Ikviena autovadītāja pienākums ir veikt visus iespējamos preventīvos pasākumus, lai nepieļautu nelaimes gadījumus un rūpētos par savu un citu ceļu satiksmes dalībnieku, kā arī transportlīdzekļu drošību.
Lai autovadītāji varētu pārbaudīt, vai viņu automašīnas ir drošas braukšanai, sadarbībā ar „Prognoze Serviss” autoservisu piedāvā automašīnas datordiagnostiku, kā arī automašīnas ritošās daļas diagnostiku.
Datordiagnostika:
Datordiagnostika automašīnai tiek veikta, lai atrastu bojājumus, kas nav redzami cilvēka acij. Automašīnai var būt elektrosistēmas darbības traucējumi, samazināties automašīnas jauda vai rasties kāds cits defekts. Tādēļ jādodas uz servisu, lai speciālisti veiktu datordiagnostiku, lai konstatētu radušos problēmu un varētu laikus to novērst.
Ja vēlēsies nodzēst kļūdu/as, tad to varēsi izdarīt samaksājot autoservisā uz vietas 5 Ls
Ritošās daļas diagnostika:
Tiek uzskatīts, ka automašīnas ritošās daļas diagnostiku jāveic ik pēc katriem 25–30 tūkstošiem kilometru. Automašīnas ritošā daļa nodrošina ne tikai iespēju pārvietoties ar automašīnu, bet arī nodrošina automašīnas drošu un ērtu pārvietošanos.
Ritošās daļas diagnostika ietver sevī:
- gultņu balstu, stūres pirkstu pārbaude,
- automašīnas ritošās daļas stāvokļa pārbaude,
- automašīnas riteņu gultņu pārbaude,
- automašīnas bremžu kluču, disku, šļūteņu nolietojuma līmeņa noteikšana,
- automašīnas bremžu sistēmas un hidrosistēmas hermētiskuma pārbaude.