Gudra izvēle 93 E-žurnālu arhīvs


E-pasta saturs attēlojas nepilnīgi? Lasiet žurnāla online versiju šeit! Seko mums:
Nr.93

Apdrošini
ceļojumu

Pasūti maltīti
uz mājām

Mēneša
kuponi

Lielveikalu
atlaides

Tavs
autokredīts

Nosūtīt
draugam

Kādēļ OCTA polises kļūst dārgākas?

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics paziņoja, ka pieaudzis izmaksu skaits no Garantiju fonda. Garantiju fonda apmērs laika posmā no 2010.gada 31.decembra līdz šī gada 31.martam sarucis par 3.5 miljoniem eiro un šobrīd sastāv no 22.66 miljoniem eiro. Šīs svārstības ietekmēs visus OCTA polises tirgus dalībniekus, tādēļ paredzams polises maksas pieaugums.

Gudriem.lv iesaka: Iegādājies OCTA polisi uz gadu jau šodien – vēl par veco cenu, un izvairies no cenu kāpuma! Izvērtē piedāvājumus šeit.

Ātro kredītu jaunie noteikumi

Saeima otrajā lasījumā atbalstīja likuma grozījumus, kas paredz stingrāku regulējumu ātro kredītu izsniegšanai, tostarp aizliedzot tos piešķirt naktīs, informē Saeimas Preses dienests.
Izmaiņas paredz noteikt, ka turpmāk kredīta kopējās izmaksas patērētājam nedrīkstēs pārsniegt 0,25 procentus dienā no kredīta pamatsummas. Šādus ierobežojumus nepiemēros kredītiem, kuru summa būs mazāka par 100 eiro, kā arī gadījumos, kad kā nodrošinājums tiek ieķīlāta kāda lieta. Savukārt, ja kredīta atmaksas termiņš nepārsniedz trīs mēnešus, ar to saistītā maksājumu summa nedrīkstēs pārsniegt sākotnēji izsniegtā kredīta pamatsummu. Šis noteikums neattieksies tikai uz kredītiem, kuriem kā nodrošinājums tiek ieķīlāta kāda lieta. Ekonomikas ministrija (EM) uzskata, ka izstrādātie grozījumi likumā pozitīvi ietekmēs patērētājus, kuri izmanto šos kreditēšanas pakalpojumus, kā arī sabiedrību kopumā, jo mazinās pārmērīgas un neapdomīgas aizņemšanās riskus. EM uzskata ka, nosakot ierobežojumu kredīta līguma noslēgšanai laika posmā no 23:00 līdz 7:00 rītā, patērētāji, it sevišķi jaunieši un personas, kas sirgst ar azartspēļu atkarību, tiks pasargāti no neapdomīgas rīcības.

Gudriem.lv iesaka:Apdomā kredīta ņemšanu septiņas reizes, pirms noformē līgumu! Uzticamākie piedāvājumi apkopoti mūsu kredītu sadaļā.

Piesaki savus vecākus un vecvecākus datoru kursiem!

Rīgā un lielākajās Latvijas pilsētās sākusies reģistrācija bezmaksas datoru apguves kursiem.
Atbilstoši līdzšinējai pieredzei un prasmēm, mācībām aicināti pieteikties interesenti pēc 50 gadu vecuma, darba dienās plkst. 9.00 – 13.00 zvanot pa tālruni 80000822. Rīgas un tās apkārtnes interesentiem mācības notiks RASA jaunajā datorklasē Cēsu ielā. Savukārt katrā no reģionu pilsētām – Daugavpilī, Rēzeknē, Jēkabpilī, Liepājā, Jelgavā un Cēsīs – mācības tiks nodrošinātas 100 dalībniekiem, un tās notiks skolu datorklasēs.
Reģistrējoties mācībām, ikviens var izvēlēties kādu no trim piedāvātajiem apmācību līmeņiem, atbilstoši dalībnieka iepriekšējai pieredzei un prasmēm. Pirmais līmenis paredzēts tiem, kas ar datoru saskaras pirmo reizi, savukārt trešajā līmenī iekļauta padziļināta apmācība par programmu lietošanu, e-pakalpojumu izmantošanu un datu apstrādi. Pieslēdzies, Latvija! mācības plānots uzsākt maija beigās.
Plašāka informācija:  www.lattelecom.lv, www.piesledzieslatvija.lv un www.biedribarasa.lv.

Gudriem.lv iesaka: Atrodi izdevīgāko interneta piedāvājumu – ar lielāko ātrumu un par labāko cenu!

Vasaras darbs skolniekiem – kur to atrast?

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) patlaban turpina pieņemt darba devēju pieteikumus dalībai skolēnu nodarbinātības pasākumā vasaras brīvlaikā, kas norisināsies no 1.jūlija līdz 31.augustam. Pirmo divu nedēļu laikā NVA filiālēs 100 darba devēji pieteikuši 1218 darba vietas skolēniem darbam vasaras mēnešos. Darba devēju vidū ir arī 47 pašvaldības, informē NVA.
Skolēniem piedāvāts strādāt tādās profesijās kā konditora palīgs, pārdevēja palīgs, pavāra palīgs, skolotāja palīgs, gids, datu ievades operators, reportieris, administrators, biedrības struktūrvienības vadītāja palīgs, viesmīlis, izstāžu un ekspozīciju zāļu uzraugs, dārzniecības darbinieks, lauksaimniecības darbinieks, palīgstrādnieks un citās. Visvairāk darba vietu skolēniem šobrīd pieteikuši darba devēji Rēzeknē, Ventspilī un Ogrē, minimāla darba devēju aktivitāte pagaidām vērojama Cēsīs, Dobelē, Preiļos, Ludzā, Balvos, Krāslavā un Kuldīgā.
Vasaras nodarbinātības pasākumā tiks iesaistīti skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot), kuri iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Pasākuma mērķis – veicināt skolēnu nodarbinātību vasaras brīvlaikā valsts līdzfinansētās darba vietās, nodrošinot viņiem iespēju iegūt darba prasmes, iemaņas un darba pieredzi. NVA apdrošinās skolēnus pret iespējamiem nelaimes gadījumiem pasākuma laikā. Arī šogad vasaras darbam skolēni varēs pieteikties elektroniski. 2015. gadā skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā NVA plāno iesaistīt 3500 skolēnus.

Vairāk kā 4500 atlaižu kuponu katru dienu tikai pie mums!

Ienāc kuponu sadaļā un iegādājies preces un pakalpojumus ar 50 – 70% atlaidi!

UZZINI VAIRAK

Gudrais Padoms

Gudrā Padoma konkursa laimētāja šajā mēnesī ir Diāna Lāce. Viņa mums iesūtīja padomu par to, kā ietaupīt uz matu kopšanas līdzekļiem. Diāna saņem balvu – vakariņas restorānā 20 eiro vērtībā! Balvu nodrošina portāls Perkamkopa.lv

„Pavasaros cīnos ar matu izkrišanu. Agrāk pirku dārgas tabletes, lai uzlabotu situāciju, bet tad kādā žurnālā izlasīju par super lētu, bet ļoti efektīvu metodi, ko tagad lietoju katru gadu. Padalīšos arī ar jums savā atklājumā – sinepju pulvera maska! Sinepju pulveri var iegādāties jebkurā mazumtirdzniecības veikalā, garšvielu nodaļā. Sinepes, pateicoties sīvumam un asumam, veicina asins pieplūšanu matu folikulāriem, tādējādi pabarojot matu un veicinot tā augšanu.

Bet neaizmirstiet par drošības pasākumiem – sinepes sausina matus, tādēļ, ja Tev ir sausi, lūztoši mati un jutīga galvas āda, pievieno maskai vairāk eļļas un uzklāj uz matiem uz pavisam neilgu laiku. Protams matu ieziešana ar eļļu ir veselīga arī citiem matu tipiem. Masku uz matiem ieteicams turēt kā minimums 15 minūtes, bet ja dedzināšana nav ļoti stipra un vari to izturēt, vislabāk masku noturēt veselu stundu. Maskai ieteicams pievienot cukuru, jo tas veicina sinepju iedarbību – jo vairāk cukura, jo dedzinošāka būs maska. Sausiem un normāliem matiem ieteicams masku likt 1x nedēļā, taukainiem matiem – 2x nedēļā.

Sinepju maskas recepte: 2 ēdamkarotes sinepju pulvera atšķaida ar 2 ēdamkarotēm karsta ūdens. Pievieno 1-2 tējkarotes cukura, 1 olas dzeltenumu, 2 ēdamkarotes bāzes eļļas pēc izvēles. Uzklāj masku uz galvas ādas, aptin galvu ar plēvi un dvieli, lai mati ir siltumā un ļauj iedarboties. Nomazgā ar šampūnu. Mati pēc 1 mēneša augs ātrāk, kļūs biezāki un spēcīgāki. Turklāt maska samazinās matu taukošanos.”

Nākamā numura balva – sejas atjaunošanas procedūra 20 eiro vērtībā.

Padomu iesūti te.

  Atrodi izdevīgāko preci kādā no gandrīz 700 interneta veikaliem visā Latvijā. Ienāc un pārliecinies.
PerkamKopā.lv 50%

Cena: 5.00 € (10.00€)
Dāvanu karte 10 € vērtībā jaunajā Eiropas un Austrumu restorānā "Nori"

PerkamKopā.lv 71%

Cena: 3.45 € (7.75 €)
NIVEA vai EUCERIN sauļošanās līdzekļi – želejkrēms, losjons vai pieniņš pēc sauļošanās

PerkamKopā.lv 73%

Cena: 29.00 € (106.72 €)
ULTRATONE anticelulīta kavitācija + LPG vakuummasāža + biostimulācija notievēšanai

Svarīga informācija Tavai drošībai!

Pēdējā laikā interneta lietotāji aizvien biežāk žēlojas par krāpniecisku darbību sludinājumu portālos. Krāpnieki sūta pārdevējiem viltotus maksājuma apstiprinājumus un lūdz preci nogādāt citās pilsētās. Par upuriem jau kļuvuši vairāki cilvēki.

Aleksandrs Potronovs no Jūrmalas grasījās ar portāla ss.lv starpniecību pārdot planšetdatoru. Uz savu sludinājumu Aleksandrs saņēma tūlītēju atbildi no pircēja, kurš apgalvoja, ka dzīvo Liepājā un prece  viņam esot nepieciešama steidzami, jau tajā pašā dienā. Šis pircējs, lūdza nosūtīt konta numuru, uz kuru pārskaitīt naudu, un portatīvo datoru, ar autobusu Rīga – Liepāja, izsūtīt jau tajā pašā dienā, kolīdz pārdevējs būs saņēmis maksājuma apstiprinājumu e-pastā. Pēc pus stundas Aleksandrs savā e-pastā saņēma maksājuma apstiprinājumu no pircēja, kurā bija uzrādīts, ka izsūtīta nepieciešamā naudas summa – 240 eiro. Bankas maksājuma dokuments izskatījās aizdomīgs, tādēļ Aleksandrs nolēmis piezvanīt bankai un pārliecināties par maksājuma patiesumu. Šādi atklāts maksājuma viltojums.

Kā rīkoties šādās situācijās? Pārbaudiet maksājuma informāciju un vērsieties policijā. Apskatītajā gadījumā pārdevējs vērsās policijā ar prasību par noziedzīgu nodarījumu – krāpšanas mēģinājumu un dokumentu viltošanu. Šie nodarījumi aprakstīti Latvijas Krimināllikuma 180. pantā – zādzība, krāpšana un piesavināšanās nelielā apmērā. (Šis pants attiecas uz noziedzīgiem nodarījumiem, kuri nepārsniedz minimālās algas apmēru.) Kā arī Latvijas Krimināllikuma 275. pantā par dokumentu viltošanu. Esiet uzmanīgi!

Kā saņemt atlaidi elektroenerģijai?

Maznodrošinātās personas var saņemt atlaidi 100 kilovatstundām, bet daudzbērnu ģimenes – 300 kilovatstundām mēnesī. Šajā gadā attiecīgais kilovatstundu daudzums maznodrošinātajiem un daudzbērnu ģimenēm pienākas par standarta tarifa cenu (11.64 centi par kilovatstundu). Ja tiek iztērētas vairāk kā 100 vai 300 kilovatstundas, pārtērētās kilovatstundas būs jāapmaksā par tirgus cenu. Ja daudzbērnu ģimenei ir arī maznodrošināto statuss, tad atlaide pienākas par 400 kilovatstundām mēnesī.

Maznodrošinātajiem vai daudzbērnu ģimenēm nav jāiesniedz izziņa Latvenergo. To uzņēmums saņem no sociālajiem dienestiem. Ģimenei vai maznodrošinātajam, noformējot statusu sociālajā dienestā, jānorāda dzīves vieta un Latvenergo līguma numurs, kuram jāpiešķir atlaide. Tie, kuriem statuss ir jau agrāk noformēts, jāpaziņo savs Latvenergo līguma numurs sociālajam dienestam. Atlaidi saņemsi mēnesi pēc statusa noformēšanas.

Gudriem.lv iesaka:
Ja Tev ir nepieciešams reģistrēt pieteikumu Latvenergo, to vari izdarīt portālā e-latvenergo.lv vai ierodoties klientu apkalpošanas centrā.

Prieks.lv 40%

Cena: 549.00 € (915.00€)
Neticamā Krēta! Lidojums + Viesnīca ERI BEACH & VILLAGE HOTEL 4**** + Transfērs! Izbaudiet neaizmirstamu atpūtu labākajās Krētas pludmalēs!

Prieks.lv 40%

Cena: 549.00 € (915.00€)
Pasakaina Bosnija un Hercegovina! Lidojums + Viesnīca GRAND HOTEL NEUM 4* + Transfērs! Pavadiet neaizmirstamas brīvdienas Adrijas jūras krastā!

Prieks.lv 55%

Cena: 339.00 € (750.00€)
Neaizmirstama atpūta neticamā Bulgārija! Izmanto savu veiksmi un atpūties vienā no 4* viesnīcām! Lidojums + Viesnīcā 4* + Transfērs. Brokastis iekļautas!

  Ja Tev nav personīgā auto, salīdzini brauciena cenas un piesaki taksometru sadaļā Taksometri

Maija sākumā Rīgā sākās pārtikas paku dalīšanas akcija!

Pārtikas pakas 7.99 eiro vērtībā var saņemt Latvijas trūcīgās ģimenes. Šogad tiek plānots izdalīt ap 534 200 pārtikas paku. Katrā pakā ietilpst piena pulveris, makaroni, rīsi, griķi, manna, kviešu milti, gaļas konservi, auzu pārslas, rapšu eļļa un cukurs. Komplekti būs pieejami 480 vietās visā Latvijā.

  • Ja trūcīgā ģimenē ir 5 cilvēki, vienā reizē var saņemt 5 pārtikas pakas.
  • Trūcīgas personas apliecība tiek izsniegta uz 3 vai 6 mēnešiem. Ja tā izsniegta uz 3 mēnešiem, šajā laikā persona kopā var saņemt 2 pārtikas pakas. (5 cilvēku ģimene – 10 pakas). Ja apliecība izsniegta uz 6 mēnešiem, persona šajā laikā kopā var saņemt 4 pakas (5 personām – 20). Ja pēc noteiktā termiņa apliecība tiek saņemta atkārtoti, process atkārtojas no jauna.
  • Palīdzības pakas var saņemt arī tie Latvijas iedzīvotāji, kuri nokļuvuši kritiskā situācijā – ugunsgrēkā zaudēta visa iedzīve, personas cietušas plūdu dēļ u.c. Situācijas kritiskumu izvērtēs pašvaldība, kurā esi deklarējis savu dzīves vietu. Vērsies tajā pašvaldībā, kura atbild par novadu, kurā Tu dzīvo šobrīd.
  • No jūnija iedzīvotāji varēs saņemt arī higiēnas un saimniecības preču pakas, bet no jūlija – pakas ar nepieciešamajām precēm skolniekiem.
  • Higiēnas un saimniecības preču pakas tiks izsniegtas tikai tām ģimenēm, kurās ir bērni līdz 18 gadu vecumam. Ja ģimenē, kurā ir 5 cilvēki, ir 2 mazgadīgi bērni, šī ģimene var saņemt 2 higiēnas un  saimniecības preču pakas (viena paka katram mazgadīgajam bērnam).
  • Skolas somas vai mācību piederumi tiks izsniegti bērniem no 5 līdz 16 gadiem. Skolas lietu paka piedāvā divus variantus, no kuriem būs iespējams izvēlēties nepieciešamāko – vai nu izvēlēties tukšu skolas somu, vai arī skolas piederumu komplektu – burtnīcas, zīmuļus, zīmēšanas albumu, lineālu, pildspalvas u.c. Trūcīgas ģimenes bērns katru gadu var saņemt vienu skolas piederumu paku. Paredzēts, ka vienā gadā skolēns izvēlēsies skolas somu un citus gadus – skolas piederumu komplektu.
  • Lai saņemtu palīdzības pakas, pirmkārt jānoformē trūcīgas ģimenes (vai personas) statuss. Ģimene (persona) ir atzīstama par trūcīgu, ja tās vidējie ienākumi katram ģimenes loceklim mēnesī pēdējo triju mēnešu laikā nepārsniedz 128,06 eiro, ja personai nav naudas līdzekļu uzkrājumi, vērtspapīri vai īpašums, nav noslēgts uztura līgums un persona ir reģistrējusies Nodarbinātības valsts aģentūrā kā bezdarbnieks.

Gudriem.lv iesaka: Informāciju par organizācijām, kuras saņēmušas atļauju dalīt pārtikas pakas, kā arī paku saņemšanas vietu adreses atradīsi Sabiedrības integrācijas fonda mājas lapā.

Stockcenter.lv 54%

Cena: 79.00 € (170.00€)
SemaraH Hotel Lielupe: atpūta visai ģimenei -54%

Stockcenter.lv 53%

Cena:90.00 € (190.00 €)
Leģendārā zīmola Ray-Ban Wayfarer saulesbrilles

Stockcenter.lv 53%

Cena: 85.00€ (180.00€)
Leģendārā zīmola Ray-Ban Aviator saulesbrilles

Uzraksti savu atsauksmi par šo izdevumu vai arī dod mums padomu –
par ko Tev būtu interesanti lasīt turpmāk!

Ja nevēlies saņemt e-ziņas, spied šeit