Gudra izvēle 95 E-žurnālu arhīvs


  Seko mums:
Nr.95

Apdrošini
ceļojumu

Pasūti maltīti
uz mājām

Mēneša
kuponi

Lielveikalu
atlaides

Tavs
autokredīts

Nosūtīt
draugam

1. septembris – kas būtu jāzina ģimenēm?

  • No šī gada 1. septembra valsts apmaksātas brīvpusdienas saņems arī 4. klases skolēni, – to paredz otrdien, 11. augustā, valdībā apstiprinātie Ministru kabineta noteikumi. Patlaban brīvpusdienas par valsts budžeta līdzekļiem tiek nodrošinātas 1.-3. klases skolēniem. Atbilstoši statistikas datiem 2015./2016. mācību gadā vispārējās pamatizglītības un vidējās izglītības iestādēs 1.-4. klasē mācīsies 82 282 skolēni. Lai arī 4. klases skolēni saņemtu brīvpusdienas, šogad papildus nepieciešami 2 150 947 Eur, bet 2016. gadā – 4 473 384 Eur.
  • Kāpēc Latvijā tiek slēgtas skolas? Skolēnu skaits skolās, sevišķi reģionos, strauji samazinās, tāpēc pirmais zvans 1.septembrī šogad vairs neskanēs desmit Latvijas skolās, kuras ir nolemts slēgt, bet tikpat daudz skolas jauno mācību gadu uzsāks reorganizētā veidā. Pašvaldībām varētu nākties tuvākajos gados slēgt aptuveni 80 vidusskolas. IZM iecerējusi, ka vidusskolas klasi varēs atvērt, ja tajā mācīsies vismaz 12 skolēni, tomēr daudzviet šādu skaitu nav iespējams nodrošināt.
  • Saskaņā ar Saeimas pieņemtajiem grozījumiem Iedzīvotāju ienākuma nodokļa likumā, turpmāk bērnu vecākiem būs iespēja atgūt iedzīvotāju ienākuma nodokļa daļu no summām, kas samaksātas par bērnu interešu izglītību – piemēram, mūzikas, deju vai sporta nodarbībām. Kā liecina Swedbank Privātpersonu finanšu institūta iedzīvotāju aptauja, šādu iespēju izmantot plāno vairums jeb 82% aptaujāto vecāku. Vairums vecāku savus bērnus nodarbina sporta (47%), dejošanas (39%) un mūzikas (38%) pulciņos. Rīgā ievērojami populārāki, nekā citās Latvijas pilsētās un lauku teritorijās, ir datorzinātņu un elektronikas pulciņi. Savukārt laukos bērni biežāk apmeklē dejošanas, dziedāšanas un mākslas pulciņus, bet salīdzinoši mazāk aktuālas ir sporta nodarbības. Lai atgūtu no valsts daļu no summām, kuras tērētas bērnu interešu pulciņiem, vismaz vienam no vecākiem ir jāstrādā SIA, kas ir PVN maksātājs. Ja abi vecāki strādā mikrouzņēmumos, tad attaisnotos izdevumus par bērnu interešu izglītību deklarēt nevarēs.

Gudriem.lv iesaka:

Vairāk kā 4500 kuponu katru dienu, to skaitā arī preces skolai. Gudriem.lv visi kuponi atrodami vienkopus. Ienāc kuponu sadaļā un atrodi lieliskus piedāvājumus ar 50-70% atlaidi! Ienāc šeit!

Nebrauc bez OCTA!

Sods par braukšanu bez OCTA polises šobrīd jau tiek piemērots 90Eur apmērā! Neaizmirsti, ka par braukšanu bez OCTA tiek piešķirti arī soda punkti, savukārt līdz ar fotoradaru parādīšanos braukšanu bez OCTA fiksē arī šīs mērierīces, norādījis Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (turpmāk – LTAB) valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics. Pērn autovadītāji par braukšanu bez OCTA sodīti 10539 reizes, liecina Integrētās Iekšlietu Informācijas Sistēmas Ceļu policijas reģistra dati. Bieži ceļu satiksmes negadījumus ar smagām sekām izraisa tieši tie autoīpašnieki, kuri apzināti un regulāri pārkāpj likumu, braucot bez OCTA, derīgas tehniskās apskates un arī apreibinošu vielu iespaidā. Esi uzmanīgs uz auto ceļiem un arī pats ievēro ceļu satiksmes drošības noteikumus!

Gudriem.lv iesaka:

Iesakām iegādāties apdrošināšanas polisi savam auto uzreiz visam gadam, jo tas būs lētāk nekā pirkt polisi ik pēc trim mēnešiem. Šeit http://www.gudriem.lv/octa Tu varēsi izvēlēties lētāko OCTA polisi, un šeit http://www.gudriem.lv/kasko – atrast izdevīgāko KASKO.

Kā pārliecināties, vai Tu nepārmaksā par mobilajām sarunām?

Ienāc mobilo tarifu salīdzināšanas sadaļā, ieraksti aptuveno sarunu minūšu skaitu un sms skaitu mēnesī. Sistēma atlasīs izdevīgākos mobilo tarifa plānus, atbilstoši Taviem kritērijiem.

UZZINI VAIRAK

Gudrais Padoms

Šoreiz gudrā padoma konkursa laimētāja ir Marika Ziediņa, kura mums iesūtīja padomu, kā gardāk pagatavot šašliku. Marika balvā saņēma TOP3 zīmola tvaika katlu (8,7 litri, 660 W) – veselīgām maltītēm no Pērkamkopā.lv, 15.50 € vērtībā.

Perkamkopa.lv

" Vēlos dot gudru padomu, tiem, kas labprāt vasarā grillē, cep gaļu, pie kam – paši to arī samarinē pirms cepšanas. Par marinādē izmantojamām pamata sastāvdaļām, tas lai paliek katra gaumei, BET – es marinādei VIENMĒR pievienoju sarīvētus (sablenderētus) KIVI, atkarībā no marinējamās gaļas daudzuma kādus 3-6 gabalus. Garšu kivi nedod nekādu, bet mīkstina gan, šašliks vienmēr sanāk mīksts un sulīgs, Labu apetīti!sāpes."

Nākamā numura balva –"Econom Set" suši komplekts (50 gabaliņi) 3-4 personām 14.99 € vērtībā no perkamkopa.lv

Padomu iesūti te.

 

  Atrodi izdevīgāko preci kādā no gandrīz 700 interneta veikaliem visā Latvijā. Ienāc un pārliecinies.
Zizu.lv 52%

Cena: 16.90 € (34.90 €)
Izvēlētā elektroniskā pēdu vīle-pumeks no „SCHOLL” tikai par € 16,90!

Cherry.lv 70%

Cena: 4.49 € (15.00 €)
Autoserviss VISSA: eļļas un eļļas filtra maiņa.

Crazydeal.lv 51%

Cena: 9.90 € (20.00 €)
Minioni iekaro pasauli! Mugursoma ar jautrajiem multfilmas varoņiem.

Kā izvairīties no saaukstēšanās slimībām rudenī?

Karsto augustu lēnām sāks nomainīt rudenim raksturīgs vēss laiks, kas sev līdzi nes arī dažādas slimības. Cilvēki mums apkārt sāk vairāk šķaudīt, klepot un slimot ar iesnām. Šādas slimības, ko parasti izraisa vīrusi, dēvē par augšējo elpceļu vīrusinfekcijām jeb saaukstēšanās slimībām. Slimošanas biežumu palielina arī bērnudārza un skolas gaitu atsākšana.

Pagājušā gada septembrī Latvijā saslimstība ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām palielinājās un sasniedza rādītāju 342,2 uz 100 000 iedzīvotājiem. Visbiežāk slimo bērni, vecuma grupā no 0-4 gadiem. Biežākie elpceļu iekaisuma izraisītāji ir adenovīrusi un paragripas vīrusi. Uz šodienu saslimšanas gadījumi ar gripa Latvijā vēl nav reģistrēti. Gripa ir nopietna augšējo elpceļu vīrusinfekcija un tās attīstības gaita ir ļoti līdzīga saaukstēšanās slimību attīstībai.

Vakcinācija pret gripu Latvijas Infektoloģijas centrā būs pieejama sākot ar oktobra mēnesi. Par vakcinēšanos infektologi īpaši aicina domāt riska grupu pacientus, t.i., tos, kas sirgst ar hroniskām plaušu un sirds slimībām, cukura diabētu, imūnsistēmas nomāktību, bērnus līdz 2 gadu vecumam un cilvēkus vecākus par 60 gadiem.

Pirmais slimības simptoms bieži ir deguna sausums vai kairinājums. Dažu stundu laikā sākas stipras, ūdeņainas iesnas, aizlikts deguns un šķaudīšana. Bieži simptomi ir arī iekaisusi vai kairināta rīkle, nespēks, galvassāpes, klepus un aizkaitināmība. Zīdaiņiem un pirmsskolas vecuma bērniem biežāk iespējama paaugstināta temperatūra, kas var būt pat virs 38 °C. Pārējiem cilvēkiem drudža parasti nav vai ir nedaudz paaugstināta temperatūra.

Slimnieks var inficēt citas personas uzreiz pēc simptomu parādīšanās un vēl 5-7 dienas no saslimšanas sākuma, kad turpina izdalīt vīrusus lielā daudzumā. Bērni parasti vīrusus izdala ilgāk nekā pieaugušie. Smagāk slimo cilvēki ar novājinātu imunitāti.

Ieteikumi, lai izvairītos no saslimšanas:
 
1.       Pēc iespējas retāk apmeklēt vietas, kur uzturas daudz cilvēku – masveida pasākumi telpās, sabiedriskais transports.

2.       Vēdināt telpas un mitrināt gaisu iekštelpās.

3.       Ģērbties piemēroti laika apstākļiem

4.       Rūpīgi mazgāt rokas ar ziepēm vairākas reizes dienā, un vēl biežāk slimošanas laikā, jo vīrusi un baktērijas intensīvi izplatās arī ar rokām. Roku mazgāšanā priekšrocība ir šķidrām ziepēm, jo vīrusi un baktērijas ilgstoši saglabājas uz ziepju gabaliem.

Prieks.lv 56%

Cena: 399.00 € (900.00 €)
Neaizmirstama atpūta neticamā Krētā! Izmanto savu veiksmi un atpūties vienā no 4* viesnīcām! Lidojums + Viesnīcā 4* + Transfērs. Viss iekļauts!

Atlaiders.lv 40%

Cena: 25.00 € (42.00 €)
CHARLOTTE: 1 h ilga izjāde ar zirgu divām personām. Piedzīvojums 20 minūšu attālumā no Rīgas!

Magicdeals.lv 70%

Cena: 3.90 € (12.90 €)
Smaržas Jesus Del Pozo Halloween women EDT 4,5ml.

  Ja Tev nav personīgā auto, salīdzini brauciena cenas un piesaki taksometru sadaļā Taksometri

2. septembrī tiks uzsākta tautas mikroskaitīšana

Aptaujā piedalās tikai to mājokļu iedzīvotāji, kuri saņēmuši CSP vēstuli ar aicinājumu piedalīties 2015. gada tautas mikroskaitīšanā.

Kā rīkoties, ja saņēmāt CSP vēstuli?
2. septembrī Centrālā statistikas pārvalde uzsāks tautas mikroskaitīšanu, kuras mērķis ir noskaidrot, cik precīzi oficiālā statistika atspoguļo iedzīvotāju skaitu Latvijā, republikas nozīmes pilsētās un novados.

2011. gada tautas skaitīšanā CSP aptaujāja visus Latvijas iedzīvotājus un noskaidroja, ka Latvijā uz to brīdi dzīvoja 2 070 371 iedzīvotājs. Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) aprēķini liecina, ka iedzīvotāju skaits ar katru gadu samazinās.

Savukārt tautas mikroskaitīšanā, kura norisināsies 2015.gada septembrī, nejaušā izlasē ir atlasīti 15 tūkstoši mājsaimniecību dažādās Latvijas pilsētās. Līdz 2015.gada 2.septembrim uz minētajām adresēm tiks nosūtīta informatīva vēstule ar aicinājumu visiem iedzīvotājiem, kuri dzīvo šajās mājsaimniecībās, piedalīties tautas mikro skaitīšanā. No 2. septembra līdz 15. septembrim izvēlēto mājsaimniecību iedzīvotāji varēs aizpildīt aptaujas anketu elektroniski vietnē https://eintervija.csb.gov.lv. Ja anketa netiks aizpildīta elektroniski, līdz 15. decembrim CSP intervētājs aptaujās mājokļa iedzīvotājus telefonintervijā vai klātienē.
Plašāka informācija par 2015. gada tautas mikroskaitīšanu pieejama vietnē csb.gov.lv/skaitisana,
tautas mikroskaitīšanas bezmaksas konsultatīvais tālrunis: 80000320,
E-pasts: skaitisana@csb.gov.lv.

Konsultantu darba laiks: no 2. septembra līdz 15. septembrim katru dienu no plkst. 8.30 līdz 20.00; no 16. septembra līdz 15. decembrim darbdienās no plkst. 8.30 līdz 17.00.

Gudriem.lv iesaka:

Vēlies uzzināt nosacījumus, saskaņā ar kuriem bankas izsniedz hipotekāros kredītus? Visus noteikumus un nosacījumus nekustamā īpašuma kreditēšanai atradīsi šeit:
http://www.gudriem.lv/hipoteka

 

Prieks.lv 52%

Cena: 4.99 € (10.50 €)
100 vai 50 fotogrāfiju izdruka 10×15 cm izmērā uz matēta vai glancēta papīra ar atlaidi līdz 48% un BEZMAKSAS PIEGĀDI VISĀ LATVIJĀ!

Medshop.lv 45%

Cena: 9.90 € (17.85 €)
FARMAX: GingiMax – atmiņai un veselai asinsritei 90 kapsulas.

Citylife.lv 10%

Cena: 4.50 € (5.00 €)
Brīvdabas kino Vērmanes dārzā.

Uzraksti savu atsauksmi par šo izdevumu vai arī dod mums padomu –
par ko Tev būtu interesanti lasīt turpmāk!