Interneta ātruma ziņā ASV septītā lielākā pilsēta atpaliek no Rīgas

Lai gan Sanantonio ir septītā lielākā ASV pilsēta ar plaukstošu ekonomiku un veiksmīgu attīstību, interneta ātruma ziņā tā krietni vien atpaliek no Latvijas galvaspilsētas Rīgas, secina laikraksts «The New York Times».

 

Kā, atsaucoties uz pētījumu uzņēmuma «Ookla» datiem, norāda izdevums, vidējais interneta ātrums Rīgā, kurā ir uz pusi mazāk iedzīvotāju nekā Sanantonio, vismaz divarpus reizes pārsniedz ASV septītās lielākās pilsētas rādītājus.

 

Tas nozīmē, ka divu stundu garas augstas izšķirtspējas filmas lejupielādei Rīgā vidēji nepieciešamas 13 minūtes, taču Sanantonio tas prasītu 35 minūtes laika, raksta avīze, piebilstot, ka Sanantonio par internetu nākas maksāt aptuveni četras reizes vairāk nekā Rīgā.

 

Kā teikts «New York Times» rakstā, Savienotās Valstis, kurās internets tika radīts, šobrīd nespēj piedāvāt ātru un izdevīgu platjoslas internetu, kā to apliecina arī virkne ekspertu un pētījumu.

 

Par ātru platjoslas internetu tiek uzskatīti tādi interneta sakari, kas nodrošina lielāku ātrumu par desmit megabitiem sekundē. «The New York Times» atzīmē, ka Rīgā šis rādītājs ir vidēji 42 megabiti sekundē, taču daudziem lietotājiem decembra vidū tas jau sasniedza 100 līdz pat 500 megabitus sekundē. Salīdzinājumam – Sanantonio šis rādītājs ir vidēji 16 megabiti sekundē.

 

Lai gan kabeļtelevīzijas uzņēmumi un telefonkompānijas nodrošina lielāku interneta ātrumu, daudzām Sanantonio mājsaimniecībām šāds pakalpojums nav pa kabatai.

LETA.
2013. gada 31. decembrī 10:53

Gudriem.lv,
Raksts ir publicēts Komunikāciju ziņas.