Ievadi sava transportlīdzekļa datus:

Reģistrācijas numurs
Apliecības numurs
Ir invalīda apliecība:
Polises iegāde portālā Gudriem.lv tiek nodrošināta sadarbība ar apdrošināšanas brokeri SIA “IIZI Brokers”. IIZI Brokers sūdzību izskatīšanas kārtību un citu svarīgu informāciju atradīsiet vietnē www.iizi.lv

OCTA Polises

3 mēn.
6 mēn.
9 mēn.
12 mēn.
3 iemesli kāpēc salīdzināt OCTA polisi portālā Gudriem.lv

Mūsu partneris ir apdrošināšanas brokeri SIA IIZI Brokers, kuram ir izdevīgākie ilgtermiņa līgumi ar apdrošināšanas sabiedrībām Latvijā. Tu taupi savu laiku, jo Tu dažu sekunžu laikā uzzini lētāko OCTA polises cenu savai automašīnai! Tu vienmēr vari saņemt operatīvu un kvalitatīvu konsultāciju pie mūsu konsultantiem par visiem ar OCTA apdrošināšanas polisi saistītajiem jautājumiem.

Iegādājies OCTA apdrošināšanas polisi uzreiz pēc aprēķinu veikšanas!

Gudriem.lv nodrošina saviem apmeklētājiem jaunu apdrošināšanas pakalpojumu servisu - iespēju aizpildīt polises pieteikumu, tūlīt pēc aprēķina veikšanas, un uzreiz noformēt polises iegādi. Izvēlieties sev piemērotāko polises risinājumu Gudriem.lv / "OCTA" apakšsadaļā "PIRKT" un noformējiet pirkumu dažu minūšu laikā. Pēc pirkuma veikšanas polise tiks nosūtīta Jums Pdf. formātā uz e-pastu.
Polises iegāde portālā Gudriem.lv tiek nodrošināta sadarbībā ar apdrošināšanas brokeri SIA IIZI Brokers.
Tiem portāla apmeklētājiem, kuri vēlās tikai salīdzināt polišu cenu piedāvājumu, šī iespēja ir pieejama Gudriem.lv / "OCTA" apakšsadaļā "SALĪDZINĀT".
Konsultācija polises iegādes jautājumos : +371 66047045, +371 26955595

3 mēn.
6 mēn.
9 mēn.
12 mēn.
Mājas lapas saite

OCTA ar paplašinātām iespējām

3 mēn.
6 mēn.
9 mēn.
12 mēn.
Mājas lapas saite
Obligātās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas līgums ir nepieciešams ikvienam sauszemes transportlīdzekļa īpašniekam vai tās pilnvarotajiem, tiesīgajiem lietotājiem.
Apdrošināšana  sedz visus apdrošinātā transporta līdzekļa īpašnieka vai tiesīgā automašīnas lietotāja nodarītos zaudējumus cēļū satiksmes negadījumā trešajām personām.

Apdrošināšanas līgumu veidi Latvijas Republikā ir:
 • Standartlīgums – iespējamais transporta līdzekļa apdrošināšanas periods - 3, 6, 9 vai 12 mēneši;
 • Robežapdrošināšanas līgums - iespējamais apdrošināšanas periods no 1 mēneša līdz 1 gadam;
 • Zaļā karte - iespējamais apdrošināšanas periods - 15 dienas, 1 līdz 12 mēneši.

Izmantojot mūsu OCTA kalkulatoru Jūs varat internetā salīdzināt auto apdrošināšanas polišu cenas un izvēlēties lētāko.

Garantēta lētākā OCTA polise portālā Gudriem.lv
Kā tiek aprēķināta OCTA cena?

OCTA jeb obligātā civiltiesiskās atbildības apdrošināšana nepieciešama ikvienam sauszemes transportlīdzeklim, kas piedalās satiksmē. OCTAS galvenā funkcija – atlīdzināt zaudējumus, kas transportlīdzekļa vadītāja izraisīta negadījuma rezultātā ir radušies trešās personas veselībai vai/un īpašumam.

Atlīdzību var saņemt persona, kas cietusi negadījumā, bet nav vainīga tā izraisīšanā. Tas var būt ne tikai transportlīdzekļa vadītājs, bet arī īpašnieks vai pasažieris. Ja ir cietusi persona, maksimālā zaudējumu summa, kuru kompensē OCTA, ir 5 000 000 eiro, savukārt, ja cietusi manta – 1 000 000 eiro.

Aplūkojot polišu piedāvājumu internetā, ikviens no mums vēlas atrast lētas OCTAS. Taču vispirms nepieciešams saprast, kā rodas OCTA cena. To ietekmē vairāki faktori:

 • Bonus – Malus klase;
 • Vieta, kur reģistrēts transportlīdzeklis;
 • Fiziskais vai juridiskas personas statuss;
 • Transportlīdzekļa izmantošanas nolūks un ekspluatācijas apstākļi;
 • Transportlīdzekļa veids;
 • Transportlīdzekļa pilnā masa;
 • Polises darbības laiks.

Aplūkosim tuvāk Bonus – Malus. To uzskata par daļu no OCTA sistēmas, jo 17 klases, kas ietilpst Bonus – Malus, spēj sniegt objektīvu apdrošinājuma riska novērtējumu. Ikviens apdrošinātājs, nosakot OCTA cenu, izmanto Bonus – Malus.

Bonus – Malus 17 klases iedalās šādi:

 • 1. – 5. klasi piešķir transportlīdzekļu īpašniekiem, kuri izraisījuši ceļu satiksmes negadījumus. Šīs ir augstākā riska klases;
 • 7. – 17. klasi piešķir transportlīdzekļu īpašniekiem, kuri neizraisa ceļa satiksmes negadījumus un katru gadu iegādājas OCTA apdrošināšanas polisi, kas darbojas vismaz 275 dienas. Šīs ir zema riska klases;
 • 6. klasi sauc arī par sākuma klasi. Tai nav noteikta riska, un tajā ietilpst visi transportlīdzekļu īpašnieki, kuri šo polisi iegādājas pirmo reizi un kuriem nav OCTA vēstures.

Bonus – Malus klase tiek pārrēķināta vienreiz gadā – 15.septembrī. Ja persona regulāri būs iegādājusies apdrošināšanu, kā arī nebūs izraisījusi negadījumus, viņam tiks piemērota augstāka klase, kā rezultātā samazināsies maksa par pašu polisi.

Bonus – Malus sistēma Latvijā tika ieviesta 2006.gadā. Kādēļ tā nepieciešama? Ļoti vienkārši - šī sistēma paredz to, ka apzinīgākie transportlīdzekļu īpašnieki, kuri neizraisa negadījumus, par OCTA maksās mazāk, savukārt tie, kuri būs vainojami negadījumu izraisīšanā, maksās vairāk.

Klientam sniedzamā informācija par apdrošināšanas starpnieka darbību un apdrošināšanas līguma nosacījumiem saskaņā ar Apdrošināšanas un pārapdrošināšanas izplatīšanas likuma 34. un 36. panta prasībām

IIZI Brokers, kā apdrošināšanas starpniekam, saskaņā ar Apdrošināšanas un pārapdrošināšanas izplatīšanas likuma 34. un 36.panta prasībām, ir pienākums par savu darbību sniegt Klientam šādu informāciju:

 • Apdrošināšanas starpniecības pakalpojumu, veicot apdrošināšanas piedāvājumu vispusīgu analīzi, kura rezultātā Klients izvēlas slēgt apdrošināšanas līgumu, Klienta vārdā un interesēs sniedz apdrošināšanas brokeru sabiedrība – SIA “ IIZI BROKERS”, reģistrācijas numurs 40003349492, juridiskā adrese: Vienības gatve 109, Rīga, LV-1058, Latvija, elektroniskā pasta adrese: birojs@iizi.lv.
  • IIZI Brokers sniedz individualizētas rekomendācijas par pārdošanai paredzētajiem apdrošināšanas produktiem. IIZI Brokers sniedz Klientam objektīvu informāciju par piedāvātajiem apdrošināšanas produktiem saprotamā veidā, lai Klients, pamatojoties uz saņemto informāciju, varētu pieņemt lēmumu. Šo informāciju IIZI Brokers sagatavo atbilstoši piedāvātā apdrošināšanas līguma sarežģītībai un Klienta kategorijai.
  • Ikvienai personai ir tiesības ārpustiesas ceļā iesniegt rakstveida sūdzību IIZI Brokers, par IIZI Brokers sniegtajiem pakalpojumiem, atbilstoši kārtībai, kas atrodama IIZI Brokers mājaslapā: https://www.iizi.lv/iizi-grupa/sudzibu-izskatisanas-kartiba/
  • IIZI Brokers ir reģistrēts kā apdrošināšanas un pārapdrošināšanas brokeru sabiedrība, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas uzturētajā, publiskajā un jebkurai personai pieejamajā Apdrošināšanas un pārapdrošināšanas starpnieku reģistrā ar reģistrācijas nr.06.09.02/143. Pārliecināties par IIZI Brokers reģistrāciju Apdrošināšanas un pārapdrošināšanas starpnieku reģistrā var pieprasot informāciju Finanšu un kapitāla tirgus komisijai vai tās mājas lapā www.fktk.lv.
  • IIZI Brokers nav ne tiešas, ne netiešas līdzdalības, kas aptver 10 un vairāk procentu no apdrošināšanas komersanta vai ārvalsts apdrošinātāja filiāles mātes sabiedrības balsstiesīgo akciju skaita vai pamatkapitāla, nevienā apdrošināšanas komersantā vai ārvalsts apdrošinātājā, kurš izveidojis ārvalsts apdrošinātāja filiāli Latvijas Republikā. Nevienam apdrošināšanas komersantam, tā mātes sabiedrībai vai ārvalsts apdrošinātājam, kurš izveidojis ārvalsts apdrošinātāja filiāli Latvijas Republikā, nav ne tiešas, ne netiešas līdzdalības IIZI Brokers, kas aptver 10 un vairāk procentu no IIZI Brokers balsstiesīgo akciju skaita vai pamatkapitāla.
  • IIZI Brokers nav līgumisku saistību nodarboties ar apdrošināšanas izplatīšanu tikai viena vai vairāku noteiktu apdrošināšanas komersantu vai ārvalsts apdrošinātāju filiāļu interesēs.
  • IIZI Brokers atlīdzības veids par piedāvāto apdrošināšanas līgumu ir atlīdzība (komisija) par apdrošināšanas izplatīšanu, kas ir iekļauta apdrošināšanas prēmijā.
 • Pirms apdrošināšanas līguma noslēgšanas IIZI Brokers, pamatojoties uz Klienta sniegto informāciju, noskaidro Klienta prasības un vajadzības, kā arī iemeslus, kas ir par pamatu sniegtajām konsultācijām par attiecīgo apdrošināšanas pakalpojumu.
 • IIZI Brokers, ievērojot Klienta vajadzības, sniedz ieteikumus un sagatavo piedāvājumu, pamatojoties uz vispusīgu apdrošinātāju piedāvājumu analīzi.
Ietaupi € 90*
Uzliec atgādinājumu
* Sods par braukšanu bez OCTA
OCTA atgādināšanas serviss
x

Uzstādi SMS un/vai e-pasta atgādinājumu un savlaicīgi saņem info par polises beigu termiņu.
Sods par braukšanu bez OCTA – 90 €.
Jūties droši ceļā!

E-pasts:
 (e-pasta atgādinājums)  
Tālruņa numurs:
 (sms atgādinājums)
 
Atgādināt:
dienas iepriekš

E-pastā, kuru Tu saņemsi, būs tiešā saite uz aktuālo reitingu ar OCTA piedāvājumiem Tavai automašīnai.

Pievērs uzmanību: Gudriem.lv rāda aktuālās cenas tieši no Apdrošinātāju mājas lapām.

Gribu saņemt e-ziņās par jaunajiem servisiem un īpašiem piedāvājumiem no Gudriem.lv