NOTEIKUMI:
Ceļojumā jāņem līdzi:
Centrā nav noteikta apmeklējuma maršruta,katrs var pats izvēlēties,ko apskatīt. Piemēram galerijā”Pasaule kustībā”(„šwiat w ruchu”),var pats izbaudīt astronauta Nila Armstronga izjūtas izkāpjot uz Mēness,galerijā” Re:Generacja” uzzināsim no kā un kāpēc mēs baidāmies.Galerija „Gaismas zona” („Strefa šwiatla”) domāta tiem,kam patīk detektīvmīklas,bet galerijā”Cilvēks un apkārtējā vide”(„ Człowiek i środowisko”) galvenais eksponāts ir pats apmeklētājs,te var iepazīties ar savu iespēju robežām,jūtu un ķermeņa noslēpumiem.
Ļoti interesants ir planetārijs”Kopernika debesis” („Niebo Kopernika”), kur,pateicoties projekcijai uz sfēriska ekrāna visapkārt skatītāju zālei ,unjaunākajām multimēdiju tehnoloģijām,skatītājam liekas,ka viņš atrodas dziļā kosmosā,okeāna dzīlēs vai vulkāna krāterī.Speciāla seansa laikā skatītāji var atgriezties dzīvības pirmsākumos.
Slavens ir elektroniskais dzejnieks („Elektrybałt”),kurš pēc pasūtījuma sacer dzejoļus un deklamē tos.Tā prototips atrodams Staņislava Lema stāstu ciklā”Kiberiāde” („Cyberiada”).”Atklājēju parkā” („Park Odkrywców”), kas atrodasVislas krastā,var veikt eksperimentus brīvdabā.Sazināties no attāluma jums palīdzēs skaņu sistēmas “Eho”,”Konfarence”,”Akustiskie spoguļi” („Echo”, „Konferencja” и „Zwierciadła akustyczne”).Vasarā parka teritorijā demonstrē dažādas zinātniski-populārās filmas,notiek koncerti.
Interesants ir Centra jumta dārzs,kas ir ne tikai dekoratīvs,bet arī praktisks,no tā var redzēt Vislu un Prāgas rajonu,Nacionālo stadionu,blakus esošās Universitātes bibliotēkas dārzu.
Ap 15-00 izbraucam mājup. Laiks ceļā: Polija, Lietuva, naktī atgriežamies Rīgā.
Zinātnes centrs “Koperniks”:
2010. gadā Varšavas kartē parādījās jauns objekts,kurš tūlīt iekļuva obligāti apmeklējamo sarakstā,Tas ir Zinātnes centrs “Koperniks”,kas tūristus pievelk vairāk,kā citi objekti. www.kopernik.org.pl
Zinātnes centru “Koperniks” grūti nosaukt par muzeju, iedomājieties vietu,kur var skraidīt,lēkāt,pieskarties eksponātiem,patstāvīgi veikt eksperimentus,šeit var pat veikt sonogrāfiju grūtniecei(neīstai,bet ļoti ticami),tāpēc zinātnes centrs ir populārs jebkura vecuma cilvēkiem.
Centrs sadalīts vairākās zonās :planetārijs ,robotu teātris,gaismas zona,civilizācijas saknes,kustību zona,bērniem no3-6 g. un viņu vecākiem domāta Buzzz! Zona,kur var spēlēties,mācīties atpazīt formas,krāsas,skaņas,un drošos eksperimentos iepazīt mūsu pasauli.
Centrā var apskatīt dažādus mākslas darbus mākslas galerijā,kā arī elektrodzejnieku Staņislava Lema stilā,lidojošo paklāju,vēl arī daudz dažādus sarežģītus zinātnes eksperimentus, pēc kuriem var atpūsties dārzā uz jumta.
Zvaigžotas debesis pusienlaikā-šeit tas ir iespējams!
Modernajā planetārijā var noskatīties filmas par kosmosu,dabu,evolūcijaseoriju. www.niebokopernika.pl