Gudra izvēle 94 E-žurnālu arhīvs

E-pasta saturs attēlojas nepilnīgi? Lasiet žurnāla online versiju šeit! Seko mums:
Nr.94

Apdrošini
ceļojumu

Pasūti maltīti
uz mājām

Mēneša
kuponi

Lielveikalu
atlaides

Tavs
autokredīts

Nosūtīt
draugam

Kā cīnīties ar karstumu?

Karstā laikā ir jāievēro drošības pasākumi. Apdomā, pirms strauji lec ūdenī! Meklējot veldzējumu no karstuma, cilvēki nereti strauji dodas ūdenī pārkarsuši, piemēram, ieskrienot ūdenī vai lecot no kāda paaugstinājuma. Speciālisti brīdina, ka ūdenī nedrīkst strauji skriet iekšā, it īpaši, ja esat sakarsuši saulē. Skrienot vai lecot ūdenī, augstajai ķermeņa temperatūrai saskaroties ar zemāku ūdens temperatūru, sāksies muskuļu krampji vai sirdsdarbības un asinsrites traucējumi. Tāpat neiesaka lēkt ūdenī no augsta krasta, tramplīna, laipas, tiltiem vai citiem paaugstinājumiem, jo tādējādi var gūt smagas traumas.

Pareizāk ir ūdenī doties iekšā lēnām un no krasta.

Pēc alkohola lietošanas nedrīkst doties peldēties, laivot vai nodarboties ar kādu no ūdens sporta veidiem. Esot alkohola reibumā, nav iespējams objektīvi izvērtēt savas rīcības sekas, tāpēc, ja esat lietojis alkoholu – domājot par savu veselību un dzīvību, labāk palieciet krastā.

Neaizmirsti par glābšanas vesti! Nodarbojoties ar kādu no ūdens sporta veidiem vai vizinoties ar laivu, kuteri vai citu peldlīdzekli, obligāti ir jāvelk glābšanas veste. Ja gadīsies iekrist ūdenī, tad tieši glābšanas veste vislabāk pasargās un palīdzēs noturēties virs ūdens.

Bērnus vajag uzmanīt pie ūdens! Atpūšoties ar ģimeni pie ūdens, bērni nemitīgi jāpatur redzeslokā, jo viņi paši neapzinās riskus un iespējamās bīstamās situācijas, atrodoties ūdens tuvumā. Piemēram, piemājas dīķi vai piepūšamie baseini bieži kļūst par traģēdijas iemeslu, jo bez pieskatīšanas atstāts bērns var paklupt, pakļūt zem ūdens un noslīkt. Ja pie mājas ir dīķi, baseini vai akas, tie jānorobežo tā, lai bērni vieni paši netiktu tiem klāt, kā arī neiesaka tajos atstāt peldošas rotaļlietas, jo tās piesaistīs bērnu uzmanību.

Nedrīkst doties peldēties vienatnē! Ja notiks nelaime, tad blakus nebūs līdzcilvēku, kuri varētu palīdzēt. Nedrīkst peldēt tālu no krasta. Dižošanās ūdenī un savu spēku pārvērtēšana var beigties ar nelaimi, nedrīkst pārvērtēt savus spēkus!

Par nelaimi uzreiz zvani uz 112!

Ko darīt gadījumos, kad cilvēks slīkst? Uzreiz jāizvērtē, kā varat viņam palīdzēt. Slīcēju var glābt tikai cilvēks, kurš labi apguvis peldēšanas tehniku un zina paņēmienus, kā pareizi satvert cietušo, lai izvilktu viņu krastā. Slīcējam ir iespējams palīdzēt arī no krasta – pametot virvi vai kādu peldošu priekšmetu, kas palīdzēs noturēties virs ūdens.

Ja notikusi nelaime un ir nepieciešama operatīvo dienestu palīdzība, ir nekavējoties jāzvana uz tālruni 112. Nevajag paļauties uz to, ka kāds noteikti jau ir izsaucis glābējus, jo diemžēl VUGD pieredzē ir gadījumi, kad izmisīgi tiek gaidīta glābēju palīdzība, bet tas ir veltīgi, jo neviens no aculieciniekiem nav piezvanījis uz 112.

Ņemot vērā to, ka ne visas peldvietas ir viegli sasniedzamas un atrodamas, VUGD aicina kādam no nelaimes aculieciniekiem sagaidīt glābējus tuvāk lielākam ceļam un norādīt precīzu nelaimes vietu, lai pēc iespējas operatīvāk būtu iespējams sniegt palīdzību.

VUGD aicina vecākus ar bērniem pārrunāt to, kuros gadījumos ir jāzvana uz 112, kāda informācija jāsniedz piezvanot un kā jārīkojas, ja notikusi nelaime, bet nav pieejams telefons. Ir svarīgi, lai bērniem tiktu izstāstīts un viņi apzinātos, ka par katru nelaimi ir nekavējoties jāziņo pašam vai jāmeklē tuvākais pieaugušais, jo tad vēl ir iespējams izglābt cilvēkus.

Zvanot uz «112» vispirms jānosauc zvanītāja vārds un uzvārds, precīza notikuma vieta, kur nepieciešama palīdzība, īpaši svarīgi ir nosaukt precīzi rajonu, lai nerastos pārpratumi, meklējot notikuma vietu citā pilsētā. Tāpat zvanot jāmēģina kontrolēt emocijas, lai spētu operatoram sniegt pilnīgu informāciju par nelaimes gadījumu un to, kas īsti ir noticis, izstāstīt īsumā.

Gudriem.lv iesaka:

OCTA kalkulators. OCTA polises internetā

Pārbaudi un uzzini lētāko OCTA apdrošināšanas cenu savam auto šeit!

Ceļojumu kuponi, preces atpūtai vasarā, mājai un dārzam.

Kopumā vairāk kā 4500 atlaižu kuponu katru dienu tikai pie mums! Ienāc kuponu sadaļā un iegādājies preces un pakalpojumus ar 50 – 70% atlaidi!

UZZINI VAIRAK

Gudrais Padoms

Gudrā Padoma konkursa laimētāja šajā mēnesī ir Guna Liepa. Viņa mums iesūtīja padomu par saules apdegumu ārstēšanu. Guna saņem balvu –Dāvanu karti 15 € vērtībā latvisko vērtību restorānā “Deviņi” no kuponatora Perkamkopa.lv

” Ir dažādi pirms un pēc sauļošanās krēmi un eļļas, ko ieteicams lietot, lai āda saules ietekmē neapdegtu. Diemžēl ne vienmēr atceramies paņemt līdzi krēmu vai arī domājam, ka ūdenī atrodoties neapdegsim. Tieši ja atrodamies blakus ūdenim vai tajā iekšā, tad pastāv vēl lielāka iespējamība apdegt. Kā cīnīties ar apdegumiem? Bieži vien daudzi atceras par krējumu, taču ar to ādu var apstrādāt tikai tad, ja tā sāk lobīties, pirms tam var likt vēsu kumelīšu kompresi, bet ja ir pieejama aptieka, tad ieteicams lietot Panthenol forte spray līdzekli, kas ir piemērotākais un palīdz šādos gadījumos, ko es kā medicīnas pārstāve varu ieteikt, jo tas atjauno bojātos audus zem apdeguma vietas, kā arī atvēsina ādu un mazina sāpes.”

Nākamā numura balva – TOP3 zīmola tvaika katls (8,7 litri, 660 W) – veselīgām maltītēm no perkamkopa.lv

Padomu iesūti te.

  Atrodi izdevīgāko preci kādā no gandrīz 700 interneta veikaliem visā Latvijā. Ienāc un pārliecinies.
PerkamKopā.lv 57%

Cena: 13.99 € (32.50€)
“Cotton Ball Lights” LED gaismas virtenes zilos vai dzeltenos toņos (20 bumbiņas)

PerkamKopā.lv 48%

Cena: 9.99 € (13.10 €)
“TIGI Bed Head” vai “TIGI Bed Head Cosmetics” šampūni, kondicionieri, vaski u.c.

PerkamKopā.lv 20%

Cena: 56.00 € (70.00 €)
Apgūsti labāko vasaras ūdens sporta veidu! 1 h veikborda apmācība 2-3 personām

Atvaļinājumu mēnesis jūlijs!

Jūlijs ir tas mēnesis, kad cilvēki visbiežāk izvēlas doties atvaļinājumā. Kāds izvēlas pavadīt savu atvaļinājuma laiku tepat Latvijas laukos, kāds izvēlas tālāku maršrutu. Ja esi izvēlējies doties brīvdienās ārpus Latvijas robežām un savu ceļojumu plāno bez tūrisma aģentūras palīdzības, piemēram, izvēloties pēdējā brīža lētās aviobiļetes, tad Tev pašam būs jāpadomā par apdrošināšanu!

Tuvākajā laikā ceļojumu apdrošināšanas cenas varētu pieaugt, ņemot vērā, ka tiek plānots ieviest Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvu par kompleksiem ceļojumiem un saistītiem ceļojumu pakalpojumiem. Turpmāk apdrošinātāji, pārdodot ceļojumu apdrošināšanas polisi, nevarēs izmantot cenas noteikšanai vairākus faktorus – klienta vecumu, hronisko slimību esamību, to, ka sieviete ir stāvoklī, kā arī citus faktorus, kas līdz šim varēja ietekmēt cenu – vieniem to palielinot un citiem – samazinot.

Patlaban vienkāršākā ceļošanas polise maksā aptuveni 0,55-0,68 eiro dienā – tajā ietilpst ārstēšanās un repatriācijas izdevumi, savukārt ar plašāku segumu var būt daži eiro.

Kā liecina Latvijas apdrošinātāju asociācijas dati, šī gada pirmajā ceturksnī ceļojumu apdrošināšanas prēmiju apjoms audzis par 7,2%, ko var skaidrot ar to, ka cilvēki vairāk ceļo, norāda L. Ščegoļeva. Bet augušas arī izmaksas – par 15,8% gadā.

Vēlies doties apmaksātā ceļojumā?
Gudriem un VRK Travel piedāvā Loteriju:
 
Laimē romantisku atpūtu divām personām Viļņā 5* viesnīcā “Vilnius Grand Resort”!
 
Seko loterijai Facebook no 27.jūlija un jau iepriekš iepazīsties ar noteikumiem:
 
1.       Tev jābūt VRK Travel (@VRK Travel) Facebook lapas sekotājam!

2.       Tev jābūt Gudriem (@Gudriem.lv) Facebook lapas sekotājam!

3.       Komentāros norādi, ar kuru cilvēku gribi doties šajā ceļojumā!

Konkursa ilgums no 27. jūlija līdz 27. augustam. Uzvarētāju paziņosim 31. augustā.

Vairāk par ceļojumu uzzini šeit: http://vrktravel.lv/travel/romantiskas-brivdienas-lietuva-spa-atputa-5-viesnica-vilnius-grand-resort-un-ekskursijas/

Kur zvanīt steidzamos gadījumos?

Atvaļinājumu laiks aiz sevis nes ne tikai prieku un izpriecas, bet arī virkni nelaimes gadījumus. Par to, kā no tiem izvairīties un ko darīt, ja nelaime jau notikusi, lasiet tālāk.

Jūlijs Latviju lutina ar saulainiem laika apstākļiem, līdz ar ko neizbēgamas ir karstums, kas ne tikai priecē, bet gadās, ka arī kaitē. Lai pasargātu sevi no karstuma, var veldzēties pie ūdens, taču jāatceras par piesardzību un nedrīkst būt pārgalvīgiem šādos gadījumos. Ja ir noticis nelaimes gadījums vai steidzami nepieciešama mediķu palīdzība, tad ir jāzina, kur vērsties. Aicinām visus jau savlaicīgi piefiksēt šos kontaktus:

Ātrā medicīniskā palīdzība 03, 113 vai 112 

Ugunsdzēsēji 01 vai 112 

Policija 02, 110  vai 112

Rīgas 1. slimnīca (uzņemšanas nodaļa) 267270136 (Dienas stacionārs)

LMA Bērnu slimnīcas traumpunkts 267064498 

LMA Bērnu slimnīcas traumpunkts (acu traumas) 267064499 

7. klīniskās slimnīcas “Gaiļezers” acu traumpunkts (diennakts) 267042455 

Valsts apdegumu centrs 267038277 

Saindēšanās informācijas centrs 267042473 

2. klīniskā slimnīca 267614033 
Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas traumpunkts 267399441 

Izsaukumi uz ceļu satiksmes negadījumu vietām 267086422 

Policijas uzticības tālrunis 267086677 

Katastrofu medicīnas centrs 267615534, 267611045, 229358023 

Uzziņas par slimnīcās ievietotajiem (diennakts) 267375472, 267375449 

Krīzes telefons - psihologa palīdzība 267222922

Laiks pievērsties veselīgam un aktīvam dzīvesveidam!

Vasara pēc ekspertu domām ir labākais laiks, lai sāktu vingrot. Sāc vingrot jau šodien. Meklē un atrodi sev piemērotāko aktivitātes veidu un vietu. Nodarbojieties ar skriešanu tuvākajā parkā, ej uz tuvāko sporta klubu, aerobikas zāli vai tenisa kortu.

1) Sporta klubos šajā laikā ir mazāk cilvēku- iesācējs jutīsies ērtāk un pārliecinātāk. Uzsākt treniņu gaitas netraucēs ne rindas pie trenažieriem, ne arī pārpildītās nodarbību zāles.

2) Vasarā pamēģini kaut ko jaunu, piemēram, apmeklē kādu austrumu cīņas nodarbību, pievienojies bariņam ar aizrautīgiem velosipēdu braucējiem. Beidzot pievērs uzmanību savai stājai un pajautā trenerim efektīvākos muguras muskuļu trenējošos vingrinājumus! Pārsteidz draugus un uzaicini uz nūjošanas nodarbību! Stunda svaigā gaisā kādā no tuvākajiem parkiem piepildīs Tevi ar enerģiju!

3) Vasarā vislabāk izdosies sekot līdzi saviem panākumiem. Daudz laika pavadot svaigā gaisā un nosedzot savu ķermeni vien ar vieglu vasaras apģērbu, tas liks Tev saprast un apkārtējiem atzīt, ka ķermenis mainās pa nedēļām. Saules staros Tavi muskuļi izskatīsies vēl stingrāki un arī katra peldēšanas reize darīs ķermeni vingrāku.

4) Ja līdz šim esi uzcītīgi vingrojis, atceries, ka pamest iesākto ir kļūda- vasara ir atvaļinājumu laiks, bet ne tas brīdis, kad pamest treniņus un zaudēt gūtos panākumus. Citādi rudenī atkal sāksi no nulles. Kopā ar treneri sastādi savu “atviegloto” vasaras treniņu plānu, ņemot vērā tās fiziskās aktivitātes, ar ko nodarbojies ārpus kluba telpām.

5) Pievērs uzmanību vasaras nodarbību grafikam!

6) Parasti sporta klubi piedāvā arī īpašas cenas vasaras periodam. Jautājiet kluba recepcijā par īpašiem piedāvājumiem!

Gudriem.lv iesakaTennis Battle!
Spēlē tenisu?
Lejupielādē mobilo aplikāciju, spēlē ar dažādiem pretiniekiem un seko līdzi saviem rezultātiem!
www.tennisbattle.com

Prieks.lv 40%

Cena: 549.00 € (915.00€)
Neticamā Krēta! Lidojums + Viesnīca ERI BEACH & VILLAGE HOTEL 4**** + Transfērs! Izbaudiet neaizmirstamu atpūtu labākajās Krētas pludmalēs!

Prieks.lv 44%

Cena: 999.00 € (1800.00€)
Viseksotiskā valsts austrumos – Taizeme! Khao Sok – Krabi – Koh Lanta. 13 naktis. Ekskluzīva programma. Atvaļinājums – kuru Jūs nekad neaizmirsīsiet!

Prieks.lv 36%

Cena: 589.00 € (915.00€)
Pasakaina Bosnija un Hercegovina! Lidojums + Viesnīca GRAND HOTEL NEUM 4* + Transfērs! Pavadiet neaizmirstamas brīvdienas Adrijas jūras krastā!

  Ja Tev nav personīgā auto, salīdzini brauciena cenas un piesaki taksometru sadaļā Taksometri

10 noteikumi veiksmīgai auto īrei. Izlasi – noderēs!

Iznomāt automašīnu citā valstī ir labs veids, kā apskatīt pēc iespējas vairāk un nebūt atkarīgam no citām personām vai sabiedriskā transporta. Izlasi, ko Tev vajadzētu zināt, pirms izvēlies un rezervē automašīnu.

1. Kā izvēlēties? Vispareizākais veids – izvēlēties automašīnu īrei, izmantojot agregatoru portālus. Gadās, ka auto īres uzņēmumi agregatoru portāliem piešķir akcijas un zemākas cenas īrei. Ienāc šeit!
2. Izvēlies valsti, datumus un labāko cenu izvēlētajai automašīnai. Kategorijas kopumā ir šādas: mini – mazo automobiļu kategorija –  Smart, Nissan Micra, Ford Ka u.t.t.; Ekonomiskā klase – Ford Focus, Hyundai Getz, Peugeot 207 un tamlīdzīgas; kompaktā klase – Volkswagen Golf, Nissan Juke; sedans – vidēju automašīnu un pilnpiedziņas klase; 4×4 – SUV; furgoni, mikroautobusi.
3. Nelieto sedanu vai džipu, ja dodies ceļojumā uz Eiropas pilsētām - Tev būs ļoti grūti novietot automašīnu šaurajās Lisabonas vai Nicas ielās. Arī degviela Eiropā ir dārgāka, nekā Latvijā.
4. Noteikti izlasi īres uzņēmuma “Terms and conditions” – noteikumu sadaļu. Tas ir nomas uzņēmuma līgums. Starptautiskos īres uzņēmumos šī sadaļa parasti ir angļu valodā, tādēļ, ja tas Tev sagādā problēmas, izmanto automātisko tulkošanas iespēju vai lūdz palīdzību draugiem.
5. Ar kādiem ierobežojumiem Tu vari saskarties? Piemēram, kilometrāža. Ja īres noteikumos redzi terminu “Unlimited kilometers”, ierobežojuma nav, bet gadās, ka īrētajai automašīnai ir nobraukuma ierobežojums, piemēram, 200 km dienā. Ja brauksi vairāk, no Tevis var pieprasīt piemaksu (noteikumos ir norādīts, cik maksā katrs liekais kilometrs).
6. Parasti īres bāzes summā ir iekļauta arī apdrošināšana, kas paredzēta gadījumā, ja rodas kaitējums trešās personas vainas dēļ. Tomēr, ja bojāta trešās personas automašīna Tavas vainas dēļ, īres uzņēmums zaudējumus sedz tikai daļēji. Šādā gadījumā Tev nāksies atmaksāt no 1000 dolāriem līdz pilnai automašīnas vērtībai, balstoties uz to, kādi ir līguma nosacījumi. Slēdzot līgumu, īres uzņēmumi par papildus maksu vienmēr piedāvā iegādāties pilnu apdrošināšanu, lai pasargātu Tevi no lieliem naudas izdevumiem avārijas gadījumā.
7. Īres uzņēmumi papildus piedāvā noīrēt navigatorus un bērnu krēsliņus (cena atšķiras, katrā uzņēmumā un valstī tās var būt citādākas). Daži īres uzņēmumi par papildus samaksu piedāvā reģistrēt arī otru autovadītāju.
8. Pēc tam, kad esi pārlasījis visus noteikumus, rezervējis automašīnu, norādījis visus datus un apzinājis cenas, vari pāriet pie apmaksas. Lai veiktu apmaksu, Tev būs nepieciešama starptautiskā maksājumu karte (tai jābūt kredītkartei) VISA, MasterCard. Pēc elektroniskās apmaksas Tu saņemsi apstiprinājumu par rezervāciju savā e-pastā.
9. Auto īres uzņēmumā Tev būs jāuzrāda sava pase, kura tur tiks nokopēta. Pēc tam Tev vajadzēs uzrādīt savu bankas kredītkarti, kurā jābūt vismaz 1000 dolāriem vai eiro. Šo summu auto īres uzņēmums iesaldēs līdz līguma termiņa beigām. No brīža, kad nodosiet automašīnu, naudas līdzekļi tiks atsaldēti 2 nedēļu laikā. Protams, tas ir gadījumā, ja izīrētājam neradīsies nekādas pretenzijas pret mašīnas tehnisko stāvokli pēc nodošanas.
10. Jābrauc uzmanīgi, lai auto īres uzņēmumam nerastos pretenzijas. Jau no paša sākuma, kad izvēlies automašīnu, apskati to kārtīgi un shēmā, kuru izsniegs automašīnas izīrētājs, atzīmē pilnīgi visas skrambas, buktītes vai bojājumus, ko redzi un vislabāk būtu, ja tiktu pievienoti fotoattēli (vismaz savā arhīvā).

Vēlies doties ceļojumā ar savu automašīnu? Tā var darīt, tikai jāpadomā par drošību, jāpārliecinās par auto tehnisko stāvokli, tā iespējām mērot tālāku ceļu, nekā ierasts. Būtiski ir pārliecināties par automašīnas drošību, aizvedot to uz tehnisko pārbaudi autoservisā. Nedrīkst aizmirst arī par apdrošināšanas polisi!

Gudriem.lv iesaka:
OCTA polisi joprojām var iegādāties arī internetā! To var izdarīt šeit.
http://www.gudriem.lv/octa

Izmanto vasaru jaunu zināšanu apguvei

Vasara var būt ne tikai Tavs atvaļinājuma laiks, bet arī kvalifikācijas celšanas un jaunu zināšanu apguves periods. Ja vēlies uzlabos savas zināšanas savā darbības jomā, apgūt jaunu valodu vai jaunu arodu, tad vasara ir labākais laiks, kad to var izdarīt.
Vasarā dažādos kursos tiek piedāvātas ievērojamas atlaides. Tu apgūsi jaunas iemaņas, kas Tev dos iespēju virzīties tālāk pa karjeras kāpnēm un gūt lielākus ienākumus vai atrast labu hobiju ikdienas dzīves uzlabošanai.
Ja vēl nezini, ko tieši vēlies darīt un mainīt, tad Tev noderēs karjeras konsultācijas. Savu karjeras virzību Tu vari mainīt jebkurā laikā, neatkarīgi no vecuma un iemaņām.
Karjeras konsultāciju mērķis ir nodrošināt atbalstu profesionālās piemērotības, pārkvalifikācijas un karjeras plānošanas jautājumu risināšanā bezdarbniekiem, darba meklētājiem un citām bezdarba riskam pakļautām personām saskaņā ar Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likumu.

Nodarbinātības valsts aģentūra nodrošina:
individuālās karjeras konsultācijas;
grupu karjeras konsultācijas.

Karjeras konsultāciju laikā tiek noteikta profesionālā piemērotība, apmācības spēju izvērtējums pirms iesaistīšanās kursos un pārkvalifikācijas pasākumos. Karjeras konsultanta uzdevums ir arī sniegt psiholoģisko atbalstu un izglītot klientu karjera izvēles un plānošanas jautājumos.

Nodarbinātības valsts aģentūras piedāvātie karjeras pakalpojumu veidi:
individuāla karjeras konsultācija;
individuāla diagnosticējoša karjeras konsultācija;
grupas karjeras konsultācija;
grupas informatīvā karjeras konsultācija; 
Papildu informāciju par piemērotāko karjeras pakalpojumu veidu un norisi iegūsi tuvākajā NVA filiālē .

New Horizons piedāvā iespēju apgūt valodu kursus.
Jau sen plāno uzlabot savas angļus valodas zināšanas? Vasara ir īstais brīdis!
Sāc mācīties jūlijā un saņem 2 mēnešu apmācību no 5 BEZ MAKSAS!
http://www.nh.lv/kursi/registration/menesa-akcija/#gudriem

Izmaiņas pabalstu sistēmā!

Pieprasot slimības vai maternitātes pabalstu, sākot no 2015.gada 1.jūlija, darbnespējas lapās B nav nepieciešams darba devēja un pašnodarbinātā apstiprinājums par personas neierašanos darbā.
To nosaka grozījumi likumos “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” un “Par obligāto sociālo apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām”, kuri stājas spēkā 2015.gada 1.jūlijā.

Darbnespējas lapām B, kas izsniegtas līdz 2015.gada 30.jūnijam un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA) tiks iesniegtas pēc 30.jūnija, darba devēja apstiprinājums par darba ņēmēja neierašanos darbā ir nepieciešams.

VSAA atgādina, ka nodarbinātajam nav tiesību vienlaikus saņemt slimības vai maternitātes pabalstu un darba ienākumus. Tāpēc, nosakot tiesības uz slimības pabalstu, VSAA, tāpat kā līdz šim, pārbaudīs, vai pabalsta pieprasītājam darba nespējas periodā nav reģistrēti darba ienākumi, lai nerastos pabalsta pārmaksa. Šo informāciju VSAA saņem no Valsts ieņēmumu dienesta (VID).

Slimības un maternitātes pabalsta piešķiršanai VSAA ir jāiesniedz darbnespējas lapas B oriģināls, ko var nosūtīt arī pa pastu, un iesniegums, kurā jānorāda personas dati un kredītiestādes konts.

Pieprasot paternitātes pabalstu, bērna tēvam nav jāiesniedz darba devēja rakstisks apliecinājums par atrašanos atvaļinājumā sakarā ar bērna piedzimšanu. Paternitātes pabalsta piešķiršanai bērna tēvam jāiesniedz tikai iesniegums. Informāciju par atrašanos atvaļinājumā VSAA saņem no VID.

To nosaka grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”, kuri ir spēkā no 2015.gada 1.jūnija. Savukārt darba devējam no 1.jūnija ir pienākums iesniegt Valsts ieņēmumu dienestā ziņas par bērna tēvam sakarā ar bērna piedzimšanu piešķirtā atvaļinājuma sākuma datumu un datumu, ar kuru bērna tēvs atsāk darbu pēc atvaļinājuma.

Slimības pabalstu piešķir, ja apdrošināta persona sakarā ar slimību vai traumu, vai slima bērna kopšanu nevar ierasties darbā un tādējādi zaudē algotā darba ienākumus.

Maternitātes pabalstu piešķir par visu grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma laiku, ja nodarbināta sieviete neierodas darbā un tādējādi zaudē algotā darba ienākumus.

Slimības pabalsts ir visbiežāk pieprasītais VSAA pakalpojums – vidēji ik mēnesi VSAA izmaksā aptuveni 25 tūkstošus slimības pabalstu un aptuveni 2,4 tūkstošus maternitātes pabalstu.

Gudriem.lv iesaka:
Apdomā kredīta ņemšanu septiņas reizes pirms noformē līgumu! Uzticamākie piedāvājumi apkopoti mūsu kredītu sadaļā.
http://www.gudriem.lv/atrie-krediti

Cherry.lv 26%

Cena: 133.33 € (180.35€)
Gaumīgas un mitrumizturīgas dārza mēbeles

 

Cherry.lv 0%

Cena:10.99 € (10.99 €)
PAJOMA aromātisko kociņu komplekts

Cherry.lv 0%

Cena:64.99€ (64.99€)
Soliņš ar oriģinālu rakstu

Uzraksti savu atsauksmi par šo izdevumu vai arī dod mums padomu –
par ko Tev būtu interesanti lasīt turpmāk!

Ja nevēlies saņemt e-ziņas, spied šeit