 nedēļu laikā. Protams, tas ir gadījumā, ja izīrētājam neradīsies nekādas pretenzijas pret mašīnas tehnisko stāvokli pēc nodošanas.
10. Lai šādas pretenzijas nerastos, jābrauc uzmanīgi un, galvenais, brīdī, kad izvēlaties automašīnu, apskatiet to kārtīgi un shēmā, kuru izsniegs automašīnas izīrētājs, atzīmējiet pilnīgi visas skrambas, buktītes vai bojājumus, ko redzat!

Weddingsales.lv 40%

Cena: 43.20 € (72.00€)
Grims kāzu dienā + izmēģinājums pie grima meistares Jolantas Reihmanes

Cherry.lv 21%

Cena: 7.10 € (8.99 €)
Multikino: "JUBILEJAS KINO NAKTS"

PerkamKopā.lv 50%

Cena: 1.80€ (3.60€)
"Aldermann Iced Tea" 3 ledus tēju komplekts (katra pa 275 ml)

Uzraksti savu atsauksmi par šo izdevumu vai arī dod mums padomu –
par ko Tev būtu interesanti lasīt turpmāk!

Ja nevēlies saņemt e-ziņas, spied šeit