Gudra izvēle 97 E-žurnālu arhīvs

 

E-pasta saturs attēlojas nepilnīgi? Lasiet žurnāla online versiju šeit! Seko mums:
Nr.97

Apdrošini
ceļojumu

Pasūti maltīti
uz mājām

Mēneša
kuponi

Lielveikalu
atlaides

Tavs
autokredīts

Nosūtīt
draugam

Kā pareizi pirkt drēbes “second hand” veikalā?

Veikalos cenas par jauniem apģērbiem veido pamatīgus “robus” makā, tāpēc pat turīgas dāmas šad tad iegriežas tā saucamajos “second hand” veikalos un tur pamanās atrast ekskluzīvu brendu apģērbu. Kas būtu jāzina, ja “second hand” veikalos vēlies atrast īstas “pērles”?

 1. Latvijā ir vairāki “second hand” veikalu tīkli, kā piemēram, “Econom Class”, “Human” un “Kilomax”. Visos šajos veikalos darbojas viens princips: jaunais preču pievedums notiek katra mēneša 1. un 16. datumā. Katru mēnesi šajos veikalos, pirms tā atvēršanas, ir vērojams liels cilvēku pieplūdums. Un tas nenotiek tāpat vien: jaunajos pievedumos iespējams atrast dārgu firmas apģērbu. Un bieži vien pat jaunu! Tiesa gan pirmajās dienās jaunatvestajam pievedumam preču cenas būs būtiski dārgākas salīdzinājumā ar citām dienām. Tas izskaidrojams ar to, ka šāda veida uzņēmumi darbojas pēc principa: ka 1. un 16. datumos veikalos precēm tiem piemērotas visaugstākās cenas, nākamajās dienās tās tiek pamazām samazinātas.
 2. Preces “second hand” veikalos tiek pārdotas uz svara. Šī iemesla pēc plānu kokvilnas blūzi var nopirkt par niecīgu cenu. Dažas sievietes izvēlas iepirkties “second hand” veikalos tieši dažas dienas pirms jaunā pieveduma- tādejādi atjaunojot garderobi burtiski par 20- 30 EUR.
 3. Veikalos, kuros tiek tirgoti jauni apģērbi, pārdevējs- konsultants vienmēr ir gatavs palīdzēt, savukārt “second hand” veikali vairāk ir tendēti uz to, ka klients patstāvīgi meklē sev saistošas preces. Nereti ir jārēķinās ar to, ka drēbju meklējumos var pavadīt 2-3 stundas.
 4. Nevajag atlasīt drēbju maisu! Izvēlēta viena lieta no visa izskatīta preču piedāvājuma jau ir labs pirkuma rādītājs. Izvēlētas divas vai trīs lietas tas jau ir kā brīnums! Vislabākajā gadījumā ir atnākt atkārtoti, kad ir bijis nākamais pievedums, un atkal atrast kaut ko ekskluzīvu priekš sevis.
 5. Daudzi uzskata, ka, ja prece ir lēta, to piemērīt nevajag. Tā rīkoties nav pareizi! “Second hand” apģērbu vajag mērīt tieši tāpat kā jaunu. Nekādā gadījumā nevajag uzticēties preces etiķetēm, jo apģērbs jau ir bijis nēsāts un mazgāts, līdz ar to izmērs var arī neatbilst uz etiķetes norādītajam.
 6. Pēc preces iegādes sākas pats svarīgākais- preces apstrāde. “Secon hand” apģērbiem dezinfekciju veic izmantojot ķīmiskos līdzekļus, visbiežāk izmantojot formaldehīdu. Šis līdzeklis ir toksisks un negatīvi var ietekmēt elpceļus, acis un ādu. Formaldehīds ir iekļauts kancerogēno vielu sarakstā. Tādēļ jo īpaši svarīgi iegādātās preces “second hand” ne tikai vienreiz to izmazgāt, bet darīt to vismaz divas reizes, bet vislabākajā gadījumā drēbes ir jāiznes uz ķīmisko tīrītavu.

Gudriem.lv iesaka:

Zini savas patērētāja tiesības!
Jautājums: “Es vācu interneta veikala iegādājos skaistu blūzi, preci uzreiz apmaksāju, ir pagājušas jau 4 nedēļas, bet tā joprojām nav saņemta. Piegādes noteikumos ir teikts, ka prece tiek saņemta 2 nedēļu laikā no pasūtīšanas brīža. Ko darīt?”
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (ptac.gov.lv) informē, ka saņemt preci, kura rezervēta Eiropas interneta veikalos, ir jāsaņem 30 dienu laikā no preces iegādes brīža. Ja jūs pēc šī laika neko nesaņemat, tad, pirmkārt, interneta veikalam ir jānosūta sūdzība. Gadījumā, ja situācija nemainās arī pēc sūdzības izdarīšanas, tad ir jāgriežas Latvijas Eiropas patērētāju informācijas centrā. Www.ecclatvia.lv

Vairāk kā 2000 atlaižu kuponu vienkopus portālā Gudriem.lv!

Drīz būs Ziemassvētki un ir pienācis laiks padomāt par dāvanām. Katru dienu pie mums ir pieejami 5400 atlaižu kuponi. Lai tos apskatītu, ieej sadaļā “Kuponi, akcijas, atlaides” un iegādājies preces un pakalpojumus ar 50-70% lielām atlaidēm.

http://www.gudriem.lv/kuponi/lv/.

UZZINI VAIRAK

 

Gudrais Padoms

Par konkursa “Mēneša gudrais padoms” uzvarētāju šomēnes kļūst Ilze Jēkabsone, kura iesūtīja padomu par to, kā pagatavot biezpienu no sasaldēta kefīra. Ilze saņem dāvanu no Gudriem.lv- visa ķermeņa masāžu 20 EUR vērtībā. Dāvanu nodrošina portāls Perkamkopa.lv

“Šī ir pati vienkāršākā recepte biezpiena pagatavošanai mājas apstākļos, kas neprasa lielus finansu resursus, tās pagatavošanai. Lai pagatavotu biezpienu no kefīra, nepieciešams trekns kefīrs, ieteicams vislabāk kartona iepakojumā un ar tauku saturu virs 3 %. No viena litra kefīra var pagatavot vienu biezpiena porciju pieaugušajam vai divas porcijas bērniem … Lasīt tālāk

Nākamā konkursa balva- dāvanu karte restorāna “Lielais Ķīnas mūris” apmeklējumam 30 EUR vērtībā. Kā iegūt balvu no Gudriem.lv? Padomus vari reģistrēt šeit vai vai arī ieraksti to Gudriem.lv lietotāju forumā.

Vairāk nekā 3 miljoni preču 673 interneta veikalos Latvijā.
Perkamkopa.lv 43%

Cena: 2.29 € (3.29 €)
RAŽOTS LATVIJĀ: “EKOhouse” sejas u.c. krēmi, šampūni, kondicionieri un vannas sāls

Perkamkopa.lv 40%

Cena: 4.20 € (7.00 €)
LATVIJĀ RAŽOTAS “WooMea” sojas vaska sveces ar kanēli, rozi u.c. vai iekuri kamīnam

Perkamkopa.lv 40%

Cena: 4.80 € (8.00 €)
LATVIJĀ RADĪTA “Eko Telpa” koka veramā rotaļlieta bērniem (2-5 g.v.)

Dzīvokli pirkt vai īrēt? Kurš no variantiem ir visizdevīgākais šodien?

 Lai atbildētu uz šo jautājumu un izdarītu gudru izvēli, ņemsim palīgā kalkulatoru un uzklausīsim ekspertu padomus.

 • Pieņemsim, ka ģimene vēlas īrēt divistabu dzīvokli sērijveida namā Imantā. Dzīvoklis ar normālu remontu izmaksās no 250 līdz 280 EUR. Ja ģimene izlems pirkt līdzīgu dzīvokli sērijveida projektos tajā pašā rajonā, tad nepieciešams ieguldīt 45- 50 tūkstošu EUR. Izmantojam pašu vienkāršāko kredīta kalkulatoru un aprēķinām, kas notiek, ja ņem kredītu tāda dzīvokļa iegādei. Pie vidējās gada likmes 5 % un kredīta apmaksas termiņa 25 gadi. Respektīvi, ikmēneša maksa bankai par kredīta segšanu būtu tie paši 250-270 EUR. Pie vidējās gada likmes 5 % un kredīta apmaksas termiņa 25 gadi. Tātad joprojām ir aktuāls jautājums par to, kas tad īsti ir izdevīgāk- pirkt vai īrēt?
 • Tiem, kuri nespēj izlemt, vajag novērtēt papildus faktorus. Eksperti iesaka novērtēt sekojošus faktorus: cik liela ir izīrējamo dzīvokļu izvēle tirgū, vai dzīvokļa īpašnieks ir gatavs izīrēt dzīvokli ilgstoši, lai ģimenei nebūtu jāpārvācas no vienas vietas uz otru ik pēc trīs mēnešiem. Šāda situācija Latvijā notiek bieži: tikko ģimene ir ievākusi un iekārtojusies, kā tūlīt īpašniekam mainās plāni un tiek izteikts lūgums dzīvokli atbrīvot.
 • Tiem, kuri māk rēķināt, ir speciāla formula, kura atļauj saprast, kas patiešām ir izdevīgāk- dzīvokli pirkt vai īrēt. Lai veiktu aprēķinus ir nepieciešams paņemt dzīvokļa cenu un izdalīt ar dzīvokļa gada īres kopsummu. Tā tad rēķinām. Mūsu piemērā sekojošais. 50 tūkstoši eiro dalām ar 3000 (tie ir 250 sareizināts ar 12 mēnešiem). Rezultātā sanāk nedaudz vairāk nekā 16. Ko tas nozīmē?
 • Pasaulē ir pieņemts rēķināt šādi: Ja aprēķinātais koeficients ir 20- 30, tas nozīmē, ka mājoklis ir pārāk dārgs- nav jēgas viņu pirkt, vislabāk ir īrēt. Ja koeficients ir no 10 līdz 20, tad tas ir normāls rādītājs un dzīvokļa iegāde atmaksājas. Savukārt, ja koeficients ir mazāks par 10, tad mājoklis ir ļoti lēts, tas ir steidzami jāpērk. Mūsu gadījumā, kā tas ir redzams, koeficients ir 16. Tas ir, pirkumam ir jēga.

Gudriem.lv iesaka:

http://www.gudriem.lv/hipoteka?lng=lvšeit jūs varat novērtēt hipotekāros kredītu piedāvājumus Latvijas bankās. Pēc ilga pārtraukuma bankas atkal ir atgriezušās pie kredītu izsniegšanas mājokļa iegādei, tāpēc ir īstais laiks izskatīt visus variantus.

Kā dabūt dzīvokli no pašvaldības?

Katru gadu Rīgas pašvaldība piešķir bezmaksas dzīvokļus tiem, kuri ir dzīvokļu rindā gaidītāju sarakstā. Piemēram, pagājušajā gadā ir iedalītas 575 dzīvojamās platības. Kuram tad īsti ir tiesības pretendēt uz bezmaksas mājokli un kā lai šīs tiesības nepazaudē?

Tiesības ir:

 • mazturīgiem pensionāriem, kuri dzīvo vieni, un personām ar pirmās un otrās grupas invaliditāti, ģimenēm ar bērniem invalīdiem, kurās bērniem nav atsevišķas istabas, cilvēki, kuriem ir nepieciešami, tā saucamie, servisa dzīvokļi, jo viņi pārvietojas ratiņ krēslā.
 • denacionalizētās mājas īrniekiem, kas sasnieguši pensijas vecumu vai ir pirmās vai otrās grupas invalīdi, kuri denacionalizētajā namā ir dzīvojoši līdz denacionalizācijai.
 • personas, kuras ir izliktas no saviem mājokļiem par īres parādiem un komunālo pakalpojumu parādiem, kā arī kuri ir izlikti no saviem mājokļiem, jo nespēja atmaksāt hipotekāro kredītu par mājokļa iegādei vai dzīvokļa remonta veikšanai dzīvoklī.
 • bērni, kuri palikuši bez vecāku gādības, kā arī bāreņi;
 • personas, kas atbrīvotas no apcietinājuma;
 • ģimenes ar trīs un vairāk nepilngadīgiem bērniem;
 • personas, kuras dzīvo pašvaldības teritorijā, nelabvēlīgos apstākļos vai mājoklī, kuram ir nepieciešams kapitālais remonts, kā arī personām no denacionalizētām mājām, kuras ir nonākušas tādā pat situācijā.

Svarīgi! Pastāv vēl arī citi papildus noteikumi, kuri ir jāievēro, lai varētu reģistrēties dzīvokļu gaidītāju rindā. Piemēram, personai ir jābūt deklarētai Rīgā vismaz pēdējos 5 gadus.

Vai persona var pazaudēt savu vietu gaidītāju rindā?
Izslēgt personu no gaidītāju rindas var tikai tādā gadījumā, ja viņa pārstāj atbilst kādam no iepriekš apskatītajiem reģistrācijas kritērijiem. Bet arī tādā situācijā persona var pārsūdzēt lēmumu par izslēgšanu no gaidītāju rindas pie departamenta direktora.

Kur saņemt sīkāku informāciju?

Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta mājas lapā: http://mvd.riga.lv.

Kumi.lv 50%

Cena: 11.29 € (22.60 €)
Moderni un stilīgi sieviešu svīteri kimono stilā -50%

Kumi.lv 63%

Cena:12.00 € (32.00€)
Pīlādžu SPA procedūra visam ķermenim (80 min). Baudi brīnišķīgu skaistumkopšanas un relaksācijas rituālu atpūtas no salonā THALLEO SPA

Kumi.lv 51%

Cena: 4.40 € (9.00 €)
Multicomplex Adulti (30 tabletes): 13 vitamīnu un 13 mineralu komplekss

Šeit Tu vari izvēlēties pašas lētākās OCTA polises.

Telefons slikti strādā, baterija ātri nosēžas. Ko darīt? Padomus dod TELE 2

 • Restartējiet savu mobilo telefonu, tas nozīmē pilnībā to izslēgt un pēc dažām minūtēm ieslēgt. Viedtālrunis- mazais dators, kuram ik pa laikam ir nepieciešama restartēšana. Vēlams ne retāk kā reizi nedēļā.
 • Izdzēsiet nevajadzīgas programmas. Telefons strādā lēni, ja viņa atmiņa ir pilnībā aizpildīta. Izdzēsiet programmas, kuras neizmantojiet, kā arī pārnesiet foto un video failus no telefona uz datoru vai cieto disku.
 • Attīriet telefonu no vīrusiem, kuri labākajā gadījumā tikai palēnina telefona darbību, bet sliktākajā- “zog” jūsu personīgo informāciju.
 • Atjaunojiet telefona operētājsistēmu- tas paaugstina ierīces drošību un bieži vien arī tās darbības ātrumus.
 • Jauns sākums. Ja iepriekš uzskaitītās rekomendācijas nelīdz, telefonu var pilnībā attīrīt, atjaunojot sākotnējos rūpniecības uzstādījumus. Pirms izdzēst visu telefona saturu, pārliecinieties, ka visa jums nepieciešamā informācija ir saglabāta- kontakti, fotogrāfijas, video, faili utt.

Gudriem.lv iesaka:

http://www.gudriem.lv/mobilie-tarifi?lng=lv Regulāri pārbaudi, vai tu nepārmaksā par mobilajām telefonsarunām..

Atlaiders.lv 25%

Cena:15.00 € (20.00€)
Profesionālā studijas fotosesija “All Friends Studio”: tematiskā, individuālā, topošo māmiņu, mazuļu, Pin-Up, pāru, ģimenes, draugu!

Atlaiders.lv 59%

Cena: 29.00 € (70.00 €)
Neaizmirstams lidojums paraplānā tandēmā ar instruktoru (līdz 900 m)!

Atlaiders.lv 40%

Cena: 8.45 € (14.00 €)
Ziemas prieki! Izturīgas plastmasas ragavas RACE ar bremzēm, dažādās krāsās!

Uzraksti savu atsauksmi par šo izdevumu vai arī dod mums padomu –
par ko Tev būtu interesanti lasīt turpmāk!

Ja nevēlies saņemt e-ziņas, spied šeit

 

Неправильно отображается е-mail? Читай онлайн-версию здесь! Следи за нами:
Nr.97

Застрахуй
поездку

Закажи еду
на дом

Купоны
месяца

Скидки
магазинов

Твой
автокредит

Отослать
другу

Как правильно покупать вещи в секонд-хендах?

Цены в магазинах на новую одежду «кусаются», поэтому даже вполне состоятельные дамы иногда заглядывают в так называемые секонд-хенды и умудряются найти там брендовый эксклюзив. Что нужно знать, если хочешь урвать в секонд-хенде «жемчужину»?

 1. В Латвии есть несколько крупных сетей секондов. Это «Эконом-класс», Humana и «Киломакс». Когда работодатель предлагает работнику заработную плату «брутто», то невозможно сразу понять, сколько же денег получим мы на руки. Зарплатные калькуляторы покажут, из чего состоит ваша заработная плата, какие налоги и куда из нее отчисляются (в зависимости от количества иждивенцев в семье), и сколько остается к выплате.
 2. Вещи в секондах продаются на вес. Поэтому купить можно тонкую шифоновую блузку по смешной цене. Некоторые женщины, напротив, ходят в последние дни перед привозом – в таком случае можно обновить гардероб буквально за 20-30 евро.
 3. В магазинах новой одежды продавец-консультант всегда готов помочь, секонд-хенд больше рассчитан на самостоятельный поиск. Причем искать нужно в прямом смысле. Нужно рассчитывать на то, что провести в поисках нужной вещи можно 2-3 часа.
 4. Не стоит набирать мешок вещей. Одна вещь со всего прочёсанного ассортимента – это очень хороший показатель. А две-три – это уже почти чудо! Лучше прийти в следующий привоз и опять найти что-то эксклюзивное.
 5. Некоторые считают, что раз дешево, то примерять вещи необязательно. Это неправильно. Мерить вещи нужно точно также, как и новые. И не стоит доверять этикеткам, поскольку вещи уже носили и стирали, а значит размер может не соответствовать.
 6. После покупки одежды начинается самое главное- ее обработка. В секондах дезинфекцию ношеной одежды проводят с помощью химических веществ, в частности формальдегидом. Он токсичен и негативно влияет на дыхательные пути, глаза, кожу. Формальдегид внесен в список канцерогенных веществ. Поэтому крайне важно не просто постирать вещь, а постирать ее дважды, а лучше всего отдать в химчистку.

Gudriem.lv рекомендует:

Знай свои права потребителя!
Вопрос: «Я заказала красивую блузку в немецком интернет-магазине, товар сразу же оплатила, прошло уже 4 недели, а товара все нет. Хотя в условиях доставки обещана доставка товара в течение 2 недель. Что делать?»
Центр защиты прав потребителей (ptac.gov.lv) информирует, что получить товар, заказанный в европейском интернет-магазине, вы должны в течение 30 дней после отправки заказа. Если вы ничего не получили, то первым делом следует отправить жалобу напрямую в интернет-магазин. Если же проблема остается и после этого, то стоит обратиться в Европейский центр информирования потребителей в Латвии. Www.ecclatvia.lv

Более 2000 скидочных купонов!

Скоро праздники, пора подумать о подарках! На сегодняшний момент 5400 скидочных купонов каждый день ТОЛЬКО у нас! Заходи в раздел «Купоны, акции, скидки» и покупай товары и услуги со скидками в 50-70% от первоначальной цены.

http://www.gudriem.lv/kuponi/ru/

УЗНАЙ БОЛЬШЕ

 

Умный совет

Победителем конкурса «Умный совет месяца» в этом месяце становится Илзе Якобсоне, которая прислала совет о том, как приготовить нежный творожок из замороженного кефира. Илзе получает приз от Gudriem– массаж всего тела стоимостью 20 евро. Приз предоставил портал Perkamkopa.lv.

«Это самый простой рецепт приготовления творога в домашних условиях, и также самый дешевый. Для кефирного творога надо брать жирный кефир в картонной упаковке, лучше в картонной упаковке жирностью выше 3%. Из литровой упаковки…
Читать дальше

Приз следующего конкурса – подарочная карта для посещения ресторана “Lielais Ķīnas mūris” стоимостью в 30 евро. Как получить приз от Gudriem.lv? Советы шли по этому адресу или оставляй на нашем форуме потребителей

Более 3 миллионов товаров в 673 интернет-магазинах Латвии.
Perkamkopa.lv 43%

Цена: 2.29 € (3.29 €)
Сережки “Снежинки” из новой коллекции, с красивыми прозрачными кристаллами Swarovski Elements™ и позолотой из белого золота!

Perkamkopa.lv 40%

Цена: 4.20 € (7.00 €)
СДЕЛАННЫЕ В ЛАТВИИ свечи с корицей, розой и пр. и растопки из соевого воска для костра или камина от “WooMea”

Perkamkopa.lv 40%

Цена: 4.80 € (8.00 €)
Развивающие деревянные игрушки “Eko Telpa” для детей, СДЕЛАННЫЕ В ЛАТВИИ (2-5 лет)

Снимать или покупать квартиру. Какой вариант выгоднее именно сегодня?

Чтобы ответить на этот вопрос и сделать умный выбор, вооружимся калькулятором и выслушаем советы экспертов.

 • Предположим, что семья  хочет снять двухкомнатную квартиру в серийном доме в Иманте. Квартира со нормальным ремонтом обойдется в 250-280 евро.  Если семья решит купить похожую квартиру в серийном проекте в том же районе, то ей нужно выложить около 45-50 тысяч евро. Заходим в самый обычный кредитный калькулятор и высчитываем, что если брать кредит на покупку такой квартиры, то ежемесячная плата банку составит примерно те же 250-270 евро. При средней годовой ставке в 5% и сроке возврата кредита в 25 лет. То есть вопрос остается – что же выгодней, снимать или арендовать?
 • Тем, кто не может определиться, нужно оценить дополнительные факторы. Эксперты рекомендуют оценить следующие факторы: насколько велик на рынке выбор квартир для аренды, готов ли владелец квартиры заключить с жильцами долгосрочный договор, чтобы семье не пришлось переезжать с места на место каждые три месяца. Такое в Латвии происходит очень часто: только семья въехала и обустроилась, а у владельца квартиры поменялись планы и он просит ее освободить.
 • Для тех, кто умеет считать, есть специальная формула, которая позволяет понять, что на самом деле выгоднее, покупать квартиру или снимать. Для этого берется цена квартиру и делится и делится на годовую стоимость аренды. Итак, снова считаем. В нашем примере получается следующее. 50 тысяч евро делим на 3000 евро (это 250 евро умноженные на 12 месяцев). Выходит немногим более 16. Что это значит?
 • В мире считается так. Если этот коэффициент составляет 20-30, значит жилье слишком дорогое – нет смысла покупать, лучше арендовать. Если коэффициент от 10 до 20, это нормальный показатель, покупка жилья оправданна. А если коэффициент менее 10, то жилье очень и очень дешевое, надо срочно покупать. В нашем случае, как мы видим, коэффициент 16. То есть покупка имеет смысл.

Gudriem.lv рекомендует:

http://www.gudriem.lv/hipoteka?lng=ru – Здесь ты сможешь оценить все предложения по ипотеке от латвийских банков. После длительного затишья банки опять вернулись к выдаче кредитов на покупку жилья, поэтому самое время просчитать варианты.

Как получить жилье от самоуправления?

Каждый год Рижское самоуправление предоставляет бесплатное жилье для так называемых «очередников». Например, в прошлом году очередникам выделено 575 жилых помещений. Кто же имеет право на бесплатное жилье и как не потерять это право?

Имеют право:

 • отдельно проживающие малоимущие пенсионеры и лица с инвалидностью 1-й и 2-й группы, семьи с детьми с инвалидностью, в которых ребенок не имеет отдельной комнаты, люди, которым необходимо т.н. сервисное жилье, поскольку они перемещаются к коляске.
 • жильцы денационализированных домов, достигшие пенсионного возраста, лица с инвалидностью 1-й и 2-й группы, которые проживали там до денационализации.
 • лица, выселенные из жилой площади за долги по аренде и коммунальные услуги или же потому, что они не смогли расплатиться с ипотечным кредитом, взятым на приобретение или ремонт единственной квартиры.
  дети без попечения родителей, а также сироты.
 •  лица, освободившиеся из мест заключения.
 • семьи с тремя и более несовершеннолетними детьми.
 •  лица, проживающие на площади самоуправлений, непригодной для жилья или же нуждающейся в капитальном ремонте, а также жильцы денационализированных домов, которые оказались в такой же ситуации.

Важно! Существует еще ряд дополнительных условий для регистрации, которые должны быть соблюдены, например, декларация в Риге последние 5 лет, чтобы получить помощь по квартирным вопросам.

Может ли человек «потерять» очередь?

Снять человека с очереди можно только в том случае, если он перестает соответствовать предусмотренным критериям регистрации. Но и  этом случае человек  может обжаловать решение об исключении из очереди у директора департамента.

Где получить более подробную информацию?

На сайте Департамента по жилищным вопросам и охране окружающей среды Рижской думы: http://mvd.riga.lv.

Kumi.lv 50%

Цена: 11.29 € (22.60 €)
Модные и стильные легкие женские свитера в стиле кимоно -50%

Kumi.lv 63%

Цена: 12.00 € (32.00 €)
Рябиновая SPA процедура для всего тела (80 мин). Насладитесь великолепным ритуалом красоты и релаксации от салона THALLEO SPA

Kumi.lv 51%

Цена: 2.85 € (7.11€)
Multicomplex Adulti (30 таблеток): комплекс 13 витаминов и 13 минералов

Здесь Ты сможешь выбрать самый дешевый полис OCTA .

Телефон плохо работает, быстро садится батарея. Что делать? Советы даёт Tele2

 • Сделайте перезапуск телефона, что означает полностью его выключить и включить. Смартфон – это маленький компьютер, который время от времени нуждается в перезапуске. Желательно, не реже чем раз в неделю.
 • Удалите ненужные приложения. Телефон работает медленно, если его память полностью занята. Удалите приложения, которыми не пользуетесь, а также перенесите фото и видео файлы с телефона на компьютер, на облако или внешний жёсткий диск.
 • Очистите телефон от вирусов, которые в лучшем случае только замедляют работу телефона, но в худшем –«крадут» вашу личную информацию.
 • Обновите операционную систему телефона – это повышает безопасность устройства, а часто и скорость его работы.
 • Новое начало. Если перечисленные рекомендации не помогут, телефон можно полностью очистить, восстановив исходные настройки. Прежде чем удалить все содержимое телефона, убедитесь, что всё необходимое сохранено – контакты, фото, видео, файлы и т. д.

Gudriem.lv рекомендует:
http://www.gudriem.lv/mobilie-tarifi?lng=ru – Регулярно проверяй, не переплачиваешь ли ты за мобильные разговоры!

Atlaiders.lv 25%

Цена: 15.00 € (20.00 €)
Профессиональная студийная фотосессия в “All Friends Studio”: тематическая, индивидуальная, семейная, Pin-Up, для малышей, компании, для будущих мамочек!

Atlaiders.lv 59%

Цена: 29.00 € (70.00 €)
Ознакомительный полёт на параплане в тандеме с инструктором (до 900 м)!

Atlaiders.lv 40%

Цена:8.99 € (14.00 €)
Зимние радости! Прочные пластиковые санки с тормозом RACE, разных цветов!

Напиши свой отзыв об издании или поделись советом -
какие новости Ты бы хотел получать дальше!

Если больше не хочешь получать электронные новости, жми сюда

 

.