Gudra izvēle 75 E-žurnālu arhīvs


E-pasta saturs attēlojas nepilnīgi? Lasiet žurnāla online versiju šeit! Seko mums:
Nr.75

Apdrošini
ceļojumu

Pasūti maltīti
uz mājām

Mēneša
kuponi

Lielveikalu
atlaides

Tavs
autokredīts

Nosūtīt
draugam

Nevajadzīgi pirkumi – tas ir patērēšanas ieradumu posts

Pētījumi liecina, ka veikalos mēs atstājam 10 – 15% vairāk naudas, nekā bijām plānojuši. Kāpēc? Tāpēc, ka mārketinga speciālisti izmanto visādus gudrus paņēmienus, lai izvilinātu no mums naudu. Kas jāzina, lai ietaupītu?

 1. Neņem lielos iepirkumu ratus. No psiholoģiskā skatu punkta, tukši rati rada diskomforta sajūtu un veicina tieksmi tos ātrāk piepildīt. Ar to rēķinās arī veikala īpašnieks – ierodoties pēc maizes un piena, klients galu galā „piekrauj” pilnus iepirkuma ratus ar produktiem, kurus nebija plānojis iegādāties.
 1. Nezaudē prātu, izdzirdot vārdu „izpārdošana”. Ceļā uz kasi, pircējs sastopas ar daudziem un dažādiem šķēršļiem. Veikalā daudzās vietās izvietoti lieli izpārdošanas grozi ar „karstiem piedāvājumiem”. Noturēties pretim kārdinājumam ir visai grūti, tā vien prasās iemest ratos kādu sīkumu. Veikalu plāns ir vienkāršs: to lietu cenas, kuras izliktas izpārdošanas grozos, diez vai kāds ies pārbaudīt uz attiecīgo produktu nodaļu. Pircēji ir vairāk tendēti izdarīt nejaušus pirkumus tad, ja viņiem nevajadzīgā prece ir izvietota pa ceļam uz kasi.
 2. Meklē tikai to, kas ir nepieciešams. Vispieprasītākos produktus, maizi, sieru un pienu, veikali parasti izkārto ēkas tālākajā stūrī. Šīs preces ir nepieciešamas praktiski visiem, turklāt nemaksā dārgi, tādēļ tās novietotas tālu, liekot pircējiem iziet cauri citu preču nodaļām, iekārdinot veikt nepārdomātus pirkumus.
 3. Nekad neej uz veikalu izsalcis! Veikali un restorāni bieži vien cenšas pamodināt klientu apetīti ar gardu ēdienu smaržām un aicinošiem reklāmu uzrakstiem. Tirgū izsalkušajiem klientiem piedāvā bez maksas nogaršot augļus, svaigi ceptus maizes un konditorijas izstrādājumus izliek uz letes, padarot to smaržu par labāko reklāmu. Kurš gan spēs pretoties?
 4. Uz veikalu – bez bērniem! Veikalos produktus bieži vien košos, krāsainos un mirdzošos iepakojumos izvieto bērnu redzeslokā. Bērni, pievēršot uzmanību krāsainajam iepakojumam, pievērsīs tam arī vecāku uzmanību un līdz spontānam pirkumam vairs nebūs tālu.

Vēl – tieši pie kases Tevi sagaidīs konfektes, šokolādītes, avīzes un baterijas. No vienas puses, šāds preču izvietojums ir parocīgs un ērts, bet no otras – var likt iegādāties preces, kas nav nepieciešamas. Iespējams, ka cenas tieši pie kases var nedaudz atšķirties no cenām, kuras ir konkrētās preces nodaļā. Protams, par labu veikalam un pārbaudīt cenu atšķirību vairs jau nav laika. Pirms iegādājies šokolādes tāfelīti no izpārdošanas groza vai pie kases, pajautā sev, vai Tev tas patiesi ir nepieciešams.

Ja Tu vēl neseko mūsu akcijām un izlozēm sociālajos tīklos, tad tu daudz ko palaid garām!

Katru mēnesi mēs izspēlējam dažādas vērtīgas balvas, un regulāri rīkojam loterijas, kurās vari laimēt planšetdatorus, mobilos tālruņus un dāvanu kartes. Tikai viens klikšķis un Tu jau esi mūsu draugu lokā! Sekojiet mūsu jaunumiem sociālajos tīklos.

UZZINI VAIRAK

Gudrais Padoms

Šoreiz laimētāja ir Ieva Bundule. Ieva mums iesūtīja padomu, kā ietaupīt naudu, iegādājoties zāles. Balvā – lieliska, relaksējoša masāža 15 Ls vērtībā. Balvu nodrošina portāls Perkamkopa.lv

"Visi ir saskārušies ar medikamentu augstajām cenā mūsdienās. Tā kā pati audzinu 3 bērnus, un saaukstēšanās un iekaisumi bērniem nav nekas neparasts, esmu iemācījusies ietaupīt, iegādājoties medikamentus…

Lasīt tālāk

Nākamā gudrā padoma autors balvā saņems Garra Ruffa pedikīr-masāžu 10 Ls vērtībā. Kā saņemt balvu no Gudriem.lv? Iesūti savu padomu! Padomus raksti te.

  Atrodi izdevīgāko preci kādā no 600 interneta veikaliem visā Latvijā. Ienāc un pārliecinies.
Prieks.lv 49%

Cena: 6.10 Ls (12.00Ls)
SUPER PIEDĀVĀJUMS! Termobodijs bērniem Fluffyfly no 100% merinos aitu vilnas ar 50% atlaidi!

DonKupon.lv 98%

Cena: 1.00 Ls (50.00 Ls)
Teorijas kurss B vai BE kategorijai tikai 2 nedēļās, autoskola RIPO, -98%

Postcard.lv 25%

Cena: 14.99 Ls (20.00Ls)
Bērnu zīmēšanas kursi INNER LIGHT

Kam jāpievērš uzmanība, atverot depozīta uzkrājumu kontu? Gudriem.lv palīdzēs tikt skaidrībā!

 1. Kādi mēdz būt depozītu veidi? Depozīti dalās divās kategorijās pēc to termiņa: pirmajā kategorijā ietilpst depozīti, kurus nogulda līdz pieprasījumam, bet otrā – termiņnoguldījumi. Depozīts "pēc pieprasījuma" ir līdzekļi, kurus ieguldītājs var jebkurā laikā izņemt no bankas. Starp termiņnoguldījumiem izšķir: īstermiņa, vidēja termiņa un ilgtermiņa noguldījumus. Īstermiņa noguldījumi parasti ilgst no 1 līdz 3 mēnešiem, vidēja termiņa – no 3 līdz 9 mēnešiem, ilgtermiņa – uz ilgāku laiku. Izvēloties termiņnoguldījumu, naudu var izņemt tikai šī perioda beigās.
 2. Izlem, cik ātri Tev ir nepieciešama nauda. Pamatojoties uz šo lēmumu, Tu varēsi izvēlēties atbilstošāko noguldījuma veidu. Parasti tas ir mēnesis, 3 mēneši, gads vai vairāki gadi.
 3. Ja jūs vēlaties iegūt maksimālo peļņu, izvēlieties klasisko noguldījumu, kas neparedz papildus iemaksas, daļēju naudas izņemšanu vai procentu izmaiņas. Ja Tu plāno papildus iemaksas – apskati papildināmu noguldījumu piedāvājumus.
 4. Depozīta noguldījumu var izvēlēties latos, eiro, dolāros vai norvēģu kronās. Pievērs uzmanību, ka noguldījuma ienesīgums mainīsies attiecībā pret katru valūtu. Vari arī atvērt multivalūtu depozītu. Tad vienas valūtas kursa kritums attiecībā pret otras valūtas kursu nebūs manāms.
 5. Neuztraucies par savas naudas drošību! Apdrošināšanas paredz 100% naudas atgriešanu summām līdzi 100 tūkstošiem eiro gadījumā, ja ar banku notiek kaut kas negaidīts. Šo naudas summu Tev atmaksās valsts.
 6. Uzmanīgi izpēti līgumu –  līdzekļu papildināšanas vai izņemšanas aprakstu, sankcijas par līguma pirmstermiņa laušanu un procentu likmju izmaiņas. Sevišķi pievērsiet uzmanību sīkajai drukai. Noskaidro bankas tarifu depozītu veikšanai, jo to apmērs var būtiski ietekmēt procentu ienākumu summu.
 7. Diemžēl procentu likmes noguldījumiem mūsdienās nav lielas. Lielajās bankās gada procenta likme 12 mēnešu noguldījumam ir mazāka par 1%. Mazākās bankās – ne vairāk kā 2 – 2,3%.

Gudriem.lv iesaka:
Atrodi, kurā no Latvijas bankām ir paši izdevīgākie depozīta procenti.

medShop 60%

Cena: 1.27 Ls (3.17Ls)
Gripovita Forte С850mg karstais dzēriens

DonKupon.lv 50%

Cena: 21.00 Ls (42.00Ls)
Ginekologa konsultācija + USG + ekspresanalīzes, 21LS/29.88EUR

Prieks.lv 43%

Cena: 79.00 Ls (138.00Ls)
Ideāla dāvana tavai mīļotajai! Romantiskā Prāga! Prāga – Karlova Vari – Drēzdene. Visas naktis viesnīcās!

  Tu taču atceries, ka tikai pie mums ir visplašākais kuponu izvēles klāsts, kuru atlaides sasniedz līdz pat 80%!

6 noderīgi padomi katram rīdziniekam un ne tikai galvaspilsētas iedzīvotājiem!

 • No 1. janvāra Rīgas iedzīvotāji par braucienu ar sabiedrisko transportu maksās mazāk – 0,42 Ls, bet tie, kuri nav deklarēti Rīgā – 0,84 Ls. Arī mēneša biļetes kļūs ievērojami lētākas. Rīgas iedzīvotājiem līdz 1. janvārim jāizņem personificētais e-talons, kas turpmāk tiks dēvēts par „rīdzinieka karti”. Citu reģionu iedzīvotāji, kuri līdz 31.decembrim deklarēsies Rīgā, saņems bezmaksas braucienus 1 mēneša garumā.
 • Izņemt naudu no kartes tieši veikalā? To iespējams izdarīt veikalu tīkla „Elvi” veikalos. Skaidras naudas izmaksas pakalpojums sniedz iespēju jebkuram pircējam veikala kasē izņemt naudu gan latos, gan santīmos no sava bankas konta. Brīdī, kad norēķinies ar maksājumu karti, nosauc summu, kādu Tu vēlies noņemt no sava bankas konta. Skaidras naudas izmaksas limits – 50 Ls.
 • Ja Tev vēl aizvien ir jautājumi par eiro, īpaši priekš Tevis, Latvijas Komercbanku Asociācija ir sagatavojusi 15 videoklipus. Noskaties šos klipus un saņemsi atbildes uz saviem jautājumiem. Klipus meklē Latvijas Komercbanku Asociācijas mājas lapā un YouTube kanālā
 • Mobilo sakaru operators Tele2 ieviesis 3 priekšapmaksas tarifus īpaši taupīgiem klientiem. Tarifu plāns „ZZ VISI” piedāvā bezlimita zvanus un SMS uz visiem populārākajiem tīkliem Latvijā par 2,81 Ls  (EUR 3,99) mēnesī (30 dienas). Par šādu mēneša maksu var iegādāties arī tarifu plānu „ZZ KOMBO”, kurš ietver 300 sarunu minūtes, 100 SMS uz populārākajiem tīkliem Latvijā un 100 MB interneta izmantošanai. Savukārt, ja vēlies veikt zvanus un sūtīt SMS bez limita vairāk kā 600 000 „Zelta Zivtiņas” klientiem, atbilstošāks būs tarifu plāns „ZZ DRAUGI” par 1,75 Ls (EUR 2,49) uz 30 dienām.

Gudriem.lv iesaka:  
Uzzini, vai nepārmaksā par mobilajām sarunām. Salīdzini piedāvājumus un atrodi sev izdevīgāko 1 minūtes laikā!

 • Vai Tu zināji, ka ar OCTA apdrošināšanu vari saņemt ne tikai matereālo, bet arī morālo kompensāciju? Apdrošinātājs IF ziņo, ka šogad 54% kompensāciju izmaksātas par cietušo ārstēšanos, bet 27% – īslaicīgas darba nespējas kompensācijas negadījumos cietušajām personām. Uzmanīgi pārlasi savu polisi un izpēti punktu par morālo kompensāciju.

 Gudriem.lv iesaka:
Tagad Tu vari ne tikai salīdzināt apdrošināšanas uzņēmumu piedāvājumus, bet arī uzreiz  noformēt OCTA polisi caur Gudriem.lv. Mūsu sadarbības partneris, apdrošināšanas brokeris IIZI, piedāvā visizdevīgākos ilgtermiņa apdrošināšanas līgumus no Latvijas apdrošinātājiem. Neaizmirsti aizpildīt īpaši izstrādāto formu (atrodas Gudriem.lv OCTA sadaļas labajā pusē) un mēs, savukārt, neaizmirsīsim Tev atgādināt par Tavas OCTA polises termiņa beigām!

 • Trūkst naudas jaunam auto? Nebēdā, vari nopirkt arī labu lietotu automašīnu. Swedbank dati rāda, ka lielākais pieprasījums šobrīd ir 5 – 7 gadus veciem auto. Jauno automašīnu segmentā savu slavas gājienu turpina tā sauktie parketa džipi un krosoveri – katrs 6. līzingā ņemtais auto ir no šīs klases. Auto līzinga izvēli šobrīd galvenokārt nosaka racionāli kritēriji, piemēram, tehniskais aprīkojums un cena. Nosacījumus auto līzingam Latvijā vari apskatīt šeit.

Vairāk nekā 2000 atlaižu kuponu! Pie mums – plašāka izvēle, nekā jebkur citur! Nepārmaksā par precēm un pakalpojumiem.

Mums pievienojies jauns kolektīvās iepirkšanās portāls – dāvanu serviss Postcard.lv! Tagad atrast atbilstošu dāvanu Tev būs vienkāršāk. Portāls piedāvā dāvanas dažādām gaumēm un maciņa biezumam. Plašāku piedāvājumu klāstu apskati šeit.

DonKupon.lv 71%

Cena: 9.99 Ls (35.00 Ls)
5 limfodrenāžas procedūru kurss visam ķermenim, 9.99LS/14.21EUR

Altebo.lv 0%

Cena: 1.00 Ls (361.00 Ls)
Sfinksas valdzinājums un Šarm El Šeiha (Tez Tour) – Maksā 10% avansu, norēķinies 24 mēnešos!

PerkamKopā.lv 65%

Cena: 0.99 Ls (2.85 Ls)
1x solārija ERGOLINE Affinity vai Turbo Power apmeklējums līdz 20 minūtēm

Uzraksti savu atsauksmi par šo izdevumu vai arī dod mums padomu –
par ko Tev būtu interesanti lasīt turpmāk!

Ja nevēlies saņemt e-ziņas, spied šeit