OCTA noslēdz gadu ar 2,6 miljonu zaudējumu

Saskaņā ar Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) 2010.gada OCTA apdrošināšanas darbības rādītājiem, aizvadītais gads raksturojams, kā lejupslīdes “zemākā punkta” pārvarēšanas gads. Kaut arī kopumā 2010.gadā vērojama neliela tirgus situācijas stabilizācija, tomēr pagājušais gads OCTA apdrošināšanas nozarē noslēgts ar negatīvu bilanci.

Pēc LTAB rīcībā esošiem datiem 2010.gadā tika noslēgti 1’174’721 OCTA apdrošināšanas līgumi, kas ir par 5’032 līgumiem vairāk kā 2009. gadā. Būtiski, ka salīdzinājumā ar 2009.gadu arvien lielāku popularitāti iegūst 12 mēnešu līgumi. Šajā pozīcijā 2010.gadā vērojams kāpums par gandrīz 5% jeb 24’514 līgumiem.

“Transportlīdzekļa īpašnieku vēlme iegādāties OCTA apdrošināšanas polisi uz laika periodu 12 mēneši ir vērtējama ne tikai kā autovadītāju paraduma maiņa. Tā ir pozitīva iezīme, kas vienlaicīgi demonstrē transportlīdzekļa autovadītāju atbildību gan pret sevi, gan pārējiem autovadītājiem, jo haotiska OCTA polises iegāde bieži vien demonstrē autovadītāju tendenci vieglprātīgi attiekties pret iespējamiem ceļu satiksmes negadījumiem, kā arī savu saistību izpildi zaudējumu segšanā”, uzskata LTAB valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics.
 

Gudriem.lv,
Raksts ir publicēts Apdrošināšanas ziņas.