Biežāk uzdotie jautājumi par ātrajiem kredītiem

Kas ir ātrais kredīts?

Ātrais kredīts internetā ir ērts veids kā aizņemties naudu uz neilgu laiku. Ātrais kredīts vai Online kredīts var palīdzēt, ja pietrūkst līdz algai vai rodas neplānoti izdevumi. Tūkstošiem cilvēku jau ir izmantojuši pakalpojumu kredīts internetā vai mini kredīts. Ātrais kredīts internetā var kļūt pieejams pat stundas laikā. Nauda tiek ieskaitīta Jūsu privātajā bankas kontā.

Kas ir nepieciešams, lai saņemtu ātro kredītu?

 • Lai saņemtu ātro kredītu ir jābūt pastāvīgam Latvijas iedzīvotājam, vecumā no 18 gadiem, taču jāņem vērā, ka minimālais kredīta izsniegšanas vecums var atšķirties atkarībā no kredītdevēja nosacījumiem. Atsevišķi kredītdevēji izsniedz kredītu tikai personām, kas ir vecākas par 20 gadiem;
 • Nepieciešams mobilais telefons, e-pasta adrese un bankas konts kādā no Latvijas bankām;

Vai ātrie kredīti tiek izsniegti arī nepilsoņiem?

Jā, bet viņiem ir jābūt Latvijas Republikas iedzīvotājiem, kuriem ir piešķirts Latvijas Republikas personas kods, kā arī nedrīkst būt pārkāptas parādsaistības un kavēti maksājumi.

Kādi dokumenti nepieciešami, lai saņemtu ātro kredītu?

Kredīta saņemšanai nav jāuzrāda dokumenti. Atsevišķos gadījumos atkarībā no izvēlētās summas un termiņa kredītdevējs var lūgt iesniegt, piemēram, konta izrakstu, kas apliecina pastāvīgu ienākumu gūšanu, kas kalpo kā garantija tam, ka ātrais kredīts tiks veiksmīgi atmaksāts.

Vai ir iespējams saņemt kredītu, ja ir slikta kredītvēsture?

Lielākā daļa kredītdevēju neizsniedz kredītu cilvēkiem, kuriem ir slikta kredītvēsture.

Cik ātri tiks saņemts lēmums par kredīta piešķiršanu?

Lēmumu par kredīta piešķiršanu tiek sniegts dažu minūšu laikā.

Cik ātri iespējams saņemt ātro kredītu?

Ja kredītdevējs ir akceptējis kredīta pieteikumu, tad nauda privātajā kontā tiks ieskaitīta 10 – 20 minūšu laikā.

Vai ir nepieciešama ķīla vai galvojums, lai saņemtu ātro kredītu?

Nē, nedz ķīla, nedz galvojums nav nepieciešams.

Kādos laikos iespējams saņemt ātro kredītu?

Reģistrēties un pieteikties aizdevumam iespējams jebkurā diennakts laikā, savukārt, aizdevumu pārskaitīšana tiek veikta katru dienu laikā no plkst. 7:00 līdz 23:00.

Vai es varu atteikties no saņemtā aizdevuma?

Kredīta ņēmējs 14 (četrpadsmit) dienu laikā drīkst izmanot atteikuma tiesības un atkāpties no kredītlīguma, nesniedzot nekādu pamatojumu. Atteikuma termiņš tiek skaitīts no kredītlīguma spēkā stāšanas dienas, no dienas, kad kreditors ir pārskaitījis kredīta summu uz kredītņēmēja norēķinu kontu, kuru kredītņēmējs ir norādījis kredītiestādei adresētajā kredīta pieteikumā.

Kādos gadījumos ātrā kredīta piešķiršana var tikt atteikta?

 • Ja persona nav sasniegusi kreditora noteikto minimālo vecumu;
 • Ja personai ir kavēti maksājumi vai slikta kredītvēsture;
 • Ja pieteikums ir aizpildīts kļūdaini un norādīti neprecīzi personas dati.

Kā salīdzināt dažādus ātro kredītu piedāvājumus un izvēlēties sev piemērotāko?

Soļi, kā vajadzētu salīdzināt ātros kredītus:

 • Izvērtējiet priekšlikumus pēc to galvenajiem kritērijiem, piemēram, summa un aizdevuma termiņš, pievērsiet uzmanību arī GPL (gada procentu likme).
 • Ja Jūs ņemat kredītu pirmo reizi, tad pārbaudiet īpašos nosacījumus attiecībā uz pirmo aizdevumu.
 • Izvērtējiet visas akcijas un īpašos piedāvājumus, lai varētu izvēlēties sev piemērotāko kredītu.
 • Uzklikšķiniet uz pogas "Saņemt naudu" un sekojiet aizdevēja norādījumiem.

Kas ir gada procentu likme (GPL)?

Gada procentu likme (GPL) ir ātrā kredīta kopējās izmaksas, kas izteiktas gada procentos no piešķirtās kredīta kopsummas.

Kā aprēķina gada procentu lkmi (GPL)?

Lai aprēķinātu gada procentu likmi, nosaka patērētāja kredīta kopējās izmaksas. Aprēķinot patērētāja kredīta kopējās izmaksas, neņem vērā šādus maksājumus:

 • jebkurus maksājumus, ko patērētājs maksā par kreditēšanas līgumā noteikto patērētāja saistību neizpildi vai nepienācīgu izpildi;
 • maksājumus, izņemot pirkuma cenu, ko patērētājs maksā, iegādājoties preci vai pakalpojumu, neatkarīgi no tā, vai darījums notiek skaidrā naudā vai izmantojot kredītu;
 • Izmaksas, kas saistītas ar tā konta uzturēšanu, kuru izmanto maksājumu veikšanai un kredīta izmaksai, kā arī izmaksas par norēķinu līdzekli, kas izmantots maksājumu veikšanai un kredīta izmaksai, un citas izmaksas, kas saistītas ar maksājumu veikšanu, iekļauj patērētāja kredīta kopējās izmaksās, izņemot gadījumu, ja konta atvēršana ir brīvprātīga un konta izmaksas ir skaidri un atsevišķi norādītas kreditēšanas līgumā vai jebkurā citā ar patērētāju noslēgtā līgumā.

Gada procentu likme tiek aprēķināta izmantojot šādu vienādojumu: gpl formula , kur
X – gada procentu likme;
m – kredīta izmaksu kopējais skaits;
k – konkrētās kredīta izmaksas kārtas numurs, tātad 1<=k<=m;
Ck – izmaksājamā kredīta k daļas apmērs;
tk – gados un gada daļās izteikts starplaiks starp pirmo kredīta izmaksas datumu un katras nākamās kredīta daļas izmaksas datumu, tātad t1=0;
m' – atmaksas vai izmaksu maksājumu kopējais skaits;
l – konkrētā maksājuma vai izmaksu maksājuma kārtas numurs;
Dl – maksājuma vai izmaksu maksājuma summa;
sl – gados un gada daļās izteikts starplaiks starp pirmās kredīta izņemšanas datumu un katra kredīta atmaksas maksājuma vai izmaksu maksājuma datumu.
Aprakstā skatāmais vienādojums ir pamata vienādojums pēc kura var noteikt, un izmaksu ekvivalenci starp esošo aizdevumu un esošo izmaksu kopējo skaitu.
Informācija balstīta uz Noteikumiem par patērētāja kreditēšanu un ņemta no portāla likumi.lv

Vai aizdevuma procentu likme var mainīties?

Vairumā gadījumu procentu likme ir nemainīga visu līguma atmaksas termiņu, taču, lai gūtu pilnīgu pārliecību par kredīta procentu likmi un citiem nosacījumiem ir nepieciešams rūpīgi iepazīties ar kredīta līguma nosacījumiem pirms tā parakstīšanas.

Ko darīt, ja rodas grūtības ar aizdevuma atmaksu?

Ja rodas grūtības ar ikmēneša maksājumu veikšanu, nepieciešams nekavējoties sazināties ar savu kredītdevēju, lai rastu piemērotāko risinājumu konkrētajā situācijā.

Kādas ir sekas kredīta maksājumu neveikšanai?

Maksājumu neveikšana var radīt kredīta ņēmējam nopietnas sekas (piemēram, parādu piedziņas vēršana uz nekustamo īpašumu, to pārdodot) un apgrūtināt kredīta saņemšanu nākotnē.

Ātrie Kredīti