Gudra izvēle 89 E-žurnālu arhīvs


E-pasta saturs attēlojas nepilnīgi? Lasiet žurnāla online versiju šeit! Seko mums:
Nr.88

Apdrošini
ceļojumu

Pasūti maltīti
uz mājām

Mēneša
kuponi

Lielveikalu
atlaides

Tavs
autokredīts

Nosūtīt
draugam

Gudriem.lv piedāvā 10 noderīgus padomus izdevīgākā operatora izvēlei

Līdz 15. decembrim mājsaimniecībām Latvijā jāizvēlas elektrības tarifs un līdz šim lēmumam atlikuši nepilni 2 mēneši.

1. Ielūkojoties savā pastkastītē, Tu droši vien atradīsi vēstuli no Latvenergo ar uzrakstu „Piedāvājums tieši Jums”. Ko tas nozīmē? Tikai to, ka uzņēmums, izvērtējot Tavu ikmēneša elektrības patēriņu, piedāvā Tev pieslēgt izdevīgāku tarifu.

2. Ja esi nolēmis palikt pie Latvenergo, izlasi saņemto vēstuli. Tajā atradīsi saviem tēriņiem atbilstošāku elektropatēriņa piedāvājumu. Tev tikai atliek informēt Latvenergo par savu izvēli, izmantojot klientu portālu e-latvenergo.lv, sūtot sms, e-pasta vēstuli vai zvanot pa vēstulē norādīto tālruni.

3. Baltcom TV piedāvājums – jauna iespēja iedzīvotājiem iegādāties elektroenerģiju kopā ar dažādiem citiem pakalpojumiem. Baltcom elektrība tiks piedāvāta klientiem
kā atsevišķs produkts kā arī komplektā ar citiem pakalpojumiem – internetu,
TV vai telesakaru abonementu. Iedzīvotāji maksās par elektroenerģijas patēriņu atkarībā no faktiskā plūsmas ātruma.

4. Uzzini vairāk par elektroenerģijas tirgotājiem. Apmeklē AS Sadales Tīkls mājaslapu, un tajā Tu atradīsi sarakstu ar elektroenerģijas tirgotājiem, kuri publiskojuši elektroenerģijas piedāvājumus mājsaimniecībām no 2015. gada 1. janvāra. Konkrētus piedāvājumus uzzināsi tieši pie izvēlētā tirgotāja. Plašāka informācija te."  

5.Neatkarīgi no pakalpojuma sniedzēja, klientiem ir nepieciešams zināt savus ikmēneša izdevumus. Lai izvēlētos vispiemērotāko elektroenerģijas piegādi, ir nepieciešams pievērst uzmanību vairākiem kritērijiem. Tā kā piedāvājumu tirgotāji galvenokārt paredz piedāvājumus trim izdevumu grupām – maziem, vidējiem un lieliem – kā galvenais izvēles kritērijs kalpo Tavi vidējie mēneša izdevumi. Atceries, ka elektroenerģijas patēriņš ir mazāks vasarā, bet ziemā – ievērojami palielinās.

6. Rūpīgi izvērtē arī citus apstākļus, kas var radīt papildu izmaksas, vai otrādi – samazināt tās. Piemēram, izvēloties drukātu rēķinu, kuru saņemsi pa pastu un apmaksāsi bankas filiālē, visticamāk, Tev būs jārēķinās ar papildu izmaksām.

7. Pievērs uzmanību detaļām. Piemēram, rēķina saņemšanas metodei – elektroniskā veidā, izlīdzinātā maksājuma veidā vai ar drukāta rēķina palīdzību. Kā arī maksājumu veidam – bankas filiālē, pasta nodaļā, interneta bankā, jo komisijas maksa par maksājumu veikšanu dažādās vietās krasi atšķiras.

8. Uzmanīgi izlasi visus piedāvājuma noteikumus un līgumu. Pievērs uzmanību tarifu plāniem, maksājumu noteikumiem, termiņiem, iespējai lauzt līgumu ar nolūku pāriet pie cita  operatora u.c.

9. Vai Tev ir obligāti jāizvēlas jauns operators? Ja vēlaties sadarboties ar jaunu elektroenerģijas piegādes operatoru, izvēlies un apstiprini tirgotāju līdz 15.decembrim.

10. Ja vēl neesi gatavs izvēlēties vispiemērotāko elektrības piedāvājumu, neuztraucies – elektrību turpinās piegādāt esošais tirgotājs par  universālu piedāvājuma cenu, kamēr Tu izdarīsi savu izvēli. Izvēlēties sev piemērotāko elektropiegādes piedāvājumu vari jebkurā mēnesī. Pirms sarunas ar pārstāvi par turpmāko sadarbību, uzzini, uz cik ilgu laiku tiek noslēgts līgums un kādi ir nosacījumi tā izbeigšanai. Līgums var ierobežot Tavu izvēli, ja laikā, kad  līguma termiņš vēl būs spēkā vēlēsies mainīt līguma noteikumus vai piegādātāju.

Pie mums pieejami noderīgi servisi katram autovadītājam!

Izvēlies izdevīgāko OCTA un KASKO polises piedāvājumu. Ja esi izlēmis iegādāties jaunu auto, Tev palīdzēs mūsu Auto līzinga sadaļa.

UZZINI VAIRAK

Gudrais Padoms

Šoreiz gudro padomu mums iesūtīja Elizabete Dubova, kura mums pastāstīja, kā padarīt rudens apavus siltākus. Elizabete laimēja dāvanu karti vakariņām 20 eiro vērtībā. Balvu nodrošina portāls Perkamkopa.lv

„Vēlos dalīties ar padomu, kā nosiltināt rudens apavus bērniem. No draudzenes saņēmu zābaciņus savai meitiņai, kuri jau bija valkāti un vēsākās rudens dienās manai meitiņai pēc pastaigas šajos zābaciņos kājas bija mitras un vēsas. Pirmkārt, sapratu, ka zamša zābaciņus jāpasargā no mitruma, tādēļ iegādājos aerosolu pret mitrumu zamša materiālam un kārtīgi nopūtu ar to zābaciņus. Lai apavi no iekšpuses nebūtu mitri, zolītei iekšpusē pielīmēju biksīšu ieliktnīti. Ieliktnītis uzsūc mitrumu, ja kāja svīst un arī uzsūc mitrumu zābaciņa iekšpusē. Pēc nākamās pastaigas, meitas pēdas bija sausas. Mitrus zābakus nelieciet žāvēties uz radiatoriem, jo pārlieku liels karstums bojā ādu un zābaka zoles. Salieciet avīzes mitros zābakos un ļaujiet tiem izžūt dabiski.”

Nākamā numura balva – sejas procedūra 25 eiro vērtībā.

Kā saņemt balvu no Gudriem.lv? Iesūti savu padomu! Padomus raksti te.

  Atrodi izdevīgāko preci kādā no gandrīz 700 interneta veikaliem visā Latvijā. Ienāc un pārliecinies.
Zizu.lv 37%

Cena: 18.90 € (30.00€)
Skaistas klasiskas kleitas jūsu izvēlētā izmēra un krāsas, tikai par € 18,9. Piegāde VISĀ LATVIJĀ!

Citylife.lv 40%

Cena: 14.90 € (24.71 €)
Schwarzkopf matu kopšanas līdzekļi

PerkamKopā.lv 60%

Cena: 5.54 € (12.49 €)
Adītas, košas, siltas un mīkstas "Myrtle Beach" ziemas cepures vai šalles

Ņem vērā! Tev nav jāpārvelk vadi, jāmaina elektrības skaitītāji vai rozetes!

Elektrība klientiem tiks piegādāta tieši tādā pašā veidā kā līdz šim.

Gudriem.lv iesaka:
Maznodrošinātās ģimenes pēc 1.janvāra katru mēnesi varēs izmantot 100, bet daudzbērnu ģimenes – 300 kilovatstundas par samazinātu cenu. Šīs iedzīvotāju grupas valdība apzīmē ar terminu „aizsargātie patērētāji”. No nākamā gada 1.janvāra līdz 31.decembrim pakalpojumu aizsargātajiem patērētājiem nodrošinās līdzšinējais elektroenerģijas monopola uzņēmums Latvenergo. Maznodrošinātā statusu ģimenēm piešķir pašvaldību sociālie dienesti, un šīs ģimenes raksturo noteikti kritēriji. Ja šis statuss tiek piešķirts, tad tas elektroniskajā sistēmā ir redzams elektroenerģijas tirgotājiem. Un tie, savukārt, piemēro samazinātu likmi elektroenerģijas izmaksām.

Daudzbērnu ģimenēm savu statusu jāpiesaka "aizsargātā patērētāja" statusam. To var izdarīt portālā  https://www.e-latvenergo.lv vai jebkurā uzņēmuma servisa centrā.

Rudens siltajās zemēs? Kāpēc ne!

Iestājies rudens un liekas, ka atvaļinājumu laiks jau pagājis. Tomēr vasaru pagarināt ir iespējams vienmēr, jo citās valstīs vēl laiks ir silts un saulains. Šajā rakstā uzzināsi kurp doties, lai izbaudītu  lieliskus laika apstākļus, sauli un siltu jūru lietaino rudens dienu vietā.

Braucieni oktobrī. Oktobra beigās bērniem ir skolēnu brīvlaiks, šis laiks ir lieliska iespēja, lai kopā ar ģimeni dotos ceļojumā.

 1. Tunisija. Visizdevīgāk doties brīvdienās uz Tunisiju būs oktobrī. Peldēšanas sezona ilgst līdz novembra vidum. Un daudzas viesnīcas oktobrī piedāvā atlaides 30-50% apmērā.
 2. Kipra. Šajā saulainajā salā lieliski laika apstākļi Tevi sagaidīs visu gadu. Bet oktobris tiek uzskatīts par piemērotāko mēnesi ceļojumam. Vidējā gaisa temperatūra + 27C, ūdens +22C.
 3. Turcija. Laika posms līdz oktobra beigām Turcijā oficiāli ir pasludinātas par labāko laiku atpūtai šajā valstī. No oktobra vidus sākas lietus sezona un vakaros kļūst vēss. Tāpēc labāk izvēlēties kādu no Turcijas dienvidu kūrortiem, kuros vidējā gaisa temperatūra dienā ir +27C un  +16C vakara un nakts stundās. Ūdens temperatūra kūrortos ir vidēji +25C.
 4. Ēģipte. Oktobris ir lielisks laiks, lai apmeklētu arī šo valsti. Vidējā temperatūra dienā ir ap +29C, naktī – ap +21C, ūdens temperatūra +26C. Šajā laikā ceļojumu cenas uz Ēģipti sāks augt, sasniedzot maksimālo summu novembrī.
 5. Izraēla. Vidējā temperatūra svārstās no +26C līdz +32C grādiem. Vidējā ūdens temperatūra oktobrī nav zemāka par +27C grādiem. Oktobra otrajā pusē, neraugoties uz karstumu, var līt.
 6. AAE. Oktobris tiek uzskatīts par labāko mēnesi ceļojumam, jo gaiss iesilst līdz +35C grādiem, un ūdens ir ap +25C, +26C silts. Dubaija ir viena no demokrātiskajām vietām AAE,  kur daudzi musulmaņu ierobežojumi gandrīz nav spēkā.

Braucieni novembrī. Arī novembrī Tev ir pieejami fantastiski piedāvājumi tūrismam un atpūtai eksotiskās valstīs.

 1. Indija. Musonu sezonai pienākušas beigas un Indijas salās laiks kļūst sauss un silts. Vidējā temperatūra piekrastē ir +28C grādi, ūdens temperatūra – ap +26C grādiem. Pludmales sezona ir tikai sākusies. Novembrī  ir ieteicams doties uz kūrortiem Indijas okeānā – Maldiviju, Goa un Seišelu salām.
 2. Ēģipte. Novembrī pludmales sezona rit pilnā sparā. Novembrī Ēģiptes kūrortus apmeklē arī vietējie iedzīvotāji, kuri atpūšas pēc Ramadāna. Novembra sākumā, viesnīca ir pilna ar ģimenēm, kurās ir skolas vecuma bērni.
 3. Taizeme. Novembra beigās Taizemē sākās sezona, tāpēc pērkot ceļojumu novembra sākumā, vari būtiski ietaupīt. Lietus sezona ir gandrīz beigusies un sākas saulains un karsts laiks.
 4. Viena no brīvā laika pavadīšanas iespējām, novembrī – slēpošanas tūres. Šajā laikā sezona atveras Francijā, Austrijā un Šveicē.

Gudriem.lv iesaka:
Vēlies ceļot ar atlaidēm 50-70%? Ienāc te, atrodi lieliskus ceļojumu piedāvājumus!

medShop 56%

Cena: 2.10 € (4.80€)
JAUNUMS no Studio Dekolté – vertikālais solārijs Q-MED BODY WAVE

Magicdeals.lv 50%

Cena:24.90 € (54.90€)
Smaržas Nina Ricci Nina EDT 80ml testers.

Prieks.lv 37%

Cena: 1 169.00 € (1 850.00€)
Neaizmirstamā Taizeme: Khao Sok – Krabi – Koh Lanta. 13 naktis. Ekskursijas programma. Agrā rezervēšana!

  Ja Tev nav personīgā auto, salīdzini brauciena cenas un piesaki taksometru sadaļā Taksometri

Ļoti noderīga informācija Tev un Tavai ģimenei

 • Kā ātri un ērti iegādāties automašīnu? 1.oktobrī, plašākai sabiedrībai kļuva pieejams jauns auto sludinājumu portāls www.latauto.lv. Pazīstams autosportists Andris Mālnieks nolēma ievērojami atvieglot automašīnu pirkšanas un pārdošanas procesu internetā. Pēc viņa teiktā, Latvijā lietoto automašīnu tirgum nepieciešamas pārmaiņas. Jaunais portāls darbojas tikai automobiļu sludinājumu nozarē un varētu atvieglot transportlīdzekļa meklēšanu.
 • Kā efektīvi pārvaldīt savas maksājumu kartes? Maksājumu kartes un kredītkartes ir ne tikai ērts naudas glabāšanas veids, bet arī efektīvs instruments izdevumu plānošanai un rīks, ar kura palīdzību iespējams ietaupīt. Citadele atklāj metodes efektīvai līdzekļu pārvaldībai, izmantojot norēķinu kartes un kredītkartes. Piemēram, ikdienas maksājumu veikšanai diez vai nepieciešamas vairāk nekā trīs kartes. Bankas karšu kontus ieteicams pārbaudīt vismaz divas reizes mēnesī. Šādi Tu varēsi labāk kontrolēt savus izdevumus un efektīvāk saplānot darbības līdz nākamajai skaidras naudas iemaksai. Katru mēnesi pārbaudi atlaides, kuras piedāvā Tava bankas karte un seko līdzi jauniem piedāvājumiem. Kredītkartei izvēlies tādu kredīta limitu, lai parāda atdošana Tev nesagādātu lielas reizes, kā arī cītīgi seko līdzi kredītlimita termiņam.

Gudriem.lv iesaka:  
Grūti izvēlēties atbilstošu maksājumu karti vai kredītkarti?
Ienāc te un atrodi labāko piedāvājumu dažu minūšu laikā.

 • Kādas programmas un uzstādījumi palīdzēs nodrošināt drošu informācijas apmaiņu internetā? Piemēram, e-pasta sarakstē drošības guru iesaka izmantot šifrēšanas rīku, lai pārliecinātos, ka konfidenciāla informācija nenonāks ļaundaru rokās. Svarīgi piešķirt savām ierīcēm uzticamu šifrēšanas atslēgu – jo parole garāka un grūtāka, jo labāk. Mobilie telefoni šodien satur daudz personiskas informācijas par lietotāju, un bieži vien arī vērtīgus darba dokumentus. Patiesībā viedtālruņi daudz neatšķiras no datoriem, tomēr tie tiek aizsargāti daudz vājāk. Tieši tādēļ kiberdrošības speciālisti parūpēsies, lai tālrunim uzstādītu attiecīgu aizsardzības programmu.
Weddingsales.lv 53%

Cena: 60.00 € (128.00€)
Noma uzvalks Miteksan

Cherry.lv 49%

Cena: 399.00 € (770.00 €)
Plius Travel: ceļojums uz Madeiru

PerkamKopā.lv 45%

Cena: 9.90€ (18.00€)
Greznas un siltas kašmira-zīda šalles ar dažādiem izteiksmīgiem rakstiem

Uzraksti savu atsauksmi par šo izdevumu vai arī dod mums padomu –
par ko Tev būtu interesanti lasīt turpmāk!

Ja nevēlies saņemt e-ziņas, spied šeit