Gudra izvēle 82 E-žurnālu arhīvs


E-pasta saturs attēlojas nepilnīgi? Lasiet žurnāla online versiju šeit! Seko mums:
Nr.82

Apdrošini
ceļojumu

Pasūti maltīti
uz mājām

Mēneša
kuponi

Lielveikalu
atlaides

Tavs
autokredīts

Nosūtīt
draugam

Ir pienācis marts! Neaizmirsti saņemt nodokļu atmaksu!

Gudriem.lv atgādina, ka sākot no 2014. gada 3. marta, Valsts ieņēmumu dienests sāk pieņemt rezidentu 2013. gada ienākumu deklarācijas. Kam ir jāiesniedz deklarācija, un kas var darīt to pēc izvēles? Kā iegūt kompensāciju par pārmaksāto ienākuma nodokli?

 • Ienākumu deklarāciju obligāti jāiesniedz tiem, kuri 2013. gadā bijuši ekonomiski aktīvi, piemēram, ir individuāla uzņēmuma, zemnieku saimniecības īpašnieki, iedzīvotāji, kuri guvuši ienākumus no profesionālas darbības, izīrē savu nekustamo īpašumu u.c. Deklarācija jāiesniedz arī cilvēkiem, kas saņēmuši ienākumus, strādājot ārzemēs (tajā skaitā jūrniekiem, kuri strādājuši uz starptautiskas satiksmes kuģiem).
 • Tiem, kas saņēmuši ar nodokli neapliekamus ienākumus, kas 2013. gadā kopumā pārsnieguši 2160 latus (piemēram, no personīgo lietu pārdošanas), kā arī tiem, kuru ienākumi apliekami ar 10% nodokļa likmi (piemēram, no kapitāla, kas saņemts pārdodot augošu mežu vai meža materiālu) un kuriem nav nācies maksāt nodokli ienākuma izmaksas vietā.
 • Un, visbeidzot, citu ar nodokli apliekamo ienākumu saņēmējiem, ja izsniegšanas vietā nav bijis jāmaksā nodoklis, ieskaitot ziedojumus no fiziskām personām, kas ir apliekami ar iedzīvotāju ienākuma nodokli (ja pagājušajā gadā Tu aktīvi saņēmi dāvanas, Tev vajadzētu konsultēties ar VID, vai zvanīt pa tel. 67028703 un noskaidrot, vai ir nepieciešams iesniegt nodokļu deklarāciju konkrētā gadījumā).
 • Fiziskas personas var iesniegt savu nodokļu deklarāciju pēc izvēles – gan elektroniskā veidā, gan uz papīra. Aprēķinātajam ienākuma nodoklim vajadzētu tikt iemaksātam budžetā līdz 2014. gada 16. jūnijam.
 • Fiziskām personām ir tiesības saņemt pārmaksātā nodokļa atmaksu saprātīgiem izdevumiem (piemēram, mācību maksa un medicīnas pakalpojumi, apdrošināšanas prēmijas, saskaņā ar līgumu par dzīvības apdrošināšanu, u.c.) Lai saņemtu atmaksu, no 2014. gada 3. marta  līdz 2014. gada 16.jūnijam jāiesniedz gada ienākumu deklarācija kopā ar apliecinošiem dokumentiem (čekiem un kvītīm).
 • Svarīgi zināt, ka 2014. gadā vari pieprasīt pārmaksātā nodokļa atmaksu ne tikai par 2013. gadu, bet par visiem iepriekšējiem 3 gadiem: 2011., 2012. un 2013. gadu. Lai to izdarītu, dodieties uz Valsts ieņēmumu dienesta reģionālo nodaļu un aizpildi deklarāciju.
 • Atbilstošus dokumentus nevar iesniegt tie iedzīvotāji, kuri 2013. gada laikā nav maksājuši ienākuma nodokli, kā arī tie, kuri pagājušajā gadā bijuši mikrouzņēmumu darbinieki un maksājuši fiksētu ienākuma nodokli, kā arī fiziskas personas, kuras maksājušas pazeminātas likmes ienākuma nodokli.

Vairāk kā 2000 atlaižu kuponu vienkopus portālā Gudriem.lv!

Meklē dāvanu mīļotajam cilvēkam vai arī esi jau uzsācis lielo pavasara tīrīšanu? Varbūt esi izlēmis atjaunot garderobi? Kolektīvās iepirkšanās kuponi dod iespēju iegādāties preces, samaksājot 40 – 50% no to pamatvērtības. Ja vēl neesi mēģinājis, ienāc un ietaupi! Kādēļ maksāt vairāk?

UZZINI VAIRAK

Gudrais Padoms

Šoreiz Gudrā padoma autore ir Olga Prigoževa, kura dalījās ar mums padomā par to, kā mājas apstākļos izgatavot sauso šampūnu. Balvā Olga saņem kosmētisko procedūru 25 eiro vērtībā. Balvu nodrošina portāls Perkamkopa.lv

"Pavisam nejauši uzgāju lielisku šampūna recepti, kas ne tikai cīnās ar blaugznām, bet arī atveseļo bojātus matus. Visas sastāvdaļas ir vienkāršas un lētas, tādēļ arī ekonomija ģimenes budžetam būs ievērojama. Šampūnam izvēlies 3 – 5 dažādus augus. Es ņēmu bērzu lapas…

Lasīt tālāk

Nākamā padoma autors balvā saņems pusdienas divām personām 25 eiro vērtībā. Kā saņemt balvu no Gudriem.lv? Iesūti savu padomu! Padomus raksti te.

  Atrodi izdevīgāko preci kādā no gandrīz 700 interneta veikaliem visā Latvijā. Ienāc un pārliecinies.
Diamondsky.lv 50%

Cena: 21.99 € (43.98€)
Apburošs gredzens "Junona" ar pārklājmu no 18-mīt karātu baltā zelta un inkrustāciju no caurspīdīgiem Swarovski Elements™

Cherry.lv 54%

Cena: 12.50 € (17.90 €)
Tigi matu kopšanas līdzekļi

Diamondsky.lv 50%

Cena: 15.67€ (31.34€)
Auskaru komplekts "Kastiēla Asaras" ar neticama skaistuma, ideāliem Swarovski Elements™ kristāliem!

Pavasaris ir klāt un arī bedres uz ceļa kļūst pamanāmākas. Informācija tiem, kuri kļuvuši par bedraino ceļu upuriem.

Saskaņā BALTA sniegto informāciju, pērn kopumā aptuveni 400 negadījumiem tika izraisīti dēļ bedrēm, un lielākā daļa negadījumu notikuši uz ceļiem Vidzemē.
Visbiežāk bedres rada kaitējumu riteņu diskiem un riepām, kā arī bieži vien tiek bojāti buferi. Aptuveni 80 procentos gadījumu, bedru dēļ radīti kaitējumi automašīnas apakšējai daļai – riepām, diskiem un buferiem. Parasti šie bojājumi nav ļoti nopietni, bet ir daži gadījumi, kad bedres izraisa daudz lielāku un būtisku kaitējumu automašīnas šasijai vai korpusam.

Kā mazināt bedru radītos kaitējumus?

 • Regulāri un rūpīgi notīri vējstiklu un sānu logus, lai Tu varētu pamanīt šķēršļus;
 • Parūpējies par slotiņu darbību vai nomaini tās pret jaunām un rūpējies par stiklu tīrītāju šķidruma pietiekamību;
 • Neaizmirstiet notīrīt lukturus – netīri lukturi samazina redzamību tumsā;
 • Izvēlies piemērotu braukšanas ātrumu, jo īpaši braucot pa nezināmiem ceļiem;
 • Izvēlies riepas, kas atbilst laika apstākļiem – saskaņā ar CSDD , ziemas riepas ir jāuzstāda no 01.12. līdz 01.03. un atceries, ka zema profila riepas nav īpaši piemērotas Latvijas ceļiem;
 • Ja esi pamanījis bedri, bremzē nekavējoties, bet, ja apbraukt bedri nav iespējams, bremzēšana pirms tās un ātruma samazināšana noteikti samazinās kaitējumu automašīnai;
 • Atcerieties, ka KASKO sedz zaudējumus, kas radušies bedru dēļ!

Gudriem.lv iesaka:

Pie mums pieejami noderīgi servisi katram autovadītājam. Izvēlies izdevīgāko OCTA un KASKO polises piedāvājumu. Ja pienācis laiks iegādāties jaunu auto, par orientieri auto līzinga tirgū var kalpot mūsu auto līzinga salīdzināšanas serviss.

Kā aizņemties 100 – 500 eiro līdz algas dienai vai svarīgam pirkumam? Izmanto ātro kredītu pakalpojumus un saņem naudu pusstundas laikā. Piedāvājumi no uzņēmumiem, kuri izsniedz ātros kredītus.

medShop 53%

Cena: 11.37 € (24.19€)
Stilīgs matu griezums + veidošana salonā Amare La Vita – nevainojamam tēlam

Donkupon.lv 98%

Cena: 2.00 € (71.14€)
Teorijas kurss B kategorijai – 2 nedēļās, RIPO -98%

Prieks.lv 79%

Cena: 12.81 € (60.47€)
Studija "Sun-City" piedāvā: pieci VAI desmit miostimulācijas seansi tvirtākam augumam ar atlaidi līdz 81%!

  Ja Tev nav personīgā auto, salīdzini brauciena cenas un piesaki taksometru sadaļā Taksometri

Noderīga informācija Tev un Tavai ģimenei!

 1. Karjeras dienas – jau martā!

No 25. līdz 27. martam "e-prasmju nedēļas" ietvaros norisināsies jau 3. Ikgadējā Karjeras diena informācijas tehnoloģiju (IT) sfēras interesentiem. Šīs dienas galvenais mērķis ir iepazīstināt 9. un 12. klašu skolēnus ar IT profesijām un darba iespējām dažādos uzņēmumos.
Jauniešiem būs iespēja apmeklēt uzņēmumus, kā arī valsts un pašvaldību institūcijas, kas strādā informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomā.

Karjeras dienu ietvaros norisināsies dažādi motivējoši pasākumi, sacensības un konkursi jauniešiem, kā arī semināri uzņēmumiem. Plašāka informācija:
www.eprasmes.lv

 1. Steidzies uz notāru dienām un saņem bezmaksas konsultāciju!

5. un 6. martā jau 9. gadu pēc kārtas norisināsies „Notāru dienas”, kuras rīko Latvijas Zvērināto notāru padome. Dienu ietvaros notāri Rīgā un Latvijas reģionos sniegs bezmaksas konsultācijas, ļaujot visiem interesentiem saņemt atbildes uz juridiskiem jautājumiem. Šogad īpašs uzsvars „Notāru dienās” tiks veltīts tiesiskajai aizsardzībai reģistrētās un nereģistrētās attiecībās. Bezmaksas konsultācijas varēs saņemt 111 notāru birojos 30 Latvijas pilsētās.

Notāru dienu grafiks:

Laiks: 5.,6.marts
Konsultāciju norises vietas:

 • Notāru birojos visā Latvijā – no 10:00 līdz 16:00 (adreses atrodamas: ej.uz/notaruadreses)
 • Latvijas Zvērināto notāru padomes birojā, Rīgā, Kr. Valdemāra ielā 20 – 8
 • Jautājumi Skype – lietotāja vārds: Notaru_dienas
 • Jautājumi Twitter @NotaruDienas
 1. Kā ietaupīt uz pārtiku?

Vai Tu zināji, ka Baltijas iedzīvotāji kļuvuši nesaimnieciskāki un izmet atkritumos vairāk pārtikas produktu nekā gadu iepriekš? Tikai 30% Latvijas iedzīvotāju pērk tieši tik daudz pārtikas, cik nepieciešams viņu ģimenei. Kā skaidroja GfK Klientu un produktu attīstības direktore Ilze Kronberga, šī tendence jāapskata vienkopus ar pieaugošo akciju un atlaižu skaitu, iegādājoties pārtikas produktus. „Zemo cenu eiforija” neļauj iedzīvotājiem loģiski aprēķināt, cik daudz pārtikas viņiem ir nepieciešams. Latvijā „nesaimniecisko” pircēju skaits gada laikā pieaudzis par 7%.

Tuvojoties elektrības cenu pieaugumam, jautājums – kā ietaupīt uz pārtiku? – kļūst aizvien aktuālāks. Piedāvājam ērtus un mūsu lasītāju pārbaudītus ieteikumus katrai dienai:

 1. Gatavojam paši! Mēģini nepirkt pusfabrikātus, tie vienmēr ir dārgāki nekā mājās gatavots ēdiens. Turklāt, labums no tiem ir daudz mazāks. Tā vietā, lai pirktu desas ar konservantiem, labāk pērc gabalu gaļas, kuru var cept vai veikt samalt malto gaļu. Salīdzini cenas veikala salātiem, konditorejas izstrādājumiem un produktu cenas, kas vajadzīgi to sagatavošanai – atšķirība ir ļoti būtiska.
 2. Laicīgi sagatavo produktu sarakstu nedēļai. Iepērkoties vienmēr vadies pēc sarakstā norādītajam vajadzīgajām precēm. Tādējādi visus produktus izlietosi pilnībā un neko nevajadzēs izmest. Bieži vien ledusskapī kāds produkts stāv tik ilgi, kamēr nesabojājas.
 3. Salīdzini cenas! Pat tad ja esi pieradis iepirkties tikai vienā veikalā, neslinko un pārbaudi savas apkārtnes veikalos piedāvātās produktu cenas. Praktiski visiem lielajiem veikaliem ir interneta portāli, kuros pieejami akcijas preču katalogi.
 4. Izvēlies preces no zemākajiem plauktiem. Kā rāda prakse – dārgākais produkts ne vienmēr ir kvalitatīvākais. Reizēm viens un tas pats produkts dažādiem ražotājiem atšķiras tikai ar iepakojumu par kuru nākas pārmaksāt ne mazums naudas. Lielveikalos lētākie produkti tiek novietoti zemākajos plauktos, bet pārējie – acu augstumā.
 5. Pārbaudiet svaru un apjomu. Pēdējā laikā tirgū var novērot interesantu tendenci – produkta svara un apjoma nelielu samazināšanu. Protams ražotājs to atklāti norāda uz iepakojuma, piemēram, krējuma iepakojumā ielieti 420 grami produkta, bet mēs esam pieraduši, ka standarta piepakojums ir 500 grami, tādēļ nepārbaudām tilpumu. Esi uzmanīgs, šobrīd šādu metodi piekopj daudzi ražotāji.
 6. Produktus, kas ilgi nebojājas (makaroni, graudaugi)  labāk pirkt lielos daudzumos mazumtirdzniecības un vairumtirdzniecības veikalos vai bāzēs. Cenas ir daudz zemākas. Tu vari arī iepirkties vairumā kopā ar draugiem, radiem, paziņām un dalīt iegādāto preci. Tādā veidā ietaupījums būs vēl ievērojamāks.

Tev ir lieliska iespēja iegādāties ēdienus no Latvijas bistro, kafejnīcām un restorāniem neizejot no mājas. Piegādes cenas meklē mūsu mājaslapā.

Zizu.lv 50%

Cena: 13.50 € (27.00€)
Garšīgs un daudzveidīgs "Niigata set" suši komplekts (32 gab.) no "Mikado Sushi" ar 50% atlaidi. Eksotisks prieks jūsu acīm un vēderam!

Citylife.lv 38%

Cena: 36.99 € (60.00 €)
NIKE skriešanas apavi sievietēm

PerkamKopā.lv 48%

Cena: 12.90 € (25.00 €)
Elegants džentlmeņa komplekts – zīda kaklasaite un aproču pogas

Uzraksti savu atsauksmi par šo izdevumu vai arī dod mums padomu –
par ko Tev būtu interesanti lasīt turpmāk!

Ja nevēlies saņemt e-ziņas, spied šeit